Šių 2015 metų vasario 19 dieną prasideda ir tęsis iki 2016 metų vasario 7 dienos Žaliosios Medinės Ožkos arba Avies metai pagal kinų horoskopą. Astrologų nuomone, šis laikotarpis bus palankus verslo sutartims sudaryti ir ekonominiam bendradarbiavimui. Tačiau kai kurie procesai, kurie sklandžiai vyko praėjusiais metais, gali ir užstrigti. Eiliniams piliečiams Ožkos metai taip pat žada palankių pokyčių.

 

Ožka

Kaip seksis darbai Ožkos metais? Ožka – naminis gyvulys, labiau vartotojas, o ne lyderis ir kūrėjas. Gali būti, kad šiais metais norėsis pereiti į mažiau apribojimų ir suvaržymų turinčią sritį, pradėti verslą. Daugelis gali ryžtis keisti darbą, išeiti ilgų atostogų arba „sėdėti ant sprando“ tiems, kurie gali išlaikyti. Nesinorės prisiimti naujų atsakomybių. Norėsis dalyvauti tik tokiuose projektuose, kuriuose nereikės būti už viską atsakingiems. Tačiau tai nereiškia, kad metai bus nesėkmingi: įmanoma pasiekti karjeros aukštumų. Metų globėja Ožka išmokys prisitaikyti prie žmonių ir aplinkybių, todėl svajonės gali tapti realybe, be pernelyg didelių pastangų.

 

Kokia bus finansinė situacija? Ožkos metai gali atnešti laikinų finansinių sunkumų, greičiausiai rudenį arba gruodį. Tačiau taip, kaip metų globėja Ožka geba gauti materialinės naudos iš visko, prie ko prisiliečia, taip ir žmonėms greičiausiai pavyks greitai prisitaikyti prie pasikeitusios situacijos ir atrasti naują, daug žadantį pelno šaltinį. Daugelis gali pasinaudoti giminystės ir draugų ryšiais, kad praturtėtų. Teigiama, kad net patys nesavanaudiškiausi žmonės Ožkos metais ieškos naudos bendraudami su šeima, draugais ir giminaičiais, todėl kartais gali pasielgti negražiai ir neetiškai. Bus dažnai tikimąsi, kad daugelį buitinių problemų išspręs „gerasis dėdė“, bet kai kurie patys norės įveikti kliūtis ir pabandyti prisitaikyti prie naujų aplinkybių.

 

Kokių kelionių nusimato? 2015 metų planeta – Jupiteris, o tai reiškia, kad laukia daug kelionių. Iki rugpjūčio 11 dienos bus keliaujama dėl pramogų ir saviraiškos. Kai Jupiteris pateks į Mergelės ženklą, kelionės bus labiau susijusios su verslu, finansais ir sveikata. Gali tekti keliauti dėl šeimos ir paveldėjimo reikalų. Bet kokiu atveju keliauti reikėtų patogiai ir saugiai, nes Ožka negali pati savęs apsaugoti.

 

Kaip klostysis emocinė sfera ir bendravimas Ožkos metais? Bus sunku patikėti šviesia ateitimi, o šalta in energija dar labiau sustiprins prigimtinį Ožkos pesimizmą. Šiais metais daugelį kamuos nerimas, abejonės, susierzinimo priepuoliai. Gali padidėti prekyba antidepresantais ir raminamaisiais, žmonės dažniau lankysis įvairiose gydomosiose terapijose. Iš to gali būti ir šis tas gero: žmonės atras naujų gyvenimo perspektyvų, išaugs susidomėjimas menais. Bus dažniau lankomasi teatruose, kino premjerose, parodose ir kituose kultūriniuose renginiuose. Net tie, kurių gyvenime nėra tiesioginio ryšio su menu, jaus padidėjusį grožio troškimą. Ožkos turi subtilų skonį ir juo šiais metais „užkrės“ visus Žemės gyventojus. Padidės poreikis mokymų ir užsiėmimų, kurie padės atkurti emocinę pusiausvyrą. Tačiau tai bus veiksminga tik tiems žmonėms, kurie moka valdyti save, geba rasti problemos priežastį ir ieškos naujų problemos sprendimo būdų, visiems kitiems pakaks ir vaistų nervams raminti.

 

Kas naujo meilės reikaluose? Meilė Ožkos metais bus chaotiška. Žmonės blaškysis nuo vieno partnerio prie kito. Ieškos idealios meilės, bet neturės kantrybės. Ko gero, baigiantis metams bus galima suskaičiuoti daug trumpų romanų ir begalę nusivylimų. Kita vertus, ilgai kartu gyvenančios poros greičiausiai norės įteisinti savo santykius ir susituokti. Tačiau daugelis tokių santuokų bus pagrįstos ne nuoširdžiais ir nesavanaudiškais jausmais. Ožkos metais bus nemažai užregistruotų santuokų ne dėl meilės, bet dėl finansinio saugumo ar kitų priežasčių. Kad santuoka nebūtų vien tik sandoris, reikia įsiklausyti, ką sako širdis, nes metai pasibaigs ir paaiškės, kad be finansinio stabilumo daugiau niekas nesieja.

 

O kaip sveikata? Nepaisant to, kad Ožkos metais gresia nervų sistemos sutrikimai, fizinė savijauta bus palyginti gera. Daugelis supras, ką reikėtų daryti, valgyti, kad nekamuotų ligos. Toliau didės susidomėjimas sveika mityba, daugės vegetarų, kurie rūpinsis organizmo atstatymu ir valymu. Kils dar didesnis susidomėjimas natūraliąja medicina: kinų, japonų, tajų, korėjiečių, indų. Galbūt kai kurie net nuspręs išvykti į tas šalis pasigydyti ir sustiprinti sveikatą. Labiausiai šiais metais reikėtų pasaugoti kepenis ir tulžies pūslę, nes jie patenka į padidintos rizikos grupę laikotarpiu, kurį valdo medžio elementas.