Pasirodo, nereikia lankyti raganų ir burtininkų mokyklos! Atlikti magiškus triukus gali ir eiliniai mirtingieji! Šiek tiek pasipraktivę visi galėtų nustebinti draugus ir pažįstamus neįprastais, žadą atimančiais gebėjimais.

 

"magija"

 • Kaip išmokti skaityti kitų mintis? Pasirodo, tai visai paprasta. Visai nesudėtinga atspėti kreidelės spalvą, kurią slapta pasirenka koks nors žmogus. Kaip atlikti šį magijos triuką? Visų pirma reikia atsistoti nugarą į žmogų, kuris rinksis spalvotą kreidelę. Rankas uždėti ant nugaros ir liepti išsirinkti kreidelę ir paduoti į rankas. Kai kreidelė jau bus rankose, atsisukti veidu į žiūrovą, rankas su kreidele vis dar laikant už nugaros. Tada „užkalbėti dantį“, pradėti pasakoti apie magiją ir tuo pačiu metu už nugaros su dešinės rankos nagu pagremžti šiek tiek kreidelės. Tada perimti kreidelę į kairę ranką ir pradėti žiūrovui emocingai aiškinti apie magiją ir tarsi gestikuliuoti su dešine ranka. Greitai žvilgtelėti į panagę, kurioje yra likusi kreidelės spalva. Svarbu, kad žiūrovas nepastebėtų įdėmaus žvilgsnio. Tuomet dramatiškai paskelbti tikrąją kreidelės spalvą. Abrakadabra! Koks stebuklas!

 

 • Triukas iš kortų – karalių viešbutis.  Iš kortų malkos išimti visas kortas, vaizduojančias žmones ir tūzus. Karalius išrikiuoti vienoje eilėje ir sakyti: „Visi karaliai nusprendė pailsėti viešbutyje ir kartu pasikvietė savo žmonas, karalienes“. Tada virš jų sudėti damas, atitinkančias karalius ir sakyti „Karalienės yra tokios pasišventusios motinos, kad negalėjo savo sūnų palikti namie“ ir virš jų išdėlioti tinkančius berniukus. Tada sakyti: „Prieš visiems einant miegoti, jie nusprendė užsirakinti duris“ ir virš berniukų kortų išdėlioti tinkančius tūzus. Pasakoti toliau „Tačiau vidury nakties jie susimaišė vietomis“ ir sudėti visas kortas vieną ant kitos. Kortų malką apversti paveikslėliais žemyn ir paprašyti stebinčio asmens perkelti tris kartus. Kiekvieną kartą perkėlus kortas sudėti į vieną krūvą. Tęsti pasakojimą: „Kai atėjo rytas ir vėl visi buvo ten, kur ir turėtų būti“. Pradedant nuo pirmos kortos nuo viršaus pradėti dėlioti kortas tokia pačia tvarka. Kai viskas bus sudėliota, atversti kortas. Karaliai iš tiesų bus savo vietoje, damos, berniukai bei tūzai taip pat!

 

 • Magiškas triukas su pinigais. Šiam triukui reikės nedidelės vertės popierinio banknoto bei sąvaržėlių. Banknotą sulenkti į tris lygias dalis kaip lankstant armoniką. Lankstinys turi priminti raidę „S“. Vieną sąvaržėlę prisegti banknoto viršuje, kai trumpesnioji sąvaržėlės dalis atsukta į triuką atliekantį asmenį. Sąvaržėlė turi pereiti per išorinį sulankstyto banknoto sluoksnį ir vidurinį sluoksnį. Ji taip pat turi būti prisegta prie banknoto krašto, bet ne prie lenkimo linijos. Kitą sąvaržėlę prisegti banknoto apačioje, kai trumpesnioji sąvaržėles dalis nusukta nuo triuką atliekančio asmens. Sąvaržėlė taip pat turi pereiti per išorinį ir vidurinį sulankstyto banknoto sluoksnį . Viena ranka paimti už vieno banknoto krašto, o kita už kito ir greitai patraukti. Sąvaržėlės atsikabins nuo banknoto ir šoktelės į orą. Tačiau pagavus jas pasirodys, kad abi sąvaržėlės yra sukibusios kartu.

 

Įdomu

 

 • Žodis magija kilo iš persų kalbos žodžio „magus“ reiškiančio dvasininkų klasę.

 

 • Magijos sinonimai: burtai, kerai, raganystė. Vaikai magiją vadina tiesiog fokus pokus.

 

 • Pačiu pavojingiausiu magijos triuku laikomas kulkos gaudymas. Iššaunama pažymėta kulka, kurią magas turi sugauti dantimis. Atliekant šį triuką žuvo 12 iliuzionistų ir dar daugybė sužeista.

 

 • Lietuviai iliuzionistai Diana ir Arvydas Gaičiūnai ledo kube praleido 61 valandą 40 minučių ir 15 sekundžių ir pagerino pasaulio rekordą, kuris prieš tai priklausė amerikiečiui.

 

 • Anglų rašytojas Charles Dickensas domėjosi magija ir jos triukais.

 

 • 431 metais prieš Kristų senovės graikų spektakliuose buvo pirmą kartą parodyta iliuzija, kurioje aktoriai galėjo sklandyti ore.

 

 • Vienas garsiausių šių laikų iliuzionistų Davidas Copperfieldas buvo laikinai pradanginęs Niujorko statulą.

 

 • Pasaulyje greičiausiu magu laikomas amerikietis Eldonas D. Wigtonas arba dr. Eldoonie, kuris 1991 metų balandžio 21 dieną per 2 minutes atliko 255 magijos triukus.

 

 • Pasaulyje stipriausiu magu laikomas Kenas Simmonsas. Jis gali pakelti 227 kg svorio štangą.

 

 • XVIII amžiaus olandų iliuzionistas Eliaseris Bamgergis buvo vadinamas „Suluošintu velniu“. Jis per sprogimą neteko kojos ir nešiojo medinį protezą. Vėliau paaiškėjo, kad jo kojos protezas buvo tuščiaviduris ir ten jis slėpdavo daiktus, naudojamus, atliekant magijos triukus.