Gerti vandenį su citrina šiuo metu ne tik sveika, bet ir madinga. Daugybė įžymybių ir paprastų žmonių visame pasaulyje kalba apie kone stebuklingas šio gaivaus gėrimo galias. Kai kurie žmonės teigia, kad vanduo su citrina gerina virškinimą, vitaminų ir mineralų įsisavinimą, pagreitina metabolizmą ir net padeda numesti svorio. Išsiaiškinkime tiesą!

 

"vanduo"

Tiesa ta, kad vanduo su citrina tiesiogiai neskatina svorio kritimo. Citrusinių vaisių skonio vanduo labai maloniai veikia skonio receptorius iš pat ankstyvo ryto. Akimirksniu suteikia žvalumo ir energijos. Šį gėrimą taip pat verta gerti ir dėlto, kad jame yra daug vitamino C – stipraus antioksidanto. Askorbo rūgštis arba vitaminas C skatina kolageno susidarymą, stiprina imuninę sistemą. Mokslinių tyrimų, kurie įrodytų, kad citrinų vanduo padeda numesti svorio, bent kol kas nėra. Vis dėlto gerti vandenį su citrina iš tiesų rekomenduojama kiekvieną rytą vien dėlto, kad jis pažadina organizmą ir padeda žvaliai sutikti naują dieną.

 

Nors vanduo su citrina skatina medžiagų apykaitą, tačiau taip labiau yra dėl vandens, o ne dėl citrinos. Medžiagų apykaita geriausiai funkcionuoja, kai kūnui netrūksta vandens. Dėl šios priežasties nė vienas sveikatos specialistas nepasisako prieš vandens su citrina vartojimą, nors tame nėra nieko magiško. Daugelis žmonių patys net nejaučia, kad jų organizmo sistemoms trūksta vandens, todėl papildoma stiklinė vandens su citrina yra net labai naudinga. Norint iš tikrųjų pagreitinti metabolizmą arba medžiagų apykaitą rekomenduojama kiekvieną rytą pradėti nuo sočių pusryčių, kuriuos sudarytų baltymai ir sudėtiniai angliavandeniai. Galbūt nereikėtų išskirti vieno konkretaus maisto produkto, kurį būtina vartoti, norint numesti svorio. Vienas iš svarbiausių dalykų yra kiekvieną rytą valgyti pusryčius. Taip pat rekomenduojama valgyti reguliariai, kad, prasidėjus pietų ar vakarienės metui, žmogus nesijaustų pernelyg alkanas. Žinoma, nereikėtų savęs versti valgyti pusryčių, jei to tikrai nesinori. Tada gali pakakti ir stiklinės vandens su citrina.

 

Vanduo su citrina negali detoksikuoti organizmo. Vanduo su citrina ne tik skanus, bet taip pat ir tinka organizmui valyti. Tokie kūno organai kaip inkstai, kepenys, plonosios žarnos patys šalina toksinus. Šį natūralų procesą gali pagreitinti pakankamas skysčių vartojimas. Rūgštis citrinose padeda skaidyti maistą panašiai, kaip tai daro skrandžio rūgštys. Kita vertus, šios rūgštys gali griaužti rėmenį. Todėl, prieš pradedant vartoti vandenį su citrina, reikėtų stebėti savo kūno pojūčius ir, jei jie nėra malonūs, tokio gėrimo geriau būtų atsisakyti. Įsitikinkite, kad per dieną suvartojate pakankamai vandens. Kai organizmui trūksta vandens, gali užkietėti viduriai. Gurkšnodami vandenį su citrina visą dieną, nesunkiai suvartosite tiek vandens, kiek reikia.

 

Vanduo su citrina nėra pagrindinė priemonė numesti svorio, tačiau netiesiogiai šis gėrimas gali padėti numesti svorio. Vandens vartojimas gali padėti sumažinti dienos kalorijų normą. Geriant daug vandens, su citrina ar be, per dieną arba stiklinę vandens prieš valgį ir jo metu, greičiau pajuntamas sotumo jausmas, todėl suvalgoma mažiau maisto. Vanduo su citrina iš tiesų gali padėti numesti svorio, jei juo būtų keičiami visi kiti gėrimai. Pavyzdžiui, norintiems sulieknėti rekomenduojama kavą su cukrumi ir grietinėlę, apelsinų sultis, saldžią arbatą pakeisti, vandeniu su šviežių citrinų griežinėliais.

 

Tiesa ar mitas, kad citrinų sultys padeda geriau įsisavinti vitaminus ir mineralines medžiagas? Iš tikrųjų yra įrodyta, kad vitaminas C citrinų sultyse gerina mikroelementų įsisavinimą, tačiau jo yra ne tik citrusiniuose vaisiuose. Vitamino C yra daugelyje natūralių produktų. Itin jo gausu saldžiosiose paprikose, lapiniuose kopūstuose, braškėse, brokoliniuose kopūstuose, špinatuose ir t. t. Jeigu kasdien pakankamai vartojate daržovių ir vaisių, nėra būtinybės papildomai gerti vandens su citrina.

 

Vanduo su citrina gali padėti palaikyti normalų cukraus lygį kraujyje. Moksliniai tyrimai parodė, kad su maistu vartojant porą šaukštelių citrinų sulčių galima sumažinti glikemijos indeksą net 20 – 40 %. Glikemijos indeksas rodo, kaip labai maistas skatina kilti cukraus lygį. Mažesnis maisto produktų glikemijos indeksas padeda kontroliuoti alkį ir mesti svorį. Citrinų sultys taip pat gali sumažinti insulino reakciją į angliavandenius ir pailginti maisto virškinimo skrandyje trukmę, todėl suteikti ilgiau trunkantį sotumo jausmą. Tai gali padėti numesti svorio. teigiama, kad citrinų žievelėse esančios medžiagos gali padėti sumažinti cholesterolio lygį.

 

Vanduo su citrina tinka beveik visiems žmonėms, išskyrus tiems, kurie turi kokių nors problemų su skrandžiu ir yra priversti vengti rūgščių produktų. Tikrai sveika ir naudinga kiekvieną rytą pradėti nuo stiklinės vandens su citrina. Tačiau taip pat nereikėtų pamiršti sveikų pusryčių ir mitybos likusią dienos dalį.