Trinkti plaukus per dažnai nėra sveika nei patiems plaukams, nei galvos odai. Nuolatinis plaukų trinkimas suaktyvina riebalinių liaukų veiklą ir skatina jas išskirti dar daugiau riebalų. Taip patenkama į uždarą ratą.

 

plaukai

Geri patarimai, kaip plaukus trinkti rečiau:

 
  • Stebėti savo mitybą. Norint, kad plaukai ilgiau išliktų švarūs, rekomenduojama iš dienos valgiaraščio pašalinti riebius ir aliejuje keptus maisto produktus. Tas pats galioja cukrui, baltai duonai ir konservuotiems maisto produktams. Šiuos produktus reikėtų keisti vaisiais ir daržovėmis, pieno produktais, liesa mėsa ir riešutais. Tokie mitybos pokyčiai padeda sumažinti riebalinių liaukų aktyvumą.
 
  • Naudoti sausą šampūną. Norint panaikinti riebių plaukų blizgėjimą, plaukus padalyti į kelias sruogas ir purkšti šaknis sausu šampūnu 20 – 25 cm atstumu. Jeigu šampūnas yra pagamintas talko pagrindu, naudoti tiesiai ant šaknų. Palaukti 10 minučių ir iššukuoti. Sausas šampūnas apgaubs kiekvieną plauką, todėl plaukai atrodys puresni ir švaresni.
 
  • Nepamiršti plaukų aksesuarų. Jeigu turite kirpčiukus, skarelės gali padėti susikurti naują, originalų įvaizdį. Viskas, ko reikia – ištrinkti kirpčiukus, juos susegti ir paslėpti po skarele. Skarelės tinka prie palaidų ir surištų plaukų. Jos taip pat gali būti tikras išsigelbėjimas toms moterims, kurios nešioja trumpus plaukus. Riebaluotus plaukus taip pat galima paslėpti su įvairiais plaukų segtukais ir galvos juostomis su gėlėmis.
 
  • Atkreipti dėmesį į vandens temperatūrą. Trenkant plaukus rekomenduojama naudoti šiltą ar drungną vandenį. Jo temperatūra neturėtų viršyti 40°. Karštas vanduo skatina odą išskirti daugiau riebalų. Ištrinkus plaukus, reikėtų leisti jiems natūraliai išdžiūti.
 
  • Pinti kasas. Bet kokios kasos puikiai padeda paslėpti riebaluotas šaknis. Kuo laisvesnis pynimas, tuo geriau. Rekomenduojama šiek tiek pašukuoti plaukus atgal, kad paslėptumėte nešvarius plaukus. Kasų nereikėtų pinti per daug tvirtai. Kasa neturėtų būti per daug glotni.
 
  • Prieš miegą šukuoti plaukus. Iššukuoti plaukus prieš einant miegoti. Padėjus galvą ant pagalvės, plaukus atmesti taip, kad jie atsidurtų ant viršutinio pagalvės krašto. Jeigu ilgis pakankamas, plaukus galima surišti į uodegą arba supinti į laisvą kasą.
 
  • Keisti sklastymo vietą. Pakeisti sklastymo vietą iš vienos pusės į kitą, pakeisti sklastymą per vidurį į sklastymą į šoną ir atvirkščiai. Priežastis, kodėl taip reikėtų daryti yra paprasta: mūsų plaukai pripranta būti šukuojami tam tikru būdu, todėl ilgainiui sumažėja purumas prie šaknų. Be to, plaukai ties sklastymu yra labiausiai linkę riebaluotis. Pakeitus sklastymo vietą, plaukai atrodys puresni, didesnės apimties, švaresnis, be to, džiugins naujas ir neįprastas įvaizdis.
 
  • Vengti „sulaižytų“, suglostytų plaukų šukuosenų. Reikėtų neteikti pirmenybės glotnių plaukų šukuosenomis, nes plaukai tada atrodo dar labiau riebaluoti ir nešvarūs. Geriausiai būtų šiek tiek pašukuoti plaukų šaknis, kad jos atrodytų puresnės ir susukti plaukus į kuoduką ar kriauklę.
 
  • Plauti šukas ir šepečius. Nepamiršti valyti šukavimo priemones nuo odos paviršiaus riebalų, kondicionieriaus ir plaukų formavimo produktų likučių. Tai padės ilgiau išsaugoti švarius plaukus. Šepečius ir šukas rekomenduojama plauti kartą per savaitę šiltame vandenyje su šampūnu arba muilu.
 
  • Taisyklingai trinkti plaukus. Nusausinti šlapius plaukus su senais marškinėliais, o ne rankšluosčiu. Stipriai pirštais ir nagais netrinti galvos – tiesiog švelniai pamasažuoti pirštų pagalvėlėmis. Kondicionieriaus niekada netepti ant plaukų šaknų. Plaukus šiek tiek nusausinti prieš tepant kondicionierių.