Kartais vaikai pasiekia daugiau nei daug gyvenimiškos patirties turintys ir įvairius mokslus baigę suaugusieji. Įkvepiančios istorijos apie vaikus, pradėjusius verslą, skatina susimąstyti, ar apskritai įmanoma išmokti būti verslininku, galbūt verslumas yra užkoduotas genuose…

 

2014 metų sausį pasaulį apskriejo žinia apie jauniausias D. Britanijos verslininkes – 4 ir 7 metų. Septynmetė Elizabeth ir keturmetė Rebecca Appleyard įkūrė nuosavą kompaniją Kento grafystėje. Anot mergaičių, verslas klesti. Jos net ketina plėsti verslą ir pritraukti investuotojų, žinoma, pirmiausiai giminaičių.

 

Seserys internete perka žaislus ir saldainius ir perparduoda kitiems. Teigiama, kad per dvi savaites uždirba apie 120 svarų sterlingų (apie 500 litų). Mergaičių mama prisiminė, kad viskas prisidėjo, kai Elizabeth pradėjo domėtis, kaip veikia verslas. Vyresnėlė norėjo užsidirbti ir pradėti taupyti mokslams universitete. Jau dabar ji svajoja būti mokslininke ar inžiniere ir supranta, kad tam lėšų.

 

Trylikametis amerikietis Hartas Mainas sugalvojo pradėti prekiauti vyriško kvapo žvakėmis, erzindamas jaunesnę sesutę, kad ši parduoda mergaitiškai kvepiančias žvakes mokyklos investuotojui. Berniukui pavyko visus įtikinti šio verslo būsima sėkme. Hartas sutaupytus kišenpinigius (100 dolerių) bei papildomus 200 dolerių gautus iš tėvų investavo į žvakių, kvepiančių laužu, rūkytu kumpiu, pjuvenomis, ką tik nupjauta žole, senelio pypke, gamybą. Naujomis žvakėmis susidomėjo per 60 parduotuvių visoje šalyje. Parduoda virš 9000 vienetų.

 

Kitas amerikietis Caine Monroy buvo tik devynerių metų, kai tapo nuosavo verslo savininku. Jam priklauso žaidimų kartono pasažas tėvo automobilių dalių parduotuvėje. Įsigiję bilietą, kainuojantį dolerį, galima žaisti 4 kartus, o kainuojantį 2 dolerius, galima žaisti net 500 kartų. Taip pat jis parduoda marškinėlius su žaidimo pavadinimu už 15 dolerių. Verslas buvo toks sėkmingas, kad netrukus pradėjo atnešė vaikui 212000 dolerių pelną.