Ar egzistuoja nežemiška gyvybė? Klausimas, į kurį atsakymą norėtų žinoti viso pasaulio mokslininkai. Nors jokių apčiuopiamų žinių šia tema nėra, eiliniai piliečiai jau daugybę metų pranešinėja danguje matę neatpažintų skraidančių objektų (NSO) – tariamą ateivių vizito mūsų planetoje įrodymą. Nors tokių pranešimų fiksuojama visur, panašu, kad kai kuriuos Žemės kampelius ateiviai ypač pamėgę. Kur didžiausia tikimybė išvysti NSO?

 

Low,Key,Image,Of,Ufo,Hovering,Over,A,Forest,AtNSO sostinė – Čilė

 

Kalbant apie vietas, kur dažniausiai fiksuojami NSO, Čilė atsiduria sąrašo viršuje. Čia mažai drėgmės, nestinga aukštų kalnagūbrių, džiugina kone nuolat giedras dangus, tad tai tobula vieta ateivių medžiotojams, akylai tyrinėjantiems dangaus skliautą. Neįtikėtina, bet šalis netgi įsteigė šiam tikslui skirtą vyriausybinę įstaigą – Anomalinių oro reiškinių tyrimų komitetą (CEFAA), kontroliuojamą Čilės oro pajėgų. Be to, šiaurinėje valstybės dalyje įsikūrusi viena geriausių astronominių stebėjimo vietų pasaulyje – Paranalio observatorija. Dar vienas Čilės pasididžiavimas yra Almos observatorija Chajnantoro plokščiakalnyje. Tai ambicingiausia radijo observatorija Žemėje. Skirtingai nuo optinių teleskopų, radijo teleskopai skirti užfiksuoti radijo bangas, kurias skleidžia įvairūs objektai kosmoso erdvėje. Į abu šiuos tam tikromis dienomis įleidžiami ir turistai.

 

Be abejo, NSO entuziastai privalo aplankyti ir San Klemente esantį NSO taką, kurį 2008 m. įkūrė Čilės turizmo valdyba. Jis daugiau nei 30 km driekiasi Andų kalnuose ir apima lankytinas vietas, kuriose esą būta artimų kontaktų su nežemiška gyvybe. Viena populiariausių tako vietų – El Enladrillado. Tai didžiulė, neįprastai atrodanti plokščia vietovė, sudaryta iš 200 tobulai supjaustytų vulkaninių blokų, kuriuos, kaip skelbiama, klojo senovės civilizacijos. Teigiama, esą ši mistiška zona yra ne kas kita, kaip NSO nusileidimo aikštelė. Anduose rengiami ir NSO turai. Į ekskursiją leidžiamasi žirgais, keliaujama vietinių kaubojų pramintais takais. Tai bus nuotykis, kurio niekada nepamiršite – jei ir nepamatysite NSO, garantuotai pasigrožėsite nuostabiu kraštovaizdžiu. Vakaras praleidžiamas po atviru dangumi, prie laužo. Turistus lydi profesionalus gidas, kuris moko dangaus paslapčių, leidžia pažvelgti pro mobilų teleskopą. Kas žino, gal pasiseks užfiksuoti kažką neįprasto? Kitą rytą keliaujama į Cerro Tololo mokslinę observatoriją, kurioje laukia dar daugiau kosminių paslapčių.

 

Nevada ir paslaptingoji 51-oji zona

 

51-oji zona – teritorija pietvakarių Nevadoje (JAV), kur įsikūrusi karinė bazė. Ją drąsiai galima vadinti slapčiausia vieta pasaulyje, mat ilgą laiką 51-osios zonos egzistavimas apskritai buvo neigtas. Oficialiai čia vykdomi slapti kariniai bandymai, kuriamos bei testuojamos naujos technologijos. Visgi zona garsi visai ne dėl to. Jau ne vieną dešimtmetį sklando kalbos, esą tai slapta bazė, kur JAV vyriausybė laiko įrodymus apie ateivius, o gal net ir pačius nežemiškos gyvybės pavyzdžius. Tikima, kad būtent čia galima išvysti ir mįslingosios Rosvelo avarijos įkalčius.

