Populiariame TV3 seriale „Vyno kelias“ įsimylėjusį studentą Sandro vaidinantis aktorius Vano Dugladzė vasarą neieškojo nuotykių užsienio kurortuose. Atostogas su žmona ir sūnumi jis leido Gruzijoje, kurios kraštovaizdžio įvairovė leido pravėdinti galvą ir kalnuose, ir prie jūros. Tačiau labiausiai aktorių sukrėtė… vasaros naktis, praleista istoriniame mieste Telavyje.

 

Telavis – karališkasis miestas, Gruzijos rytuose esančio Kachetijos regiono centras, garsėjantis įstabiu peizažu. Ten Vano giminėms priklauso senas gražus namas, paveldėtas iš Vano močiutės – buvusios kunigaikštytės.

 

Deja, pačiame atostogų įkarštyje virš Telavio pakibo juodi debesys. „Naktį kilo smarki audra su kruša, sunaikino vynuogynus, nunešė namų stogus, ant mano mašinos užvirto medis ir išdaužė galinį stiklą“, – atsidūsta „Vyno kelio“ aktorius.

 

Tarsi to būtų negana, tą naktį jis patyrė kraują stingdantį nutikimą tiesiog namuose. „Ilgai skaičiau knygą, kai atsiguliau, jau lijo, girdėjau kaip lietus virsta kruša ir daužo langus, o tuomet namus ėmė skrosti žaibai. Dėl siaubingos krušos nė nesigirdėjo griaustinio, bet staiga išgirdau, kaip gretimame kambaryje kažkas stambaus žnektelėjo, – lyg trilerio siužetą savo išgyvenimus pasakoja Vano. – Pamaniau, gal išdužo langas, kurį laikome atidarytą dėl televizijos antenos. Pakilęs einu, basomis kojomis jaučiu skersvėjį, ir staiga… pamatau kaip juoda, didžiulė, neaiškių formų būtybė perlekia kambariu! Taip išsigandau, kad net žengiau atgal. Bet susikaupiau – kas bus, tas bus, – ir garsiai šaukiu: ‚Kas tu?!‘ O tada išgirstu: ‚Greičiau padėk man.‘ Pasirodo, tai mano uošvis! Jis mėgino uždaryti langą, kišdamas ranką pro dvišakę anteną. Ir tuo metu jį taip ‚pakratė‘ elektra, kad jis krito su visu televizoriumi. O kadangi buvo užsimetęs apsiaustą nuo lietaus, – atrodė lyg monstras…“

 

Baigdamas istoriją V. Dugladzė šypsosi, džiaugiasi tuo, kad po audros nebuvo elektros. „Vakarieniavome prie žvakių, daug kalbėjomės, pagaliau visi patyrėme tikrą atokvėpį.“ Vėliau atostogas jis pratęsė prie Juodosios jūros.

 

Sugrįžęs į Tbilisį, Vano rikiuoja sezono darbus. „Sulaukiau kvietimo vaidinti dviejuose filmuose ir spektaklyje, todėl kol kas tenka atidėti planus aplankyti Lietuvą ir pasivaikščioti nuostabiomis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis. Labai jų pasiilgau“, – nuoširdžiai sako gruzinas.

 

Lietuvos sostinėje daug gražių išgyvenimų patyrė ir jo herojus Sandro, į Vilnių atvykęs studijuoti ir čia sutikęs svajonių merginą. Ar „Vyno kelio“ tęsinyje gruzino jausmus vainikuos laiminga pabaiga, o gal dėl meilės teks ne juokais pakovoti su klastingu varžovu? Visi atsakymai – pirmadieniais–ketvirtadieniais 21.00 val. įtraukiančiame seriale „Vyno kelias“ tik per TV3!

 

„Vyno kelias“ – pirmadieniais–ketvirtadieniais 21.00 val. tik per TV3!