Granatų sulčių nauda nenuginčijama. Neseniai mokslininkai iš Migelio Hernandezo universiteto nustatė dar vieną šio nepaprasto gėrimo ypatybę. Granatų sultys atstato prarastą energiją sportuojant. Ispanijoje be granatų sulčių neįsivaizduojamas maratono bėgikų, dviratininkų, slidininkų ir greitųjų ėjikų meniu.

 

Tyrimų rezultatai dar kartą patvirtino, kad granatų sultys suteikia daugiau energijos sportuojant, apsaugo nuo pervargimo ir padeda greičiau atgauti raumenų tonusą. Tačiau ne tik dėlto reikėtų dažniau gerti granatų sultis. Jos net 15 procentų sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, ramina nervus, mažina įtampą, pakelia nuotaiką ir gerina atmintį.

 

Vyrai ir moterys, norintys pagerinti seksualinio gyvenimo kokybę, turėtų kasdien išgerti stiklinę šviežiai spaustų granatų sulčių. Granatuose esančios medžiagos natūraliai pakelia testosterono lygį. Be to, granatai gerina širdies veiklą ir kraujotaką, dėlto pagerėja kraujo patekimas į lytinius organus, sustiprėja orgazmas. Tyrimų duomenimis kasdien vartojusių granatų sultis respondentų kraujyje testosterono lygis pakilo nuo 16 iki 30 procentų, taip pat sumažėjo kraujo spaudimas.

 

Tikriausiai nei nereikia minėti, kad granatuose labai daug vitamino C, todėl jie tinkami lengvoms peršalimo infekcijoms gydyti ir įvairių ligų, net vėžio, osteoartrito, skrandžio ligų ir konjunktyvito gydymui ir profilaktikai.

 

Sveikiausios sultys spaudžiamos iš šviežių vaisių, tačiau spausti namie šių vaisių sultis gali būti tikras vargas. Pirmiausiai dėlto, kad granato vaisių sudaro daugybė mažų sėklyčių, aptrauktų minkštimu ir reikėtų labai daug granatų, kad išspaustumėte pakankamą kiekį sulčių. Rekomenduojama pirkti nesaldintas, 100 procentų granatų sultis.