Neįtikėtina, bet kiekviena žmogaus kūno dalis atskleidžia šį tą naujo apie asmenybę. Nepriklausomai nuo to, koks jis yra protingas ir gudrus, vos vienas fizinis bruožas, paslėptas po drabužiais, gali atskleisti visą tiesą. Kaklas yra viena gyvybiškai svarbiausių mūsų kūno dalių.

 

kaklas

10 įdomių faktų apie kaklą:

 

  • Tiesus kaklas. Tokį kaklą paprastai turi išdidūs, labai punktualūs, vertinantys savo ir kitų laiką, savo principų tvirtai besilaikantys asmenys.

 

  • Ilgas kaklas. Jeigu kaklas yra ilgesnis nei normalus, tai šis žmogus gali būti labai plepus, stačiokiškas, nepatikimas, linkęs į depresiją ir veikiantis patylomis. Taip pat jis mėgsta girtis.

 

  • Trumpas kaklas. Jeigu kaklas yra trumpesnis nei normalus, tai šis žmogus greičiausias bus introvertas, darbštus, daug ir sunkiai dirbantis, savanaudiškas, protingas, šykštus, nepatikimas ir labai egoistiškas.

 

  • Storas kaklas. Tokio kaklo turėtojas gali būti nepatikimas, korumpuotas, linkęs į priklausomybes, alkoholikas, viskuo nusivylęs, piktas, egoistiškas, patrakęs ir pernelyg agresyvus.

 

  • Plonas kaklas. Tai toks kaklas, kuriam, atrodo, kad trūktų mėsos (persišviečia visi nervai ir kraujagyslės). Tokį kaklą turintys asmenys neretai būna vangūs, mažiau ambicingi, liguisti, tingūs, pikti ir turintys daug absurdiškų minčių bei idėjų.

 

  • Kaklas kaip žirafos. Tai toks kaklas, kuris yra plonas ir ilgas. Tokį kaklą turintis asmuo greičiausiai bus labai kantrus, neapdairus, linkęs išlaidauti, bet darbštus, daug ir sunkiai dirbantis. Kai kurie tokio kaklo turėtojai gali būti labai klastingos prigimties.

 

  • Idealus kaklas. Tai kaklas, kurio forma šiek tiek panaši į ąsotį ir būtent ši forma dažniausiai pastebima tarp moterų. Tokio kaklo turėtojai paprastai mėgsta meną, linksmybes, prabangą, yra švelnios ir jautrios prigimties. Manoma, kad idealų kaklą turintys asmenys nugyvens ilgą, laimingą ir turtingą gyvenimą.

 

  • Kaklo pokyčiai ir sveikata. Moksliniai tyrimai taip pat rodo, kad storesnis nei vidutinis vyrų kaklas, gali reikšti didesnę širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Vyrai, kurių kaklo apimtis yra didesnė negu 39 cm, turi 32 % didesnį atsparumą insulinui, 24 % didesnę riziką turėti aukštą kraujo spaudimą, 50 % didesnę riziką turėti aukštą trigliceridų kiekį kraujyje ir 22 % didesnę riziką turėti žemą MTL arba „gerojo“ cholesterolio lygį. Kaklo sustorėti gali ir dėl skydliaukės sutrikimų. Tada ne tik padidėja kaklo apimtis, bet ir atsiranda guzelis, kuris ypač gerai matosi ant ilgų ir liaunų moterų kaklų. Kartais guzelis kakle išryškėja tik ryjant seiles, o ramybės būsenoje pakitimai nėra matomi.

 

  • Trumpi patarimai, kaip išvengti kaklo skausmo. Įsigyti kokybišką pagalvę miegui, stengtis miegoti ant nugaros, sureguliuoti kompiuterio monitorių, kad būtų akių lygyje, išmanųjų telefoną taip pat naudoti akių lygyje, jeigu tenka daug kalbėti telefonu – įprasti naudoti ausines, daryti kaklo mankštos ir tempimo pratimus, vartoti pakankamai skysčių, nešant ką nors sunkaus, svorius paskirstyti tolygiai abiem pusėms, koreguoti laikyseną ir jei reikia vartoti vaistų.

 

  • Kaukė kaklui, grąžinanti jaunystę. Kad kaklas neišduotų tikrojo amžiaus ir nepasendintų, juo reikia rūpintis: mankštinti, valyti ir tepti kremais. Jeigu patinka natūrali kosmetika, galima pabandyti bent kartą per savaitę pasidaryti regeneruojančią kaukę kaklo odai. Šiek tiek migdolų aliejaus sumaišyti su keliais lašeliais citrinų sulčių. Papildomai galima įpilti alyvuogių aliejaus ir tepti kaklo odą. Po 15 – 30 minučių nuplauti kaukę su šiltu vandeniu.