Moteriškumo atradimas yra glaudžiai susijęs su savęs ir savo kūno priėmimu. Galime apsivilkti gražiausią suknelę, pasidaryti tobulą makiažą, bet vis tiek jaustis blogai. Daugelis iš mūsų klausia savęs: moteriškumas – kas tai? Kaip jį atrasti savyje ir tuo pasidalyti su pasauliu? Ar įmanoma susigrąžinti prarastą moteriškumą? Iš tiesų galima šį jausmą išsiugdyti ir pabrėžti, kad visuomet jaustumėtės graži ir ypatinga.

 

moteriškumas_800x534

Moteriškumo bruožai

 

Ar jums įdomu, kas yra šis mitinis moteriškumas? Ką reiškia, kai vyras sako, kad moteris yra moteriška? Kokie yra moteriškumo požymiai? Verta turėti omenyje, kad moteriškumas yra abstrakti sąvoka – tai tradiciškai moteriškai lyčiai priskiriamų bruožų visuma. Tačiau tai nereiškia, kad kiekviena moteris turėtų priverstinai prisitaikyti prie tam tikros schemos, nes kaip žmonės mes esame labai skirtingos ir tai daro mus išskirtinėmis, palyginus su kitomis.

 

Moteriškumo bruožai mus skiria nuo vyrų ir labiau juos traukia, o moteris ir vyras vienas kitą puikiai papildo. Šiandien atsisakoma tradicinio moteriškumo modelio, siejamo su motinos ir namų šeimininkės vaidmeniu. Dėl to moterys gali save išpildyti įvairiais lygmenimis, tačiau dažnai jaučiasi pavargusios ir susidaro įspūdis, kad iš jų kažkas svarbaus pavogta.

 

Taigi, kas yra moteriškumas? Moterims dažniausiai priskiriami šie bruožai:

 
  • jautrumas. Būtent dailiosios lyties atstovės laikomos galinčiomis džiaugtis gamtos grožiu, būti sujaudintoms, išgirdus gražią dainą ar perskaičius eilėraštį. Moterų jautrumas taip pat pasireiškia noru pagelbėti silpnesniam, padėti kitiems, parodyti rūpestį ir palengvinti ginčus.
 
  • Rūpestingumas. Moterys, kaip natūraliai sukurtos motinos vaidmeniui, turi įgimtą polinkį rūpintis kitais, kurį vėliau panaudoja rūpindamosi savo palikuonimis. Mes ignoruojame atvejus, kai motinos smurtauja prieš savo vaikus, nes tai yra ligų ir trauminių išgyvenimų pasekmė. Sveika moteris nori prižiūrėti savo vaikus ir sudaryti jiems geriausias sąlygas augti. Todėl tai yra dar vienas bruožas, susijęs su moteriškumu. Moterys tai parodo ne tik vaikams – dažnai ir savo partneriams bei kitiems artimiems žmonėms.
 
  • Grožis – tai ne tik tobula išvaizda. Juk ne kiekviena moteris yra apdovanota išskirtiniu grožiu. Tai labiau grožis, ateinantis iš vidaus, o išorė (rūpinimasis savimi) nebūtinai pilnas makiažas, tačiau savo grožį turime pabrėžti, rūpindamosi higiena, estetika ir sveikata. Patartina maitintis subalansuotais ir vadovautis sveiku gyvenimo būdu.
 
  • Subtilumas. Moterys nėra tokios fiziškai stiprios kaip vyrai: jos subtilesnės, švelnios su kitais. Vyrai mėgsta subtilumą, nes su tokia moterimi gali jaustis stiprūs, nori būti jos atrama, tvirtesniąja ranka.
 
  • Emocionalumas. Dailiosios lyties atstovės daug lengviau parodo savo emocijas. Tai lemia tam tikri socialiniai skirtumai. Moters ašaros nieko nestebina, o verkiantį vyrą daugelis palaikys silpnu.
 

Tai tik dalis bruožų, kurie dažniausiai tradiciškai priskiriami moterims. Tačiau verta pastebėti, kad šiais laikais moterys pradeda vertinti ir tokius bruožus kaip ambicijos, pasitikėjimas savimi, intelektas, seksualinis patrauklumas.

 

Kaip puoselėti moteriškumą?

 

Moteriškumo puoselėjimas glaudžiai susijęs su rūpinimusi savimi. Sunku jaustis moteriška, kai esate pervargusios, turite per daug pareigų, patiriate per daug streso ar kamuoja įvairios ligos. Tad nepamirškime dovanoti sau nedidelių malonumų, sveikai gyventi, pakankamai miegoti ir gerti daug vandens. Taip pat patartina reguliariai mankštintis. Verta apsupti save linksmais žmonėmis, kurie padeda mums jaustis geriau ir vengti toksiškų asmenybių. Suprantame, kad šiandien sunku rasti laiko sau, tačiau svarbu būti nuoseklioms ir skirti bent vieną dieną ne tik kitiems, bet ir vien tik sau. Galima pagulėti aromatinėje vonioje, apsilankyti pas kirpėją ar kosmetologą, nueiti į kiną. Darykite viską, kad pasirūpintumėte savimi – taip pasirūpinsite savo emocine ir fizine būkle. Moteris, kuri yra gera ir švelni sau, žino, kad yra verta geriausio. Ji nori jaustis laiminga ir suteikti kitiems švelnumo ir gerumo.