zaismingos-knygeles

Vaiko raidos specialistai rekomenduoja vaikiškas knygas kaip priemonę, prisidedančią prie tinkamos vaikų raidos. Šiandien susipažinsime su keturiomis žavingomis knygelėmis, kurias giria profesionalai ir mėgsta vaikai.

„Miško garsai“ – garsinė knygelė patiems mažiausiems

Knygelė „Miško garsai“ užburia mažuosius skaitytojus garsų gausa. Vienu mygtuko paspaudimu knygos puslapiai atgyja: vaikai gali išgirsti ūkaujančią pelėdą, dūzgiančias bites, staugiančius vilkus ir kitus gyvūnus bei paukščius, „kalbančius“ savo kalba. Skaitant minėtą knygelę, vaikučiai gali susipažinti ir su kitais miško garsais, pavyzdžiui, medžių ošimu, čiurlenančio upelio melodija ir t. t.

Pažinkite miško gyventojus, skaitydami Sandra Dieckmann knygą „Miško takeliais“

Norint supažindinti vaikučius su miško gyventojais, nėra būtina keliauti į mišką, bandant sutikti vilką, lapę, kiškį, briedį ar kitą miško gyventoją. Tam kuo puikiausiai tinka gausiai iliustruota knygelė vaikams „Miško takeliais“. Skaitant šią knygelę, susipažįstama su praktiškai visais miško gyventojais, jų pomėgiais, gyvenimu, taip pat išsiaiškinami jų maitinimosi bei miego ypatumai bei išmokstama atpažinti juos vienus nuo kitų.

„Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti“ – knyga vaikams apie tai, kodėl svarbu tausoti gamtą

Besaikis vartojimas yra opi problema visame pasaulyje. Didinti žmonių sąmoningumą apie tai, kas kenkia mūsų planetai ir mums patiems, būtina nuo pat vaikystės. Žaisminga Debi Gliori knyga „Kaip išmokyti drakonus Žemę tausoti“ paprastai ir vaikams aiškia kalba paaiškina, kokios yra besaikio vartojimo pasekmės, kodėl tai yra blogai ir kodėl yra privalu rūpintis aplinka, kurioje gyvename.

„Džyru džyru muzikėlė. Tartį lavinančios dainelės“ – puikus „įrankis“ vaikų lavinimui

Aušra Žičkienė, Dovydas Čiuplys bei Vytautas Leistrumas parengė tobulą „įrankį“ vaikų tarčiai lavinti – tai knyga „Džyru džyru muzikėlė. Tartį lavinančios dainelės“. Įrodyta, kad mokantis dainas gerėja vaikų tarimas. Be kitą ko, dainos teigiamai prisideda ir prie vaikų atminties lavinimo. Minėtoje knygelėje pateikiamos lietuvių liaudies dainelės, pradedant labai populiariomis ir baigiant mažai girdėtomis dainomis mažiesiems. Knygelė „Džyru džyru muzikėlė. Tartį lavinančios dainelės“ yra gausiai iliustruota, todėl istorijos, kurias „pasakoja“ dainų tekstai, tampa dar patrauklesnėmis.