Mūsų žmogiška prigimtis lemia, kad  rečiau ar dažniau mus vargins įvairūs skausmai ir skausmeliai. Todėl labai naudinga būtų išmokti savimasažo, kad akimirksniu galėtumėte pagerinti savijautą ir grįžti prie įprastos dienos veiklos. Geriausia, kad tokiam masažui atlikti prireiks vos kelių minučių!

 

savimasazas

11 patarimų, kaip atlikti savimasažą:

 
 • Jei skauda pėdas… Savimasažą galima atlikti net nepakylant nuo darbo stalo. Tam reikės teniso arba dygliuoto kamuoliuko. Tiesiog sėdėdami su pėda pavoliokite kamuoliuką ant žemės.
 
 • Jei skauda galvą dėl įtampos… Toks galvos skausmas prasideda dėl netaisyklingos laikysenos, galvos ir tarpumentės padėties. Atsigulti ant grindų, sulenkti kojas. Abejose rankose tarp nykščio ir smiliaus laikyti po teniso kamuoliuką. Tada rankas nuleisti prie galvos, kad prie abejų kaukolės pusių būtų po teniso kamuoliuką. Po to pasukinėti galvą į šoną, pakelti ir nuleisti smakrą.
 
 • Jei skauda apatinę nugaros dalį dėl PMS… Atsigulti ant grindų, sulenkti kojas (pėdos padėtos ant grindų). Teniso kamuoliukus padėti po apatine nugaros dalimi, kur kryžkaulis (didelis trikampis kaulas prie stuburo pagrindo) „susitinka” su gaktikauliu. Tada pakelti ir nuleisti apatinę klubų dalį ant kamuoliukų.
 
 • Jeigu ryte skauda žandikaulį… Pirštų pagalvėlėmis paspausti vietą po skruostikauliais. Toliau švelniai spaudžiant po skruostikauliais prasižioti ir susičiaupti. Pamažu keisti spaudimo vietą nuo skuostikaulių iki skruostų „obuoliukų”, žandenų ir iki smakro.
 
 • Jeigu skauda kelius nuo sėdėjimo visą dieną… Sėdint ištiesti kelius ir leisti kojoms pailsėti, kol keturgalviai raumenys suminkštės. Tada paspausti vietą, kur skauda ir pamasažuoti pirštų pagalvėlėmis. Masažuoti žvaigždės forma apie 10 sekundžių. Po to du kartus sulenkti ir ištiesti koją. Pakartoti 2 – 3 kartus su ta koja, kuri skauda.
 
 • Jeigu paskaudo sėdmenis nuo sėdėjimo visą dieną… Atsisėsti ant žemės, rankos už nugaros remiasi į grindis. Po viena sėdmenų puse pasikišti teniso kamuoliuką ir „pasivažinėti” ant jo. Tą patį pakartoti su kita sėdmenų puse.
 
 • Jeigu skauda dilbius… Dilbius gali paskausti nuo darbo su kompiuteriu visą dieną arba kito intensyvaus darbo rankomis. Ištiesti ranką, delnas į viršų. Ranką ties alkūne prilaikyti su kita ranka. Tada pasukioti ranką, kad delnai būtų tai į viršų, tai į apačią.
 
 • Jeigu skauda kojas ir kelius po vaikščiojimo, bėgimo ar lipimo laiptais… Atsigulti ant šono, pasidėjus po klubu masažinį volą. Rankų pagalba pradėti judėti per visą dvigalvį kojos raumenį iki klubo.
 
 • Jeigu skauda kaklą ir pečius… Atsistoti prie sienos, po tarpumente pakišti teniso kamuoliuką ir jį paridenti į vieną ir į kitą pusę. Eksperimentuokite su kamuoliuko padėtimi tarp kaklo ir pečiu, kol rasite patogiausią.
 
 • Jeigu sėdėdami prie kompiuterio kūprinatės… Atsigulti ant grindų, kojos statmenai, pėdos ant žemės. Po nugara pasidėti masažinį volą ir „pasivažinėti” su juo pirmyn ir atgal.
 
 • Tiesiog norite galvos masažo, dėl kurio pasijustumėte geriau… „Piešti” ratus su pirštų pagalvėlėmis ties smilkiniais, nestipriai paspaudžiant „piešti” tokius ratus pamažu judant nuo smilkinių iki pakaušio.