 

1947 m. liepos naktį Rosvele, Naujosios Meksikos valstijoje (JAV), siautė stipri audra. Jos padariniai buvo ne tik aplaužyti medžiai ar apgadinti namų stogai, bet ir dykumoje atsiradęs neįprastai atrodantis sudužęs orlaivis. Jis kėlė aistras dešimtis metų, mat sklido kalbos, esą tai būta sudužusio ateivių laivo. Tokias kalbas pakurstė tai, jog JAV vyriausybės pasiųsti kariškiai greitai surinko visus sudužusio orlaivio įrodymus ir juos kažkur išgabeno. Atrodė, jog pareigūnai stengėsi, kad apie įvykį sužinotų kuo mažiau žmonių ir neliktų jokių apčiuopiamų įrodymų. Tiesa, vėliau ne vienas vietinis pasakojo savo akimis matęs keistąjį sudužusį objektą. Netrukus po incidento žiniasklaidą apskriejo pranešimas, esą Rosvele rastas ateivių laivas. Kilo didžiulis sąmyšis. Po kelių valandų visi susidomėjimą sukėlę panešimai buvo pašalinti ir jau skelbta, esą neįvyko nieko ypatingo, tiesiog tai būta audros užklupto oro baliono liekanos. Pastarąsias savo akimis regėję gyventojai nė už ką negalėjo tuo patikėti, todėl kalbos, kad vyriausybė kažką slepia, plito toliau. Greitai imta šnekėti, kad mįslingasis sudužęs orlaivis nugabentas į kitą sąmokslo teorijomis apipintą paslaptingą objektą – 51-ąją zoną.

 

Šiandien 51-osios zonos egzistavimu neabejojama, tačiau vis dar sklando kalbos, kas iš tiesų ten vyksta. Vieni šneka, kad JAV vyriausybė ten atlieka slaptus karinius bandymus, kiti – esą ten atliekami eksperimentai su nežemiška gyvybe. Kalbėta, kad 51-oje zonoje slepiami ne tik Rosvelo avarijos likučiai, bet jau ne vienus metus tyrinėjami ir kitų incidentų metu žuvusių ateivių kūnai. Žibalo į ugnį kartais įpila internete pasirodančios neva slaptojoje zonoje dirbusių karininkų žinutės, kuriose pasakojama, kad po Rosvelo avarijos karinėse bazėse penkerius metus gyveno gyvas likęs ateivis.

 

Mistiškoji Sedona

 

Sedona – įspūdingo kraštovaizdžio miestelis Arizonos valstijos (JAV) dykumoje. Nors pati gyvenvietė turi apie 11 000 gyventojų, kasmet čia atplūsta 2–4 mln. turistų iš viso pasaulio. Juos traukia ne tik Sedoną supančių raudonų kalnų magiškas peizažas. Tai viena populiariausių NSO medžiotojų krypčių visoje Šiaurės Amerikoje. Patys populiariausi čia naktiniai turai. Turistus lydi vedliai, apsiginklavę teleskopais, naktinio matymo akiniais ir kitais reikalingais prietaisais. Jie garantuoja, kad NSO tikrai pavyks pamatyti. Ir ko tik nakties klajūnams nepavyksta užfiksuoti – ne tik NSO, bet ir pačių ateivių, orbų, sniego žmogų, net mįslingų portalų, kurie esą gali perkelti į kitas dimensijas. Sedona taip pat populiari dėl savo stebuklingų energinių galios taškų. Jie netgi sužymėti specialiame apylinkių žemėlapyje. Esą tose vietose iš žemės gelmių kyla ypatinga gydanti energija, sujungianti mus su subtiliuoju pasauliu ir galinti išspręsti įvairiausias problemas.

 

Turistai žavisi ir Bradshaw ranča, esančią giliai nacionalinio parko miškuose. Kalbama, esą ji konfiskuota JAV vyriausybės, nes būtent šiame name aptiktas vienas galingiausių tarpdimesinių portalų. Turistai naktimis čia neįleidžiami, bet keli turų organizatoriai lydi smalsuolius iki rančos ir būna čia iki saulėlydžio. Pasakojama, kad stebuklingiausias metas čia yra paskutinė valanda iki sutemų. Būtent tuomet fiksuojama daugiausia fenomenų. Beje, sklando kalbų, kad po ranča yra dar labiau už pačią ją saugoma požeminių tunelių sistema, kuria naudojasi tiek JAV kariai, tiek nežemiškos gyvybės atstovai.

