Skandalingoji dainininkė Britney Spears buvo ryškiausia žvaigždė popmuzikos padangėje, į ją lygiavosi visa karta merginų. Minios ne tik mintinai mokėjo jos dainų žodžius, tačiau ir kopijavo stilių, žavėjosi gyvenimo būdu. Visgi iš tiesų garsios atlikėjos kasdienybė priminė dramatišką televizijos serialo siužetą. Ir tik dabar 42-ejų moteris pradėjo atvirai pasakoti, kas jos gyvenimo istorijos piktadariai, privertę atsisakyti meilės, svajonių, net suabejoti sveiku protu.

 

„Išlaisvinkit Britney“San,Diego,,Ca,-,October,31,,2023:,Stacks,Of,Britney

 

Britney Spears – aštunta pagal albumų pardavimus moteris JAV, pardavusi 36 mln. albumų kopijų. Taip pat viena sėkmės lydimiausių atlikėjų per visą muzikos industrijos istoriją, pardavusi 88 mln. albumų visame pasaulyje. Ji turi net keletą su muzikos verslu susijusių Gineso rekordų. Tačiau paskutiniu metu atlikėja lipo ne ant scenos, o ant pakylos teismo salėje, ir atkakliai mėgino įtikinti teisėją, kad atėjo metas ją išlaisvinti. Tiesa, ne iš kalėjimo, o iš prievartinės tėvo globos, kuri paskirta po moterį ištikusio nervinio priepuolio 2007-aisiais. Jo metu atlikėja nusiskuto plaukus ir degalinės stovėjimo aikštelėje užsipuolė ją persekiojusį bulvarinės žiniasklaidos fotografą. Galiausiai priimtas palankus sprendimas jos tėvą nušalinti nuo prieštaringai vertinamų globėjo pareigų. Taip užbaigta ilga popmuzikos princesės teisinė kova. Teismo verdiktą pati B. Spears laiko naujo gyvenimo pradžia. Visgi galima neabejoti, jog apie atlikėjos praeitį dabar bus kalbama garsiau ir atviriau, nei bet kada. B. Spears tėvas jos gyvenimą kontroliavo pagal nemažai abejonių kėlusį teisinį susitarimą. Pasak 42 m. dainininkės, šis susitarimas – „piktnaudžiaujamo pobūdžio“. Piktnaudžiavimas įrodytas ne tik teisme pateikus gausybę įrodymų, bet ir metus vykdžius viešą kampaniją bei išleidus dokumentinius filmus apie dainininkės gyvenimą – „Controlling Britney Spears“ ir „Britney vs Spears“. Juose, be kitų šokiruojančių asmeninio gyvenimo detalių, pasakojama apie įtarimus, kad Jamie Spearsas slapta klausėsi dukters pokalbių telefonu, buvo įrengęs pasiklausymo įrangą jos miegamajame. Britney advokatas sakė, kad būdamas globėju J. Spearsas kiekvieną dieną kėlė dukrai kančias ir skausmą. Vykstant teismo posėdžiams Los Andžele prie teismo salės rinkdavosi dešimtys ištikimų buvusios popmuzikos princesės šalininkų. Daugelis jų laikė spalvingus užrašus „Įkalinkit Jamie“ ir „Išlaisvinkit Britney“.

 

Ieškanti meilės

 

J. Spearsas prieštaravo dukters pasirinkimui dėl jį pakeisiančio naujo laikinojo globėjo ir sakė, kad atestuotam auditoriui Johnui Zabelui trūksta būtinos patirties. B. Spears advokatai savo ruožtu teigė, kad jos tėvas niekada netiko globėjo pareigoms, ir teisme citavo įtarimus dėl jo alkoholizmo bei „dukters traumavimo nuo pat vaikystės“. Sprendimas būtent tėvą paskirti suaugusios dukros globėju daugeliui nuo pat pradžių kėlė įtarimų, kad J. Spearsas gali turėti ne tiek tėviškų, kiek finansinių interesų. B. Spears teigė, kad tėvas stengėsi kontroliuoti kiekvieną jos gyvenimo aspektą ir beatodairiškai kišosi į asmeninį gyvenimą. Visa tai buvo daroma tam, kad dainininkė nenutrauktų karjeros ir generuotų kuo didesnį pelną. B. Spears atskleidė norėjusi susilaukti kūdikio nuo savo vaikino, tačiau tėvas jai to neleido. Taip pat teigė, kad J. Spearsas uždraudė jai pašalinti kontraceptinį implantą, jog nepastotų. Popmuzikos žvaigždė pasidalijo dar vienu šokiruojančiu faktu – ji buvo priversta vartoti vaistus nuo bipolinio sutrikimo. Nuo jų pasijusdavo tarsi girta ir negalėdavo susikalbėti. Ir tai tik nedidelė dalis sukrečiančių garsiosios atlikėjos patirčių. Jos gyvenimas amerikietiškuosius kalnelius priminė dar prieš tai, kai pateko į priverstinę tėvo globą. Alinantys panikos priepuoliai, neadekvatus ir maištingas elgesys, reabilitacijos klinikos ir dažni išvaizdos pokyčiai buvo tapę B. Spears kasdienybe. Daugelis šių problemų susijusios ne tik su moters psichikos būkle, tačiau ir romantiniais santykiais. 2000 m. pasklido gandai apie B. Spears ir atlikėjo Justino Timberlake‘o santykius. Tai padidino žiniasklaidos susidomėjimą jaunos moters asmeniniu gyvenimu. Pasirodo, porelė susitikinėti pradėjo dar 1999-aisiais. Jųdviejų santykiai nutrūko 2002 m. kovą, tada kilo nemažai kalbų, kad taip nutiko dėl B. Spears neištikimybės su choreografu Wade‘u Robsonu. 2004 m. sausį ji mažoje koplytėlėje Las Vegase ištekėjo už Jasono Alleno Alexanderio. Tačiau jųdviejų santuoka garsėja kaip trumpiausia pasaulyje, nes truko tik 55 val. ir buvo anuliuota. Tais pačiais metais po trijų mėnesių draugystės garsi dainininkė pranešė džiugią naujieną – susižadėjo su žinomu šokėju Kevinu Federline‘u.

