Rašomieji ir įprasti stalai nėra skirti tik suaugusiems. Jie gali būti, o tiksliau, yra labai naudingi ir vaikams. Stalas vaikų kambaryje suteikia vietą piešimui, namų darbų ruošimui bei kitoms, vaikui patinkančioms veikloms. Galima teigti, kad vaikų kambario stalai labai ryškiai prisideda prie vaiko raidos. Nuosavo stalo turėjimas vaikui suteikia savarankiškumo jausmą, vaikas tokiu būdu gali mokytis, pažinti jį supančią aplinką. Turėdamas stalą jis galės susigalvoti naujų žaidimų, galvoje kurti įvairius scenarijus, į pagalbą pasitelkdamas kūrybiškumą. Visai nesvarbu, ar vaikas mėgsta piešti, užsiimti rankdarbiais, ar neseniai pradėjo lankyti mokyklą ir jam reikia vietos namų darbų atlikimui, stalas, vaiko kambaryje, suteiks jam nuosavą ir tinkamą erdvę visoms jo mėgiamoms veikloms ir žaidimams. Vaikų kambario stalai gali būti įvairiausių dydžių, dizainų, medžiagų, tad pasirinkti tikrai yra iš ko. Šiame straipsnyje sužinosite informaciją, kurią naudinga žinoti apie vaikų kambario stalus.

 

vaikai

Kodėl vaikams būtinas stalas? 

 

Galite laikytis nuomonės, kad vaikai rašomiesiems ar kito tipo stalams yra per maži ir yra visiškai jiems nereikalingi. Tačiau, taip galvoti nereikėtų ir vos tik vaikui pradėjus savarankiškai žaisti, stalas gali būti ne tik reikalingas, bet ir labai naudingas. Nupirkdami atžalai stalą, ne tik apsaugosite virtuvės ar svetainės stalą nuo flomasterių žymių ir subraižymų, bet ir paskatinsite vaiko įgūdžių lavinimą. Visų pirma, vaiko kambaryje esantis stalas padės vaikui pagerinti laikysena. Laikysena yra labai svarbi, o mažiems vaikams ji gali suprastėti dėl daugybės priežasčių ir blogų įpročių, dėl kurių ateityje net galima susidurti su sveikatos problemomis. Kadangi, prie stalo reikia sėdėti, tinkamo aukščio stalas ir kokybiška kėdė garantuos ir tinkamą vaiko laikyseną.  Negana to, turėdamas savo nuosavą stalą, vaikas galės lengviau valdyti savo dėmesį. Vaikams, neretai, būna gana sunku susikaupti, ypač jei jie jaučia vienokį ar kitokį spaudimą, aplinkoje pastebi dirgiklius. Vaikų kambario stalas gali užtikrinti geresnį vaiko susikaupimą, kadangi, veikloms ir darbams atlikti jis turės savo asmeninę erdvę. Tuo pačiu, vaikas galės jaustis savarankiškesnis ir dar labiau lavinti savarankiškumo įgūdžius. Turėdamas savo stalą vaikas išmoks būti ir leisti laiką su savimi. Taip pat, jis išmoks spręsti klausimus ir problemas savarankiškai. Galiausiai, stalas gali tapti vaikui tarsi motyvacija. Išrinkdami patinkančio dizaino ar spalvos vaikišką stalą, skatinsite vaiką juo naudotis. Tokiu būdu, vaikas be pykčių ruoš namų darbus, atliks užduotis ar paprasčiausiai užsiims mėgiamomis veiklomis. Vaikų kambario stalai yra be galo universalūs. Jie ne tik suteikia vietą namų darbų ruošimui, bet ir žaidimams, užtikrindami, kad vaikas turės savo asmeninę erdvę.

 

Kada vaikui reikia stalo?

 

Žinoma, kūdikiams reikalingesnės lovytės, nei rašomieji stalai, tačiau, vieno ar kito tipo stalas gali būti naudingas vaikams nuo 1,5 metų amžiaus. Turėdami nedidelį, žaislinį staliuką, tokio amžiaus vaikai galės žaisti įvairiausius žaidimus, mokytis piešti. Tiesa, mažas staliukas turėtų būti papildomas ir derančia, nedidele kėdute. Tokiu būdu, savo pirmuoju staliuku jie galės naudotis patogiai ir saugiai. Stalas, taip pat, turėtų būti ir lengvas, kad nuvirtęs neužgautų vaiko. Vaikui ūgtelėjus, pradėjus mokytis skaičius ir raideles ir pradėjus lankyti mokyklą, reikėtų ieškoti didesnio, vaikiško rašomojo stalo. Toks stalas suteiks jiems stabilią vietą namų darbų atlikimui ir mokymuisi. Atminkite, kad stalas privalo suteikti pakankamai laisvos vietos rašymui, mokymosi priemonių laikymui.

 

Kokio dydžio stalas reikalingas vaikui?

 

Pirmiausia, reikia aiškiai suprasti, kad vaikui netiks pilno dydžio, biure naudojamas ir suaugusiems skirtas stalas. Net jei vaiko kambaryje ir turite daug laisvos vietos ir galėtumėte jį sutalpinti, tai nebus geriausias pasirinkimas, nes vaikui stalas bus paprasčiausiai per didelis. Teigiama, kad vaikams nuo 6 iki 12 metų amžiaus tinkamiausias yra stalas, kuris yra bent 80 cm pločio, bet ne platesnis nei 1,2 m. Tokio pločio stalas garantuos, kad vaikas turės pakankamai vietos rašymui, piešimui ir būtiniausių priemonių laikymui, o taip pat, jis bus tinkamas ir vaikui augant bei didėjant jo poreikiams. Na, o kalbant apie stalo aukštį, būtina žinoti, kad jis turi būti pasirenkamas pagal vaiko ūgį. Teigiama, kad tinkamas bus tas stalas, kurio aukštis siekia vaiko alkūnes. Norint, kad stalas augtų kartu su vaiku ir būtų ilgiau naudojamas, rekomenduojama rinktis tuos stalus, kurių aukštis gali būti reguliuojamas. Nepamirškite pasirūpinti ir kokybiška bei tinkama kėde.

 

Kokybiški ir geri vaikų kambario stalai, platus jų pasirinkimas ir pačios draugiškiausios kainos – varle.lt svetainėje.