Ar tikite antgamtiniais reiškiniais? O ar esate kada nors matę vaiduoklį? Nemažai žmonių yra tvirtai įsitikinę, kad nežemiškų būtybių yra matę iš tiesų. Vienas iš dažniausiai pastebimų vaiduoklių – moteris su baltais drabužiais. Pagaugai bėgioja per nugarą pagalvojus, kad šios moteris vaiduoklis vienu ar kitu pavidalu pasirodo kone visuose pasaulio žemynuose!

 

legenda

6 legendos apie moterį su baltais drabužiais:

 

  • Ispanų legenda: La Llorona („Raudanti moteris“). Legenda byloja apie gražią moterį vardu Marija, kuri nuskandino savo vaikus, kad galėtų būti su mylimu vyru. Tačiau paaiškėjus, kad jis jos negalės priimti, ji ir pati vėliau nusiskandino Meksiko miesto ežere. Sakoma, kad po mirties ji nebuvo priimta į rojų ir palikta už dangaus vartų. Marija buvo priversta klajoti po Žemę visą amžinybę, ieškoti savo nužudytų palikuonių. Dėl nuolatinių raudų ji buvo praminta La Llorona arba raudančia moterimi. Pasakojama, kad ši moteris grobia vaikus, panašius į jos pačios, arba vaikus, kurie neklauso tėvų. Liudininkai pasakoja, kad ją galima pamatyti tik naktį prie Meksiko ežerų. Taip pat kalbama, kad išgirdę jos raudą, žmonės ilgai nebegyvena. Legendoje pasakojama, kad verkdama ji šaukia ispaniškai: „Ay, mis hijos!“, kas reiškia: „Oi, mano vaikai!“.

 

  • Britų legenda: White Lady („Baltoji ledi“). Legenda byloja, kad ją galima sutikti gluosnių parke D. Britanijoje. Gluosnių parkas yra tankiai medžiais apaugusi teritorija Niuton le Vilouse, Mersisaido grafystėje šiaurės vakarų Anglijoje. Manoma, kad vaiduoklis yra besikankinanti nuotakos dvasia, kurią vestuvių naktį ežere paskandino jos pačios vyras. Kitose legendos versijose pasakojama, kad ji buvo įkalinta urve ir ten mirė arba pasikorė virtuvėje (vyras šiose versijose neminimas).

 

  • JAV legendos. Šiaurės Amerikoje pasakojamos istorijos apie nuotaką be galvos, kuri vaidenasi „Old Faithful Inn“ svečių namuose Jeloustouno nacionaliniame parke. Ji ir jos vyras buvo išvykę į kelionę į Jeloustouną, kur, kalbama, pralošė visus pinigus. Kai nuotaka paprašė tėvo pinigų, jis atsisakė duoti ir tai privedė prie to, kad jaunikis nupjovė savo jaunajai žmonai galvą ir pabėgo iš nusikaltimo įvykio. Legenda byloja, kad moteris vaidenasi tik senajame svečių namų pastate, nes kol ji buvo gyva priestatų nebuvo. Moterį baltais drabužiai kai kurie pamato miškuose prie greitkelio, ji kartais gali tarsi iš niekur iššokti ant kelio išgąsdinti automobilių vairuotojus. Kai kurie teigia girdėję jos verksmus ir šauksmus prie Jeloustouno krioklio.

 

  • Slavų mitologija. Rusų legendose pasakojama apie panašią būtybę, undinę arba „Rusalką“, kuri yra žiauria mirtimi mirusios jaunos merginos vaiduoklis. Spėjama, kad mergina arba nusižudė po mylimojo išdavystės, arba buvo netekėjusi, nėščia jauna moteris, kuri mirė. Kitaip nei britų Baltoji ledi, Rusalka gali pasirodyti skirtingais pavidalu: kaip vaiduoklis, nimfa, piktoji dvasia arba undinė. Apie jas neretai kalbama, kaip apie pusiau moteris, pusiau žuvis, kurios gyvena giliai vandenyje.

 

  • Brazilų legenda. Legendoje moteris baltais drabužiais portugališkai vadinama „Dama Branca“ arba „Mulher de Branco“. Sakoma, kad tai jaunos moters vaiduoklis, kuri arba mirė gimdydama, arba kitomis žiauriomis aplinkybėmis. Žmonės pasakoja, kad ji pasirodo kaip išblyškusi moteris su ilga, balta suknele arba naktiniais marškiniais ir nors dažniausiai nieko nekalba, tačiau kartais galima ją išgirsti prisimenant savo gyvenimo nesėkmes ir nelaimes. Pagal vieną šios legendos versiją jauną moterį su baltais drabužiais nužudė tėvas arba vyras, neva gindami šeimos garbę. Galbūt dėl svetimavimo, atsisakymo mylėtis arba dėl išnaudojimo. Kitoje legendoje pasakojama apie moterį, kurią jos vyras privertė mirti badu, kilus įtarimams, kad ji galėjo būti jam neištikima su juodaodžiu vergu. Tironas vyras žmonai leido valgyti tik virtą mėsą nuo jos meilužio lavono, todėl nenuostabu, kad moteris verčiau nusprendė mirti iš bado, negu būti kanibale.

 

  • Pop kultūra ir žiniasklaida. Amerikiečių siaubo, dramos seriale „Išrinktieji“ (angl. „Supernaturals“) viename epizode pasirodė moteris baltais drabužiais arba raudanti moteris vardu Constance Welch. Skaudžiai išgyvenusi vyro neištikimybės Constance pamišo ir nužudė, paskandindama savo dvejus vaikus. Vėliau supratusi, ką padarė, ji atėmė savo gyvybę ir nušoko nuo tilto. Tapusi vaiduokliu ji pasirodydavo kelyje, kaip moteris, stabdanti pakeleivingas mašinas ir nužudydavo neištikimus vyrus. Jeigu vyras nebūdavo neištikimas, ji priversdavo jį permiegoti su ja, kad taip neva įrodytų, kad visi vyrai vieną dieną bus neištikimi. Bet kokiu atveju vaiduoklis negalėjo grįžti į savo namus, nes nenorėjo pamatyti tos vietos, kur nužudė savo vaikus.