 

Rusijos M trikampis

 

Iki 9-ojo dešimtmečio pabaigos bet kuris sovietų žurnalistas, palietęs NSO temą, sulaukdavo milžiniškos nemalonės. Kai Sovietų Sąjunga žlugo, pagaliau buvo galima laisvai diskutuoti šia tema. Taip į dienos šviesą išlindo ilgai slėptos vyriausybės paslaptys. Viena jų – vadinamasis Rusijos M trikampis, kitaip dar vadinamas Rusijos 51-ąja zona. Tai daugiau nei už 950 km į rytus nuo Maskvos esanti zona Uralo kalnuose, Permės krašte – Molebkos kaimas. Pasakojama, kad kiek daugiau nei 100 km2 zonoje (M trikampyje) jau daugybę metų vyksta anomalūs reiškiniai. Šią vietą tyrinėjo ir žymiausi ufologai, ir kiti mokslininkai. Vietos gyventojai pasakoja, kad čia kone kasdien galima pamatyti NSO ir dargi pačių įvairiausių formų, dydžių, spalvų. Vieni kosminiai laivai primena skraidančias lėkštes, kiti sferas, treti – kupolus. Kartais jie tiesiog praskrenda virš galvų ar žaibišku greičiu kerta mišką, o kartais vienoje vietoje kybo valandų valandas. Nors ši mįslinga Rusijos vieta dažnai vadinama rusiškąja 51-osios zonos versija, skirtingai nei JAV čia smalsuoliai gali laisvai atkeliauti ir šniukštinėti. Tiesa, geriausia keliauti kartu su gidu ar bent paprašyti vietinių gyventojų pagalbos.

 

Turistai pasakoja, kad tyrinėdami M trikampio vietovę girdi nepaaiškinamus bekūnius garsus, primenančius švilpimą, elektros dūzgesį, net chorinį giedojimą. Girdimi ir artėjančių automobilių garsai, nors tai neįmanoma, nes artimiausias kelias yra gerokai per toli, kad būtų girdimas. Tyrinėjant M trikampį reikia būti labai atsargiems su ugnimi, mat šioji čia elgiasi ypač keistai. Būna, kad ji be jokio racionalaus paaiškinimo sprogsta tarsi fejerverkai. Iš rikiuotės išeina ir skaitmeniniai laikrodžiai bei kiti prietaisai. Neveikia ir mobilieji telefonai, išskyrus mažytę zoną, pramintą skambučių dėžute. Jeigu to dar maža, šioje paslaptingoje Rusijos dalyje ne kartą fiksuoti pirmo laipsnio kontaktai su nežemiška gyvybe – fiksuota daugybė pranešimų, kai žmonės pasakojo matę miške nežemiškos kilmės padarų. Esą kai kurie asmenys net kalbėjo su ateiviais ir šie jiems perdavę neįtikėtinų žinių.

 

Įdomu

 
  • Apie NSO užsimenama net Biblijoje, religinėse indų, žydų knygose.
  • NSO minimi viduramžių tekstuose, kuriuose rašoma, kaip virš Europos pakibo keistas plokščias objektas, apsuptas ugnies ir ryškios šviesos.
  • NSO reiškinys plačiau imtas tyrinėti 1947 m., kai amerikiečių verslininkas ir pilotas Kennethas Arnoldas pranešė prie Reinyro kalno regėjęs devynis nežinomos kilmės skraidančius objektus.
  • Net ir šiais laikais 5–10 % NSO atvejų nerandama jokio paaiškinimo.
  • Manoma, kad nuo seniausių laikų iki šių dienų NSO regėjo apie 50 mln. žmonių. Kasmet visame pasaulyje sulaukiama apie 70 000 pranešimų apie matytus ateivius.
  • Daugiausia pranešimų apie NSO pasirodo liepą ir rugpjūtį.

 

Autorius Jūratė Survilė