Prasideda ledų sezonas! Šiltuoju metų laiku nėra nieko labiau atgaivinančio kaip kaušelis mėgstamų ledų. Tačiau tie, kurie rūpinasi savo sveikata ir kūno linijomis, šio deserto neretai vengia, nors galbūt visai be reikalo! Pasirodo, tai yra vienas sveikiausių desertų, kuris gali būti net labai naudingas. Žinoma, prarasti saiko nereikėtų!

 

ledai

5 priežastys, kodėl sveika valgyti ledus:

 
  • Gali padėti numesti svorio. Moksliniame leidinyje „American Journal of Clinical Nutrition“ publikuotame tyrime nustatyta, kad moterys, kurios per dieną suvalgydavo bent vieną riebaus pieno produktą, pavyzdžiui, ledų, priaugo mažiau svorio negu tos, kurios jų nevalgė. Žinoma, tai nereiškia, kad galima kas vakarą sušveisti dėžutę ledų ir tikėtis numesti svorio. Tačiau 60 g vanilinių arba šokoladinių ledų, kurie turi apie 140 kcal, 75 g riebalų ir 14 g cukraus, gali būti geras dienos valgiaraščio papildymas.
 
  • Gali padėti nuo nevaisingumo. Harvardo universiteto mokslininkai žurnale „Human Reproduction“ publikavo tyrimą, kuriame prieita prie išvados, kad vartojant riebaus pieno produktus arba ledus padidėja rizika susilaukti kūdikio. Tyrėjai analizavo 18 tūkst. moterų nuo 24 iki 42 metų valgymo įpročius. Moterys, kurios valgė ledus du ir daugiau kartų per savaitę, turėjo 38 % mažesnę riziką patirti nevaisingumą dėl netinkamos ovuliacijos negu tos, kurios ledus valgė mažiau nei kartą per savaitę.
 
  • Turi svarbių maistinių medžiagų. Ledai gaminami iš grietinėlės, pieno, cukraus ir skonį suteikiančių medžiagų. Juose yra kaulus stiprinančio kalcio ir fosforo, kraujo spaudimą mažinančio kalio ir energijos suteikiančių B grupės vitaminų. Taip pat juose yra baltymų, kurie reikalingi audinių atsinaujinimui ir ląstelių augimui.
 
  • Skatina nusišypsoti. Lyžtelėjus ledų pagerėja nuotaika ne tik dėlto, kad jie yra skanūs. Vienas tyrimas parodė, kad šaukštas ledų iš tikrųjų gali mus padaryti laimingesnius. Tyrėjai iš psichiatrijos instituto Londone stebėjo smegenų aktyvumą žmonių, valgančių ledus. Vos tik jie nurydavo kąsnį ledų, smegenų srityje, kuri žinoma kaip orbitofrontalinė smegenų žievė, pasirodydavo pokyčių. Šioje smegenų srityje yra malonumo centras, kuris suaktyvėja, kai žmogus jaučiasi laimingas.
 
  • Didina lytinį potraukį. Reikia šiek tiek pagalbos lovos reikaluose? Gali padėti porcija ledų! Didelis kalcio ir fosforo kiekis leduose suteikia reikalingos raumenims energijos ir kelia libido. Moterims reikėtų rinktis vanilinius ledus, nes vyrams vanilės kvapas vyrus jaudina seksualiai.
 

„Kepti“ ledai

 
  • 500 g vanilinių ledų
  • 150 – 175 g kukurūzų dribsnių arba duonos džiūvėsėlių
  • Kokosų drožlių pagal skonį
  • Kiaušinis
  • 120 ml augalinio aliejaus
 

Gaminimas

 

Šaldiklyje nustatyti maksimalią temperatūrą ir palikti ten ledus, kol jie sušals į ledą. Tada išimti iš šaldiklio ir supjaustyti nedidelėmis porcijomis. Jeigu norite ledų rutuliukų, tuomet prieš dėdami į šaldiklį, suformuokite iš ledų rutuliukus ir tik tada užšaldykite. Paskui ledų gabalėlius apvolioti kokosų drožlėse, pamirkyti plaktame kiaušinyje ir apvolioti arba kukurūzų dribsniuose, arba duonos džiūvėsėliuose. Po to iškart dėti juos vėl į šaldiklį 30 min. Labai greitai (ne ilgiau nei 15 – 20 sekundžių iš abiejų pusių) apkepti įkaitintame dideliame kiekyje aliejaus. Desertą galima papuošti šokoladiniu kremu, plakta grietinėle ir cukruota vyšnia.

 

5 porcijos

100 g apie 355 kcal

Paruošimo laikas: apie 45 min

Spausdinti