Statistika rodo, kad 44 % amerikiečių linkę patys sau diagnozuoti ligas, pasiskaitę straipsnių internete, o ne lankytis pas gydytoją. Tačiau savigyda gali turėti liūdnų pasekmių. Medicininio išsilavinimo neturintys asmenys gali lengvai supainioti vienų ligų simptomus su kitų, ir pradėti vartoti netinkamus vaistus. Štai kelios ligos, kurių simptomai tokie panašūs, kad jas labai paprasta sumaišyti.

 

sveikata

7 simptomai, lengvai supainiojami su kitomis ligomis:

 

  • Fibromialgija ir reumatoidinis artritas. Panašūs abiejų ligų simptomai: sąnarių skausmas, simetrinis skausmas (gali skaudėti toje pačioje vietoje abejose kūno pusėse), lėtinis nuovargis, energijos trūkumas, apatija, depresija. Pagrindinis šių ligų skirtumas yra tas, kad reumatoidinis artritas sukelia sąnarių tinimą, kaitimą, tampa sunku juos judinti.

 

  • Mastitas ir krūties vėžys. Mastitas – tai krūtų patinimas, kurį dažniausiai krūtimis žindančioms moterims sukelia infekcija. Uždegiminis krūtų vėžys turi panašius simptomus kaip mastitas. Panašūs abiejų ligų simptomai: krūtų jautrumas, paraudimas, šilumos pojūtis, niežulys. Jeigu diagnozavus mastitą ir pradėjus gydymą simptomai nepraeina per savaitę, rekomenduojama atlikti tyrimą ultragarsu, mamogramą arba odos biopsiją dėl padidintos vėžio rizikos.

 

  • Diabetas, ūminės žarnyno infekcijos ir valgymo sutrikimai. Diabetas yra pavojinga liga, dėl kurios sutrinka hormono insulino gamyba ir kuriai būdinga aibė simptomų, bendrų su kitomis ligomis. Svarbu neatidėlioti apsilankymo pas gydytoją ir nediagnozuoti sau patiems ligų. Diabetas gali būti supainiojimas su vadinamuoju „skrandžio gripu“, kuris pasireiškia pykinimu, vėmimu, viduriavimu, šaltkrėčiu ir kt. Būtina atlikti kraujo tyrimus ir patikslinti diagnozę. Valgymo sutrikimai pasireiškia staigiu svoriu kritimu dėl per aukšto cukraus kiekio kraujyje. Pacientams gali būti diagnozuoti tokie valgymo sutrikimai kaip anoreksija ir bulimija.

 

  • Periferinių arterijų liga ir aterosklerozė. Panašūs abiejų ligų simptomai: susilpnėjusi kraujotaka, silpnumo jausmas, skausmas kojose, plona, šalta ir blizganti oda. Periferinių arterijų liga atsiranda, kai į galūnes, dažniausiai kojas, nepatenka pakankamai kraujo. Aterosklerozė yra kraujagyslių susiaurėjimas, kai sulėtėja kraujo tėkmė ir deguonies išnešiojimas kraujagyslėmis į širdį, smegenis, kojas, inkstus ir kitus gyvybiškai svarbius organus.

 

  • Stuburo smegenų uždegimas ir inkstų ligos. Panašūs abiejų ligų simptomai: viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, vaikščiojimo sunkumai, silpnumas, skausmas nugaroje. Inkstų ligų priežasčių yra daug: infekcijos, inkstų akmenys, inkstų pažeidimai, kraujo krešuliai. Dėl šių visų priežasčių gali varginti didelis skausmas, kuris neretai palaikomas tiesiog apatinės nugaros dalies skausmu.

 

  • Endometriozė ir kiaušidžių cistos. Panašūs abiejų ligų simptomai: dubens skausmas, skausmingos menstruacijos, gausus, neįprastas kraujavimas. Endometriozė pasireiškia gleivinės išvešėjimu už gimdos ribų. Dėl jos atsiranda kiaušidžių cistų ir skausmas dubens srityje. Daug moterų turi kiaušidžių cistų. Dauguma jų praeina savaime, per kelis mėnesius, be papildomo gydymo. Specialiai gydyti reikia tik patologines cistas.

 

  • Peršalimas ir alergija. Panašūs abiejų ligų simptomai: nuovargis, kosulys, gerklės skausmas, sloga ir užsikimšusi nosis. Pagrindinis šių ligų skirtumas yra tas, kad, sergant alergija, nepakyla kūno temperatūra bei gali papildomai varginti niežulys.