Jau netrukus, lapkričio 9 dieną startuoja kasmetinis, 26-ą kartą vykstantis, tarptautinis akordeono festivalis Vilnius 2023.

 

Iki lapkričio 22 dienos, niūriausias metų laikas bus praskaidrintas šviesos, naujų pažinčių ir netikėtų atradimų. Festivalio organizatorius Lietuvos akordeonistų asociacija, kviečia Jus net į 11 geriausių šalies ir užsienio atlikėjų koncertų, iš kurių 10 dovanojami Vilniui ir sostinės svečiams visiškai nemokamai. Todėl tai puiki galimybė aplankyti  plataus profilio atlikėjų koncertus suteiksiančius dideles pasirinkimo galimybes net pačiam įnoringiausiam  klausytojui.

Veli Kujala, Suomija

Veli Kujala, Suomija

 

Tarptautinis akordeono festivalis Vilniuje, tai erdvė pristatyti plačiai auditorijai ryškias, aukštai įsitvirtinusias pasaulines žvaigždes bei kylančius Lietuvos ir pasaulio akordeono vardus atveriant duris į tarptautines aukštumas ir klausytojų širdis. Skirtingų kartų, stilių ir žanrų atlikėjai yra kaip kompasas rodantis aktualiausias šiuolaikinio akordeono meno kryptis pasaulyje.

 

Tai kas gi laukia šių metų festivalyje ?

 

Lapkričio 9 d. 19 val. Vilniaus miesto rotušė, Didžioji g. 31

 

KONCERTAS NEMOKAMAS

   

Solo programa “SCARA B” Philippe Thuriot / Belgija  

 

Jau šį ketvirtadienį, lapkričio 9 d. 19 val. kviečiame į Vilniaus miesto rotušę, kur festivalį atidarys pasaulyje lyderiaujantis klasikinio akordeono atstovas, Belgijos akordeonistas Philippe Thuriot. Atlikėjas kviečia nerti į baroko muzikos gelmes su intriguojančia solo programa „Skara B“  sudarytą iš J. S. Bacho ir D. Scarlatti kompozicijų apvilktų netikėtomis improvizacijomis.

 

„Scara B“ – tai nuo vienos emocijos prie kitos vingiuojanti kupina netikėtumų programa. Lyg dailininko lengvu potėpiu Philippe tiesia tiltus iš vienos Scarlatti sonatos į kitą jas suliedamas tarsi tapant akvarele. Sklandžiais, nepastebimais perėjimais milisekundės laike išnarplioja J. S. Bach iki kaulelio, o vėliau „perrengia“, papuošia prancūziškais ar argentinietiškais motyvais. Bacho muzika išgyvena tikrą metamorfozę ! Stiliaus pojūčio, jautraus muzikinio gylio meistras, akordeonistas Philippe įkvepia gyvybės šiam improvizaciniam aspektui, pridėdamas šiuolaikinio požiūrio baroko epochos milžinų darbams.

 

Plataus profilio akordeonistas Phillppe, pats save vadinantis muzikiniu šimtakoju, smulkmeniškai domisi ir profesionaliai atlieka įvairaus žanro muziką – nuo džiazo ir improvizacijos iki klasikos.

 

Lapkričio 10 ir 21 dienomis, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, Didžioji salė ir J. Karoso salė

 

KONCERTAS NEMOKAMAS

 

LMTA AKORDEONISTAI

 

Festivalio koncertų lankytojus pakviesime į pažintį su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Akordeono katedros studentais, kurie šiai progai paruošė kruopščiai atrinktą programą. Savo ateitį susieję su profesionalaus akordeono atlikimo menu, tarptautinių konkursų laureatai, produktyvus ir aktyvus jaunimas, koncerte atliks baroko, klasikinės, originaliai modernios, virtuozinės muzikos programą akordeonui solo bei kameriniams ansambliams. Festivaliui LMTA akordeono katedra paruošė net du koncertus. Pirmasis jau lapkričio 10 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžiojoje salėje, na o negalinčius ateiti šeštadienį, pakviesime lapkričio 21 d. 18 val. į antrąjį akordeono katedros studentų koncertą, kuris vyks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos J. Karoso salėje.

 

 

Lapkričio 11 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, Didžioji salė

 

KONCERTAS NEMOKAMAS

 

VLADIMIR BLAGOJEVIĆ / Serbija

 

Unikali proga pažinti Serbų kultūrą ir šios šalies kompozitorių kūrybą!