 

Nenustygstanti vietoje

 

Po vedybų B. Spears pranešė apie karjeros pertrauką, nes norėjo daugiau laiko skirti šeimai ir ramiai laukti gimsiančio mažylio. 2005 m. gimė pirmas popmuzikos princesės sūnus, po metų – antras. Tačiau vienas po kito gimę vaikai neišgelbėjo santuokos. Britney ir Kevinas nusprendė pasukti skirtingais keliais. Vėliau kilo nesutarimų dėl vaikų, jauna moteris ėmė piktnaudžiauti alkoholiu bei psichotropinėmis medžiagomis. Po šių incidentų B. Spears atimtos teisės į vaikų globą – jie perduoti K. Federline‘ui. Po kelerių gydymosi metų moteris atgavo kai kurias teises į vaikus ir galėjo su jais pasimatyti. Nemalonūs gyvenimo įvykiai ir nesiklostantys santykiai dainininkės nepalaužė – ji rado laimę 13 m. jaunesnio modelio Samo Asghari glėbyje. Įsimylėjėliai susipažino filmuojant vaizdo klipą „Slumber Party“, kuriame modelis atliko pagrindinį vaidmenį. Meilės ir vilties, kad galės sukurti taip trokštamą šeimą, vedama dainininkė savo noru užsiregistravo į reabilitacijos kliniką gydytis nuo priklausomybių. Pora susituokė, tačiau po metų Samas padavė skyrybų prašymą. Netrukus pasklido informacija apie dainininkės romaną su vedusiu namų techniku Paulu Richardu Solizu. Žurnalistų teigimu, neva Paulas nedirba žvaigždei nuo praėjusių metų rugsėjo, tačiau vis tiek toliau su ja susitikinėja. Įsimylėjėliai kartu keliavo į Santa Barbarą. Vyras su B. Spears praleidžia kelias dienas per savaitę. Teigiama, kad dainininkė jau susipažino su jo vaikais. Atlikėjos aplinka nepalaiko šių naujų santykių, nes vyras praeityje turėjo nemalonumų su teisėsauga. Kalbama, kad B. Spears ir P. R. Solizo santykiai prasidėjo dar tada, kai dainininkė buvo ištekėjusi už S. Asghari. Ši neištikimybė esą tapo jų santuokos iširimo priežastimi. Visai neseniai atlikėja prabilo apie tai, jog buvo užmezgusi skandalingą romaną su aktoriumi Benu Afflecku. Nors garsi moteris prisipažino, kad vienas didžiausių tikslų jos gyvenime – stabilumas ir šeima, tačiau atrodo, kad neretai pati sau užkerta kelią į šį tikslą.

 

Nepakeliama populiarumo našta

 

Niekas negali atsakyti į klausimą, kas nulėmė tokį chaotišką B. Spears gyvenimą. Visgi nemažai manančių, jog moters likimas muilo operą primena dėl milžiniškos populiarumo naštos, kurios ji tiesiog nesugebėjo atlaikyti. B. Spears gimė Makombe, Misisipės valstijoje, tačiau užaugo Kentvude, Luizianos valstijoje. Jos mama Lynne Irene – buvusi pradinukų mokytoja, o tėvas – buvęs statybos rangovas. Šeimoje augo dar du vaikai, tačiau tėvai dažnai nesutardavo, tad santuoka nutrūko. Keturmetė Britney pirmą kartą užlipo ant scenos, aštuonerių dalyvavo televizijos kanalo „Disney Channel“ surengtame konkurse ir gavo vaidmenį laidoje „The Mickey Mouse Club“. Prodiuseriai iš pradžių manė, kad ji dar per jauna tokiam darbui, tačiau atkreipė dėmesį į neeilinį talentą ir padėjo tobulėti. Po metų mergaitė nusprendė palikti „Disney“ pasakų herojų chorą ir panoro tapti soliste. Taip pat pasirodė keliuose „Broadway“ pastatymuose. 1992 m. dalyvavo populiariame televizijos talentų šou „Star Search“. 1997 m. B. Spears prisijungė prie merginų popgrupės „Innosense“. Tais pačiais metais pasirašė leidybinę sutartį su įrašų kompanija „Jive Records“. Netrukus pradėjo turą, kurį rėmė JAV paauglių žurnalai, taip pat dalyvavo tuomet karaliavusių grupių „NSYNC“ ir „Backstreet Boys“ turuose. 1998 m. išleistas pirmasis B. Spears singlas, atlikėjos dainos pateko į populiariausiųjų JAV dainų dešimtuką. Britney tuomet buvo dar tik paauglė, bet jos populiarumas pasiekė tokias aukštumas, kokias sunku įsivaizduoti. Ji ne tik vieną po kito leido hitus, rengė turus ir puošė įtakingiausių žurnalų viršelius, tačiau ir sulaukė daug aštrios kritikos. Garsiai aptarinėta, ar septyniolikmetė, pozuodama menkai prisidengusi kūną, gali būti laikoma vaikų pornografijos verslo auka. Nuolat nagrinėti jos asmeniniai santykiai. Ir tai daroma net dabar, kai B. Spears neleidžia albumų ir nerengia koncertinių turų. Mat jos asmeninis gyvenimas kur kas spalvingesnis nei dainos.

 

Autorius Eglė Stratkauskaitė