Žaibai yra elektros iškrova. Nuo seniausių laikų juos šamanai vadindavo dangaus strėlėmis. Ne žmogaus valioje nuspėti, kada jie vėl pasirodys. Žaibai keliauja nepaaiškinamais takais, atsiranda tarsi iš niekur ir greitai dingsta į niekur. Žaibas vienu prisilietimu gali nužudyti, net metalas negali atsilaikyti prieš jo destrukcinę galią.

 

zaibai

Kas yra žaibai, mokslininkai bando paaiškinti jau ne vieną amžių. Kol kas galutinio atsakymo nežino niekas. Kai kurie parapsichologai tiki, kad žaibai kažkaip padeda keliautojams iš kitų galaktikų apsaugoti savo erdvėlaivius. Net senovės indėnų gentys vaizdavo kosmines bombas ir kulkas kamuolinių žaibų forma. Tačiau ne visi ezoterikai su tokiu teiginiu sutinka. Kai kurie žaibuose mato materialius mirusių sielų įsikūnijimus.

 

Senovėje žyniai naudodavo elektrą iš dangaus tam, kad gautų šventos dangiškos ugnies aukojimams ir kitiems magiškiems ritualams. Norint tai padaryti, senovės Egipto šventykloje reikėjo iškelti aukštus stiebus, apkaltus vario lakštais. Specialūs įrenginiai surinkdavo tiek elektros iškrovos, kiek būtų pakakę nužudyti žmogų ar žaibo kibirkštyse paaukoti gyvūną.

 

Žaibai gali atimti gyvybę, bet gali ir dovanoti. Tikima, kad, jei žmogui pavyksta išgyventi, trenkus į jį žaibui, tai paprastai jis įgyja unikalių gebėjimų – matyti ateitį, gydyti kitus arba išlikti amžinai jaunam.

 

Nuožmus ir žiaurus dangaus dievas Perkūnas, svaidantis žaibus iš savo debesų karalystės, laikytas pagrindiniu pagalbininku ne tik taikos, bet ir karo metais. Kai kuriose senosiose legendose pasakojama, kad burtininkai sugebėdavo mūšio metu kontroliuoti žaibus ir nukreipti juos į priešų teritoriją. Etnografai ekspedicijose po žmonių gyvenvietes surinko daug pasakojimų apie tai, kad raganos ir burtininkai gali prišaukti lietų ir griaustinį su žaibais. Manoma, kad jeigu žaibas trenks į medį, jis užsidegs. Objektai, į kuriuos trenkia žaibas, manoma, yra apšviečiami paties senovės baltų dievo Perkūno. Tikėta, kad žaibai padeda apvalyti žemę nuo prakeiksmų, negandų ir nedorybių.

 

Įdomu, kad žaibas net 6 kartus dažniau trenkia vyrus negu moteris. Skamba netikėtai, bet žaibai niekada neprašauna pro šalį. Japonijoje buvo toks nutikimas, kad žaibas, trenkęs į mokyklinį autobusiuką, nužudė pusę juo važiavusių į mokyklą vaikų, tik vienas mokinys visiškai nenukentėjo. Dar vienas mistiškas nutikimas nutiko Konge 2014 metais vasario mėnesį. Į vienuolika futbolininkų trenkė žaibas per futbolo mačą – visi žaidėjai priklausė vienai komandai. Net vartininkas, kuris buvo už 50 metrų nuo žaibo trenkimo vietos, nukrito ant žemės lyg pakirstas. Tai, kas nutiko Konge iš tikrųjų yra magijos poveikis, nes neįtikėtina, kad žaibas trenkė į vienuolika žaidėjų ir į ne taip jau arti esantį vartininką. Tokių sutapimų nebūna. Greičiausiai čia buvo panaudota juodoji vudu magija, nes tik labai stipri magija gali kontroliuoti žaibą.

 

Su žaibu nereikėtų juokauti. Nerekomenduojama jokiais atvejais žmonėms, nepraėjusiems specialių mokymų ir neįgijusiems tam tikrų žinių apie paranormalias pasaulio jėgas, nė bandyti jų suvaldyti. Tačiau galima prisiminti, kad žaibai turi stipriai apvalančią energiją. Jų jėga gali paveikti kiekvieną iš mūsų. Žaibai gali sukelti nerimą ar net stiprų džiaugsmą lyg iš niekur nieko. Jeigu žaibas trenkia į pastatą, kur jūs esate – tai ypatingas ženklas. Ši vieta bus ypatingai įkrauta energijos iš dangaus dar labai ilgą laiką. Kai jausitės išsekę, nelaimingi, nueikite į tą vietą, padėkite ant tos vietos savo rankas ir pasistenkite atsipalaiduoti. Pamažu pajusite, kaip jus vėl užplūsta energija, atsiųsta iš aukščiau.