 

Akordeonistas iš Serbijos, šiuolaikinės muzikos propaguotojas Vladimir Blagojevič pristatys šių dienų akordeono muzikos aktualijas ir serbų kompozitorių kūrybą. Atėjusieji į koncertą turės galimybę išgirsti pasaulinę Matthias Arter „Gletscherspalte“ premjerą!

 

Aktyviai koncertuojančio Europoje ir už jos ribų atlikėjo, pedagogo ir svarbių konkurso vertinimo komisijos nario meninė kūryba peržengia nacionalines sienas, o tai atsispindi ne tik prieš tai įvardintose srityse, bet ir bendradarbiavime kuriant naujus kūrinius solo akordeonui su daugeliu tarptautiniu mastu pripažintų ir pasaulyje žinomų kompozitorių, tokių kaip Matthias Pintscher, Pierre Boulez, Matthias Arter, Miroslav Srnka, Wolfgang Rihm, Richard. Berret, Djuro Živković, Oscar Bianchi ir kt.

 

Būdamas ryškus šiuolaikinės bei klasikinės muzikos propaguotojas, Vladimiras solo bei kitomis sudėtimis, atliko daugiau nei 80 naujų kūrinių premjeras, nuolatos skatina akordeono kaip instrumento plėtrą, platesnį pripažinimą bei jo integraciją į pasaulio meninę, kamerinę ir orkestrinę scenas.

 

Lapkričio 12 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, Didžioji salė

 

KONCERTAS NEMOKAMAS

 

ZHIYUAN ZHANG / Kinija

 

Vienas iš jaunųjų šiuolaikinės akordeono muzikos lyderių ZHIYUAN ZHANG soliniame pasirodyme, kuris nuskambės Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžiojoje salėje, pristatys akademinės, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos programą.  ZHIYUAN ZHANG yra daugelio tarptautinių konkursų laureatas, prestižinių apdovanojimų nugalėtojas, vienas ryškiausių Kinijos jaunos kartos atlikėjų.

 

Programoje:  J. S. Bach, S. Barber, S. Haapamaki, M. Lindberg, U. Rojko, Xu Changjun, G. Hermosa, Wang Shusheng.

 

Lapkričio 14 d. 18 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Trakų g. 10

 

KONCERTAS NEMOKAMAS

 

STILIŲ DEGUSTACIJA  / Duetas „Tutto a Dio“   / Lietuva – Šveicarija

 

Augustinas Rakauskas (akordeonas)

 

Greta Staponkutė-Rakau (altas)

 

Į tėvynę dažnai grįžtantys koncertuoti, čia dirbantys ir tvirtai laikantys lietuviškas šaknis šeimyninis duetas yra visada labai laukiami gimtosiose scenose. Duetas „Tutto a Dio“ festivalio klausytojams paruošė įdomią programą, o ypatingai malonu tai, jog būsite pirmieji išgirdę specialiai duetui „Tutto a Dio“ parašytą Silvijos Miliūnaitės kūrinio pasaulinę premjerą.

 

„Tutto a Dio“ – tai alto (Greta Staponkutė-Rakau) ir akordeono (Augustinas Rakauskas) duetas. Neįprasta alto ir akordeono kombinacija duete unikalus ir žavingas išskirtinumas Lietuvos ir pasaulio scenose. Ansamblis atkreipia dėmesį̨ ne tik neįprasta sudėtimi, bet ir puikiais tarptautinio masto profesiniais pasiekimais, aktyvia koncertine veikla Lietuvoje ir pasaulyje. Pasauliniuose konkursuose laurus skinantis duetas „Tutto a Dio“ yra vertinamas už charizmatišką atlikimą, nuspalvintą profesionaliu ir kūrybišku muzikalumu. Programoje: Gabriel Fauré, Dobrinka Tabakova, Erwin Schulhoff, Astor Piazzolla, Ernest Bloch, Thüring Bräm, Sulkhan Cincadze, Silvijos Miliūnaitės kūrinio premjera.

 

Lapkričio 15 d. 19 val. Vilniaus miesto rotušė, Didžioji g. 31

 

KONCERTAS NEMOKAMAS

 

OLEKSII MURZA / Ukraina

 

Pastaraisiais metais ryškiai sužibęs jaunosios kartos akordeonistų atstovas, vienas iš pirmaujančių jaunųjų akordeonistų Ukrainoje, XIII Tarptautinio akordeonistų Vilnius 2019 konkurso bei daugelio kitų tarptautinių konkursų laureatas, virtuozišku grojimu išsiskiriantis atlikėjas iš Odesos. Baigęs bakalauro bei magistro studijas Odesos nacionalinėje muzikos akademijoje nuo 2021 metų dirba šioje auštojoje mokykloje asistentu prof. V. Murzos klasėje. Nuo 2022 metų laimėjęs DAAD stipendiją, studijuoja vieno garsiausių akordeono atlikėjo ir pedagogo Prof. Teodoro Anzelotti klasėje Freiburgo (Vokietija) menų universitete.

