Mokslo metai Lietuvoje tradiciškai prasideda kiekvienų metų rugsėjo 1 dieną. Jei pirmokėliai su nekantrumu laukia rugsėjo 1-osios, tai vyresni vaikai anaiptol nėra tokia optimistiški. Neišsigąskite, svarbiausia šiek tiek daugiau nei devynis mėnesius trunkančiam maratonui tinkamai nusiteikti! Žinoma, pasiruošimas į mokyklą – tai ne tik daiktų į mokinio krepšelį supirkimas ar nauji drabužiai, bet ir psichologinis pasiruošimas tam, kas dar laukia. Psichologai išties turi gerų patarimų, kaip vaikams lengvai įsitraukti į mokyklos kasdienybę.

 

rugsejo 1

6 patarimai, kaip pradėti gerus naujus mokslo metus

 
  • Perėjimas prie mokyklinio laiko. Prieš prasidedant mokslo metams, būtina pertvarkyti atostogų režimą į mokyklinį. Tai būtina, norint sklandžiai įsilieti į ugdymo procesą, išlaikyti gerus mokslo rezultatus ir discipliną. Mokyklos medžiagos įsisavinimui didelę įtaką daro gera fizinė būklė, o ją galima sureguliuoti, laikantis teisingo miego ir budrumo laiko režimo. Per atostogas dienos režimas tampa laisvesnis, todėl artėjant naujiems mokslo metams, rekomenduojama pradėti pratintis eiti miegoti ir keltis anksčiau nei per atostogas. Idealiu atveju, likus kelioms dienoms iki mokyklos starto, pradėkite keltis pagal laiko ritmą, pagal kurį mokysitės. Taip vėliau galėsite lengvai prisitaikyti prie mokyklos tvarkaraščio.
 
  • Psichologinis pasirengimas. Antras svarbus veiksnys yra psichologinis pasirengimas mokytis. Žinoma, suvokimas, kad laisvas laikas baigiasi, daugeliui mokinių gali sukelti nemalonių emocijų. Todėl prieš prasidedant naujiems mokslo metams, sugalvokite kokią nors pramogą ir pasirūpinkite maloniu pasiruošimu pamokų pradžiai.
 
  • Lakstymas po parduotuves. Apsipirkimas padės praskaidrinti mokslo metų pradžios laukimą. Bus puiku, jei patys pasirinksite jums patinkančius drabužius, tada apsipirkdami gausite malonių emocijų ir pasitenkinimo jausmą. Žinoma, svarbu ir kanceliarinių prekių pirkimas, dabar parduotuvėje jų yra labai daug ir įvairių. Rinktis gražius sąsiuvinius, rašiklius ir pieštukus tikrai bus labai smagu ir sukels daug teigiamų emocijų, kurios bus susijusios su naujų mokslo metų pradžia.
 
  • Kartojimas yra mokslų motina. Būtinai peržiūrėkite medžiagą, kuri buvo baigta praėjusių mokslo metų pabaigoje. Tai padės jums geriau sutelti dėmesį pamokose ir įsitvirtinti klasėje. Bus naudinga prisiminti tas namų užduotis, kurias atlikote per atostogas. Jei vasarą neturėjote laiko namų darbams, dabar pats tinkamiausias metas juos paruošti.
 
  • Perdėlioti prioritetus. Kai reikia nuveikti daug dalykų ir nėra aišku, ko griebtis pirmiausia – naudokitės Eisenhowerio matrica. Nubrėžkite 4 kvadratus. Pirmame parašyti: „Svarbūs ir skubūs reikalai”, antrame – „Svarbūs, bet neskubūs”, trečiame – „Svarbu, bet neskubu”, o ketvirtame – „Nesvarbu ir neskubu”. Tada pirmiausiai išspręskite svarbias užduotis, kurių negalima atidėti. Tačiau nepamirškite ir apie svarbius, bet neskubius reikalus, paprastai šios kategorijos užduotys yra susijusios su ilgalaikiais tikslais ir jų įgyvendinimas padės jums užtikrinai judėti į priekį. Paskutinį dėmesį skirkite neutralioms ir lengvai atliekamoms užduotis.
 
  • Ilgai laukti susitikimai! Prieš pirmąsias mokyklos dienas praleiskite laiką su draugais iš mokyklos ar universiteto. Šis susitikimas suteiks daug teigiamų emocijų ir sukels norą kuo greičiau pradėti mokytis. Kitas variantas – rugsėjo 1-ąją linksmai ir maloniai švęsti su klasės ar grupės draugais, surengiant nedidelę šventę, kuri suteiks motyvacijos visam kvartalui.