Žiemą rankų oda sausėja, skilinėja, tampa šiurkšti ir nelygi. Tačiau šią grožio problemą galima gana nesunkiai įveikti! Sausos rankos apskritai yra dažna grožio problema ir vienu kremu paprastai jos nepavyksta išspręsti. Šią problemą reikia spręsti visapusiškai, kad dingtų ir nebeatsinaujintų.

 

rankos

6 patarimai, ką daryti, kad rankos išliktų švelnios:

 
  • Tinkamas kremas. Dauguma moterų nenaudoja bet kokio veido kremo, bet kažkodėl yra įsitikinusios, kad rankoms tiks bet kas. Grožio specialistai rekomenduoja rinktis rankų kremus, praturtintus ne palmių, o kokosų, simondsijų aliejais. Puiku, jei jų sudėtyje būtų A, C ir E vitaminų. Eteriniai aliejai taip pat padeda intensyviai drėkinti rankų odą, stiprina nagus ir gydo žaizdeles.
 
  • Rankų vonelės. Rankas retkarčiais labai naudinga pamirkyti vandens vonelėje, žinoma, ne tokiose, kur tik šiltas vanduo ir muilas, bet augalinių bazinių ir eterinių aliejų vonelėse. Į vandenį galima įpilti, pavyzdžiui, kokosų arba alyvuogių aliejaus. Eterinius aliejus galima pasirinkti pagal mėgstamus aromatus ir savybes, bet atkreipti dėmesį, kad kai kurie eteriniai aliejai, pavyzdžiui, citrusinių vaisių, gali sukelti alergijų. Todėl prieš naudojant bet kokius eterinius aliejus, pirmiausiai reikėtų įsitikinti, kad nesate jiems alergiški.
 
  • Rankų kaukės. 1) Nulupti bulvę, išvirti, supjaustyti ir sutrinti su 4 šaukštais pieno. Aptepti šiuo mišiniu rankas ir taip pabūti, kol kaukė atvės. Ši kaukė gydo nedideles žaizdeles ir nušalusią odą. 2) Šaukštelį medaus sumaišyti su kiaušinio tryniu ir šia mase ištepti rankas. Apsimauti medvilnines pirštines arba rankas apvynioti maistine plėvele ir ramiai pabūti 20 min. Po to rankas nusiplauti su šiltu vandeniu. Ši kaukė puoselėja ir gydo rankų odą. 3) smulkiai sutarkuoti nedidelį obuolį (geltoną arba raudoną) ir sumaišyti su 3 šaukšteliais alyvuogių aliejaus arba grietinės. Šia mase ištepti rankas ir ramiai pabūti 20 min. Po to rankas nusiplauti su šiltu vandeniu. Poveikis bus juntamas jau po pirmos procedūros. Beje, ši kaukė tinka ne tik rankoms, bet ir veidui. 4) 5 šaukštus avižinių dribsnių sumaišyti su 2 šaukštais stiprios juodosios arbatos. Mišinį užtepti ant rankų, apsimauti medvilnines pirštines ir taip pabūti 1 val. arba per visą naktį. Oda taps švelni ir lygi – kaip kūdikio.
 
  • Parafino terapija. Daugelis grožio ir net nagų salonų siūlo parafino terapijos paslaugas: šilto parafino vonelės rankoms intensyviai maitina, puoselėja ir saugo jautrią rankų odą bei gerina nagų būklę.
 
  • Rankų šveitimas. Rankų odą taip pat kai ir veido reikia reguliariai nušveisti, nors ir ne per dažnai. Šveitimo procedūros stimuliuoja ir skatina odos ląstelių atsinaujinimą. Tik nereikėtų šveisti tada, kai oda yra labai sausa ir suskilinėjusi. Pirmiausią tokią rankų odą reikia išgydyti parafino vonelėmis ir losjonais, o po to galima pradėti rankas šveisti kartą per savaitę. Natūralų šveitiklį rankoms galima pasigaminti patiems. Tam reikės 2 šaukštus augalinio aliejaus sumaišyti su 4 šaukštais cukraus ir šį mišinį sukamaisiais judesiais įmasažuoti į rankų odą. Palaikyti šveitiklį ant rankų odos 3 min. ir nuplauti su šiltu vandeniu. Kitą šveitiklį galima pasigaminti iš šaukšto citrinų sulčių ir šaukšto druskos. Tačiau šveitiklių su citrinų sultimis nerekomenduojama naudoti, jei yra žaizdų ant odos arba koks nors uždegimas.
 
  • Vandens balansas. Sausa oda yra vandens trūkumo organizme pasekmė. Norint, kad rankų oda išliktų jauna ir švelni, reikia per dieną išgerti bent 8 stiklines gryno vandens!