Teleportacija – tai gebėjimas akimirksniu persikelti arba perkelti objektus iš vienos vietos į kitą, kai žmogus fiziškai neužima erdvės laike keliaudamas į galutinį tikslą.

 

"skaitmeninė gražuolė"

Žymus japonų kilmės amerikiečių fizikas teoretikas Michio Kaku (g. 1947) teigia, kad teleportacija ir kitos mokslinės fantastikos technologijos ateityje taps realybe. Jo nuomone, tai gali įvykti net po dviejų dešimtmečių. „Daug dalykų, kuriuos matome filme „Žvaigždžių kelias“ (angl. „Star Trek“) taps įmanomi, taip pat ir teleportacija“, – teigė mokslininkas.

 

„Kvantinė teleportacija jau egzistuoja. Iš tikrųjų mes nuvykome į Merilendo universitetą su filmavimo grupe ir nufilmavome atomo teleportaciją. Jis perskrido iš vienos kameros kambaryje į kitą. Taigi atomų lygmenyje mes jau galime tai padaryti. Tai vadinama kvantine kliūtimi“, – aiškino M. Kaku.

 

Pagal jo prognozes, per dešimt metų mokslininkams pavyks sėkmingai teleportuoti molekulę ir galiausiai tos pačios technologijos leis teleportuoti didesnius objektus ir net žmones. Tai, kas kažkada buvo laikoma neįmanomu dalyku, ateityje taps mokslinės inžinerijos projektu.

 

Tačiau ar kiekvieno atomo žmogaus kūne teleportavimas iš tiesų gali būti realus projektas? Leičesterio universiteto studentai neseniai atliko tyrimą ir priėjo išvadą, kad reikėtų kelių kvadrilijonų metų tam, kad būtų galima iššifruoti, perskaityti, suskaitmeninti kiekvieną žmogaus kūno dalelę. Taip pat kyla klausimas, ar žmogus teleportavęsis į kitą vietą ten atsidurtų gyvas ar miręs.

 

Įspūdingų istorijų apie teleportacijos atvejus nestinga ir dabar, nors mokslininkai dar nėra sukūrę technologijos, dėl kurios būtų galima akimirksniu atsidurti kitoje vietoje. Ispanų kareivis Gilas Pérezas, tarnaujantis Filipinų civilinėje gvardijoje, staiga atsidūrė centrinėje Meksiko miesto aikštėje, nors ką tik buvo Filipinų sostinėje Maniloje, esančioje už 9000 jūros mylių Ramiajame vandenyne. Pasakojama, kad tai nutiki 1593 metų spalio 24 dieną.

 

Vyras vilkėjo Filipiniečių kariuomenės uniformą ir nesuprato, kaip galėjo atsidurti Meksike. Tačiau istorikai šiuo pasakojimu abejoja, nes šis įvykis pirmą kartą aprašytas buvo tik po maždaug 100 metų.

 

G. Pérezas pasakojo, kad prieš atsidurdamas Meksike, ėjo sargybą gubernatoriaus rūmuose Maniloje. Supratęs, kad nebėra Filipinuose, neturėjo nei menkiausio supratimo, kur jis yra ir kaip čia atsidūrė. Jis pasakojo, kad kelias akimirkas prieš atvykstant į Meksiką, jo ekscelencija Filipinų gubernatorius Gomezas Pérezas Dasmariňas buvo nužudytas piratų. Po ilgų sargybos valandų vyras pajuto galvos svaigimą, tad atsirėmė į sieną, užmerkė akis ir kai atsimerkė pamatė, kad yra nepažįstamoje vietoje.

 

Kai žmonės paaiškino, kad jis yra Meksiko mieste, G. Pérezas negalėjo tuo patikėti, nes spalio 23-osios rytą jis atliko tarnybą Maniloje ir iki 24-osios vakaro niekaip nebūtų spėjęs atvykti iki Meksikos sostinės. Vietos valdžia G. Pérezą įmetė į kalėjimą kaip dezertyrą. Vyras taip pat buvo apkaltintas bendradarbiavimu su Šėtonu. Kareivį apklausė Vyriausiasis inkvizicijos tribunolas, tačiau jis pasakė tik tiek, kad nukeliavo iš Manilos į Mesiką „per mažiau laiko negu gaidžiui reikia pagiedoti“.

 

Įdomu tai, kad po dviejų mėnesių atėjo žinios iš Filipinų burinio laivo, patvirtinusios, kad spalio 23-ąją kinų irkluotojai sukėlė maištą ir nukirsdino gubernatorių, taip pat patvirtino ir kitas neįtikėtino kareivio pasakojimo detales.

 

Galų gale G. Pérezas grįžo į Filipinus ir atgavo ankstesnę poziciją rūmuose ir gyveno įprastą gyvenimą be nepaprastų nuotykių.

 

Kad ir kaip būtų buvę iš tikrųjų, nepaprasta G. Pérezo istorija yra šiurpi, nes nuo žmogaus nepriklauso, ar jis teleportuosis, ar ne. Nuostabu, kad tiek laiko ši istorija išliko nepakitusi.

 

Naujojo Testamento knygoje Apaštalų darbai (8 : 36 – 40) aprašomas teleportacijos atvejis, kai Pilypas iš Gazos akimirksniu atsidūrė Azote: „Keliaudami toliau, jie privažiavo vandenį. „Štai vanduo, – tarė eunuchas, – kas gi kliudo man pasikrikštyti?“ Jis paliepė sustabdyti vežimą, ir jiedu abudu – Pilypas ir eunuchas – įbrido į vandenį. Pilypas jį pakrikštijo. Išėjus iš vandens, Viešpaties dvasia pagavo Pilypą. Eunuchas jo daugiau nebematė, tik džiūgaudamas traukė savo keliais. O Pilypas atsidūrė Azote; iš ten keliaudamas skelbė gerąją naujieną visuose miestuose ir taip atvyko į Cezarėją“.

 

Teleportacijos aktą sėkmingai teigia atlikę ir kai kurie pasaulio magai, iliuzionistai ir mediumai. Vienas iš tokių asmenų – amerikietis Connoras Bloomfieldas, tačiau jo pasakojimas nėra patvirtintas kitų. Labai gaila, bet nėra liudininkų, kurie būtų matę, kaip jis atlieka šį mistišką reiškinį.