Gražios rankos moterį ne mažiau puošia nei lieknos kojos ar plokščias pilvas. Kiekvienas iš mūsų turime kūno sritį, kur ypač sunku numesti svorio. Jei tai būtų rankų sritis, būtina koreguoti mitybą ir atlikti specialius pratimus.

 

rankos

Mitybos taisyklės, mažinant rankų apimtį

 

Daugeliu atveju riebalų perteklius rankų srityje rodo, kad visame kūne yra riebalų perteklius. Paprastai riebalų sankaupos pirmiausiai pradeda kauptis ant šlaunų ir pilvo, o ti tada ant rankų. Sumažėjus svoriui, procesas pasikeičia.

 

Todėl, pradėjus lieknėjimo programą, susigrąžinti gražią rankų formą bus gana paprasta. Tačiau norint to pasiekti, būtina dėti pastangų, o svarbiausia – koreguoti mitybą.

 

Vesti maisto dienoraštį. Jis padės jums sekti, kokius maisto produktus valgote per dieną, ir pakeisti mitybos įpročius. Kiekvieną vakarą užsirašykite, ką valgėte per dieną, kokius užkandžius ir kiek kartų valgėte. Labai greitai pamatysite, kad beveik kiekvieną valgį lydi nereikalingų produktų (miltų, saldainių, bulvių, baltos duonos, majonezo, greitojo maisto ir pan.) naudojimas.

 

Atsisakykite kaloringų užkandžių, vėlyvo valgymo, daug saldumynų, miltų, alkoholio ir riebaus maisto.

 

Pirmenybę teikti liesai mėsai, grūdėtai varškei, neriebiai žuviai, daržovėms, grūdams. Nepamirškite, kad jūsų valgiaraštyje turi būti pakankamai baltymų, nes būtent jų pagalba riebalai paverčiami gražiu raumenų reljefu.

 
  • Tinkami gėrimai. Pasakykite „ne” saldiems gazuotiems gėrimams, supakuotoms sultims, kavai ir kapučino – vietoj to išgerkite 1,5 – 2 l gryno vandens per dieną (mažomis porcijomis).
 
  • Gyvenimo būdas: atsisakyti žalingų įpročių. Rūkymas, besaikis alkoholio vartojimas sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus, organizmo intoksikaciją ir prisideda prie „apelsino žievelės” atsiradimo, taip pat ir rankose.
 

Fiziniai pratimai

 

Norint atsikratyti riebalų sankaupų rankų srityje, per savaitę reikia atlikti bent 150 min. vidutinio intensyvumo aerobikos ir 70 min. didelio intensyvumo aerobikos pratimų (tolygiai paskirstyti per savaitę). Pavyzdžiui, jei gyvenate daugiaaukščiame pastate, galite užsiimti laipiojimu laiptais – ši praktika padės sudeginti iki 400 kalorijų per 30 minučių. Bėgimas yra dar vienas labai efektyvus kardio pratimas, kuris per 30 min. sudegina apie 380 kcal. Plaukimas padeda atsikratyti riebalų pertekliaus ant rankų.

 

Pratimai, skirti sumažinti rankų apimtį

 

Paplitęs mitas, kad jėgos pratimai labai padidins rankų raumenis, o riebalai liks vietoje. Šis teiginys klaidingas. Atliekant bet kokius jėgos pratimus, riebalai deginami, o rankos tampa daug dailesnės. Todėl nebijokite, kad rankos esą suvyriškės – to namuose padaryti net neįmanoma. Nedvejodami įtraukite toliau paminėtus pratimus į savo sporto rutiną: atsispaudimus, pratimus su svareliais, pasisukimai ištiestomis rankomis pirmyn ir atgal. 

 

Aktualūs patarimai: masažai, kremai ir kontrastinis dušas

 

Masažas padeda sudeginti riebalų sankaupas ant rankų. Galite lankyti masažo kursą salone arba paprašyti mylimo žmogaus, kad savaitę namuose atliktų rankų masažą. Pamatysite, efekto nereikės ilgai laukti!

 

Sumažinti rankų apimtis padės stangrinantys ir odą patempiantys kremai. Tačiau tikėtis puikaus efekto tik iš kosmetikos neverta. Naudokite juos kaip priedą prie tinkamos mitybos ir mankštos.

 

Po treniruotės nusiprauskite po kontrastiniu dušu. Tuo pačiu metu kūno šepečiu ar kempine intensyviai masažuokite pečių ir dilbių odą – taip prisidėsite prie rankų odos tonuso ir elastingumo didinimo.