 

Festivalyje atliks spalvingai virtuozinę, originalią muziką akordeonui bei įspūdingas transkripcijas.

 

Lapkričio 16 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30

 

KONCERTAS NEMOKAMAS

 

“SVETIMI NAMAI

 

DALIA DĖDINSKAITĖ, smuikas

 

GLEB PYŠNIAK, violončelė

 

TADAS MOTIEČIUS, akordeonas

 

Matvej Vaisberg – paveikslai;  Idėjos autorė – Janina Ališauskienė

 

Skausmingi istorijos vingiai paženklina pavienių žmonių, šeimų, miestų ar tautų gyvenimus ir likimus. Tai žmonės, kurie gyveno greta mūsų, augino vaikus, turėjo svajones ir savus namus…
Talentinga žydų tauta paliko mūsų šalyje ryškų pėdsaką įprasmindami savo būtį mene, taip iki šių dienų įkvepiant ne vieną apmąstymams ir kūrybai. Ne išimtis ir Žagarė, mažas Lietuvos miestelis, kur dar dabar stovi jaukūs ir šilti žydų namai, kuriuose jie kadaise gyveno ar dirbo. Aplankyta nedidelė gyvenvietė šiaurės Lietuvoje ir jame pamatyti vaizdai, įkvėpė žymų ukrainiečių dailininką Matvej Vaisberg nutapyti paveikslų seriją „Svetimi namai“.
Unikali dailininko paveikslų tematika, vienus ryškiausius Lietuvos atlikėjus – violončelininką Gleb Pyšniak, smuikininkę Dalią Dėdinskaitę ir akordeonininką Tadą Motiečių pakvietė prisiminti ar naujai atrasti Lietuvos žydų kompozitorių J. Achron, C. Cui, A. Šenderovo, J. Heifetz, A. Copland ir kt. muziką ir pristatyti kaip bendrą tapybos ir muzikos sintezę koncerte „Svetimi namai“.
Jautrus, žemiškas ir kupinas svajonių talentingų menininkų muzikinis reginys.

 

Lapkričio 18 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, Didžioji salė

 

KONCERTAS NEMOKAMAS

 

Magiškasis Veli Kujala  / Suomija / Solo koncertas

 

Dar vienas ypatingai patrauklus koncertas Jūsų laukia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžiojoje salėje. Su dideliu malonumu, festivalio organizatoriai pristato atlikėją iš Suomijos Veli Kujalą. Tai išskirtinis muzikantas vertinamas pagal bet kokius standartus: tiek atliekamų stilių įvairovę, tiek komponavimą.

 

Atlikėjas neapsiriboja vien šiuolaikine muzika. Jis yra kelių ansamblių narys, groja projektuose nuo laisvos improvizacijos, modernių projektų, eksperimentų iki pramoginės muzikos. Kai Niujorko Metropoliteno operai prireikia pasaulinio lygio akordeonisto, jie pasikviečia Velį, kuris iš esmės papildo pasirodymą savo neįtikėtinu dalyvavimu. Iš kur visa tai? Galbūt ištakos slypi magijos triukuose, kuriais Veli užsiima nuo vaikystės? Norint pasirodyti kaip magui, reikia neįtikėtino miklumo ir sugebėjimo patraukti žiūrovų dėmesį, kad būtų galima juos nustebinti. Veli Kujala visa tai turi ir ne tik magijoje, bet ir atliekant muziką akordeonu bei kuriant sudėtingiausias kompozicijas.

 

Lapkričio 19 d. 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Gedimino pr. 42, Didžioji salė

 

KONCERTAS NEMOKAMAS

 

“ERDVĖ JAUNIEMS TALENTAMS”

 

JONAS VOZBUTAS (akordeonas)

 

MANTAS LEONARDO LIZZI (akordeonas)

 

Šiais metais festivalio meno vadovas prof. Raimondas Sviackevičius,  kviečia Jus pažinti dvi kylančias Lietuvos žvaigždes,  ryškiausius jaunosios kartos akordeonistus, kurių koncertas paliks Jums neišdildomus įspūdžius.

