Jeigu dirbate statybų sektoriuje, tikriausiai puikiai žinote, kad netikėtai į statybvietę patekęs vanduo gali sukelti daug nemalonumų ir nepatogumų. Pavyzdžiui, nustumti darbų užbaigimo terminą į priekį. Arba gerokai padidinti projekto kaštus, kurie buvo numatyti darbų pradžioje.

 

Vandens siurbliai, tokiais atvejais, išties puiki išeitis. Vis dėlto ar tikrai visada apsimoka šiuos įrenginius pirkti? O gal protingesnis variantas – elektrinio arba benzininio vandens siurblio nuoma? Prieš priimant sprendimą, rekomenduojame atsižvelgti į šiuos kriterijus.

 

Finansinės situacijos įsivertinimas10702

 

Tikriausiai sutiksite, kad statybinė technika – brangus malonumas. Todėl prieš nusprendžiant ją įsigyti, itin svarbu racionaliai pamąstyti apie atsiperkamumą. Ką turime galvoje? Jeigu statybos yra jūsų pagrindinė veikla, o ateityje nusimato ne vienas projektas, tikriausiai vandens siurblys – pirkinys, kuris jums tikrai atsipirks. Vis dėlto, jeigu planuojate dirbti vos prie vieno ar kelių projektų, pagalvokite, kad kainuos ne tik pati prekė (didelė pradinė investicija), bet ir jos remontas, priežiūra.

 

Todėl prieš pradedant projektą, rekomenduojama įsivertinti vandens siurblio reikalingumą. Taip pat apsvarstyti – galbūt kitą statybinę techniką jums turėti yra aktualiau? Galiausiai, bent preliminariai paskaičiuokite būsimas išlaidas, kurias patirsite pirkdami norimą vandens siurblį. Jeigu kyla abejonių, tikriausiai labiausiai apsimokantis sprendimas – vandens siurblio nuoma. Išbandykite. O jei apsigalvosite, visada galite imti ir nusipirkti.

 

Sandėliavimas

 

Dar vienas svarbus punktas, kurį svarbu įsivertinti – technikos sandėliavimas. Žinoma, vandens siurblių būna įvairių: nuo mažų ir lengvų, kuriuos galima lengvai pernešti ir naudoti, iki didelių drenažinių siurblių, sveriančių iki 300 kg, o kartais ir daugiau. Todėl prieš priimdami sprendimą pirkti ar nuomotis, apsvarstykite: ar tikrai turėsite kur laikyti įrenginį? Jei ne – kiek kainuos sandėlio nuoma? Atsakymai į šiuos klausimus tikrai pagelbės apsispręsti: pirkti ar nuomotis?

 

Technikos inovatyvumas

 

Dirbantys statybų sektoriuje puikiai žino, koks geras jausmas dirbti su nauja, inovatyvia technika. Vis dėlto, reikia pripažinti – ji kainuoja daug. Kartais gerokai per daug… Vis tiek norite gero, kokybiško ir naujoviško vandens siurblio? Tokiu atveju, rekomenduojame peržiūrėti įmonių, nuomojančių įrangą, asortimentą. Įprastai jis reguliariai atnaujinamas, todėl tikrai rasite tai, ko ieškote ir dėl to neišleisite itin didelių sumų.

 

Lankstumas

 

Nežinote ar jums reikės vandens siurblio, ar ne? O jeigu ir reikės, tai kuriam laikui? Tokiu atveju, geriausia išeitis − nuoma. Ji suteikia galimybę būti lankstiems: čia ir dabar reaguoti į situaciją ir priimti greitus bei teisingus sprendimus. Žinoma, planuodami projekto sąmatą, nepamirškite atsidėti pinigų skubioms ir nenumatytoms situacijoms. Atsitikus neplanuotiems įvykiams žinosite, kad nepraradote kontrolės.