 

Šių dviejų atlikėjų vardus lengvai įsiminsite artimai pažinę per jų jautriai ir profesionaliai transliuojamą emociją ir įtaigią muzikinę kalbą. Abu atlikėjai yra daugelio tarptautinių konkursų laureatai kaskart pelnantys pirmąsias ar Grand Prix vietas ir solidžiai reprezentuojantys Lietuvą pasaulyje. Atlikėjai dažnai groja įvairios sudėties ansambliuose, solo ir su kameriniais ansambliais. Kasmet dalyvauja šalies ir tarptautiniuose festivaliuose, koncertuose ir meistriškumo kursuose su žymiausiais šalies ir užsienio mokytojais. Jau ne vieneri metai Mantas ir Jonas yra globojami M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo. „Jaunasis menininkas“, „Jaunasis šviesuolis”, „Lietuvos garbė “, „Metų vaikas“ stipendijos, oficialūs padėkos raštai iš Lietuvos Respublikos prezidentų ar televizijos projektai „Lietuvos talentai. Supervaikai“, „Lietuvos Maximalistai“ yra tik maža dalis įvertinimų, kuriuose jaunieji akordeonistai buvo pastebėti, įvertinti ir skatinami plėtoti savo muzikinę veiklą.   Profesionalios scenos klausytojai su didžiausiu malonumu klausosi jų atliekamų programų, todėl ateikite, išgirskite, pažinkite !

   

Lapkričio 22 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30

 

VISŲ LAIKŲ GRAŽIAUSIA ASTOR PIAZZOLLA MUZIKA

 

https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/astor-piazzollos-muzika–marco-gemelli-ir-valstybinis-vilniaus-kvartetas-410970/

 

Valstybinis Vilniaus kvartetas / LIETUVA

 

Dalia Kuznecovaitė – pirmas smuikas, kvarteto meno vadovė

 

Algirdas Šochas – antras smuikas

 

Kristina Anusevičiūtė – altas

 

Viktor Rekalo – violončelė

 

Festivalį uždarysime ir iki pasimatymo kitiems metams tarsime lapkričio 22 d. 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje. Tai vakaras, kuris ilgam liks Jūsų atmintyje ir širdyje, nes kas gali būti gražiau už kultinio kompozitoriaus ir atlikėjo, argentiniečio Astor Piazzolla muziką originaliam instrumentui bandoneonui ? ! VISŲ LAIKŲ GRAŽIAUSIA ASTOR PIAZZOLLA MUZIKA  - tikra šventė tango muzikos gurmanams.

 

Uždegančiu temperamentu atliekantis šią muziką italas iš Kalabrijos MARCO GEMELLI su Valstybiniu Vilniaus kvartetu, pristatys populiariausių kultinio muziko Astor Piazzolla kūrinių puokštę įtraukdamas klausytojus į aistringa meile pulsuojantį tango muzikos pasaulį.

 

MARCO GEMELLI, kartu su Vilniaus Valstybiniu kvartetu, kurį sudaro Dalia Kuznecovaitė (I smuikas), Algirdas Šochas (II smuikas), Kristina Anusevičiūtė (altas), Viktor Rekalo (violončelė) XXVI Tarptautinio akordeono festivalio VILNIUS 2023 uždarymo koncerte, pademonstruos gebėjimą nepaprastu talentu užfiksuoti Piazzollos muzikos esmę.

 

MARCO GEMELLI  bandoneonas puikiai skamba įvairiuose muzikiniuose kontekstuose, o pats muzikantas pasižymi neklystančia menine intuicija bei gebėjimu sukurti maksimalų ryšį su savo partneriais.  Meistriškai su nauju įkvėpimu ir požiūriu atliktų autorinių A. Piazzolla kompozicijų lengvumas ir lankstumas bei atlikėjų stiliaus pojūčio, aistros ir talento dėka koncertas tampa lyg gyvenimo istorijos puslapių perskaitymas – praturtinimas, atnaujinimas… atnaujinime.

 

Meno vadovas prof. Raimondas Sviackevičius ir organizatorius Lietuvos akordeonistų asociacija linki malonių įspūdžių festivalio renginiuose ir kviečia pažvelgti atidžiau pasineriant į klausymosi malonumą .

 

Iki pasimatymo XXVI tarptautinio akordeono festivalio Vilnius 2023 koncertuose !

 

Bilietus platina bilietai.lt

 

Daugiau informacijos – www.akordeonofestivalis.lt

 

Sekite mus socialiniuose tinkluose Facebook bei Instagram

 

Meno vadovas – prof. Raimondas Sviackevičius

 

Organizatorius- Lietuvos akordeonistų asociacija

 

Festivalį iš dalies finansuoja – Lietuvos kultūros taryba

 

Festivalį globoja – Vilniaus miesto savivaldybė

 

Festivalio partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Italų kultūros institutas Vilniuje, Vilniaus miesto rotušė, Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus biblioteka