Jau sekmadienį, liepos 6-ąją, socialiai atsakingiausia televizija TV3 šeštą kartą tradiciškai kviečia susiburti ir visiems drauge sugiedoti „Tautišką giesmę“. Šiemet Lietuvos himnas TV3 eteryje skambės tiesiogiai ne tik iš Vilniaus Vinco Kudirkos aikštės, bet ir nuo Palangos Birutės kalno. Specialios tiesioginės transliacijos pradžia – 20.50 val. „Tautiška giesmė“ suskambės lygiai 21.00 val.

 

TV3_Tautiska_giesme_Stano

Renginį sostinėje ves mylimi eterio veidai – Renata Šakalytė-Jakovleva ir Mindaugas Rainys. Speciali TV3 transliacija šventiniam giedojimui suburs projekto „Chorų karai“ dalyvius.

 

Už muzikinį renginio apipavidalinimą yra atsakingas dainininkas, prodiuseris ir dainų kūrėjas Stano. Jis parinko kūrinius šventinei transliacijai. Visi chorai intensyviai repetuoja, ruošiasi pasirodymui. Pasak Stano, dainuoti tokia svarbia proga – didžiulė atsakomybė.

 

„Be „Tautiškos giesmės“, chorai atliks Marijaus Mikutavičiaus „Pasveikinkit vieni kitus“. Ši daina pasirodė tinkama todėl, kad Lietuva jau seniai nebėra valstybė vien tik geografiniuose savo rėmuose. Didelė dalis mūsų draugų, bičiulių ir giminių gyvena svetur. Himno giedojimas liepos 6-ąją TV3 pastangomis tapo ta tradicija, kuri sujungia visus lietuvius, kad ir kur jie būtų. Ta proga pamirštame visas negandas ir pasveikiname vieni kitus dalindamiesi gera nuotaika ir viltimi“, – pasakoja Stano.

 

Kitas sekmadienį TV3 eteryje skambėsiantis kūrinys – maestro Vytauto Kernagio „Mūsų dienos kaip šventė“. „Ši daina jau seniai tapo savotiška giesme gyvenimui. Tai labai simboliškas, jautrus ir daugialypis kūrinys. Man visada atrodė, kad „Mūsų dienos kaip šventė“ dainuojama su ašaromis akyse ir kartu su šypsena“, – sako žinomas vyras.

 

TV3 pradėta iniciatyva šiemet dar ypatingesnė: lietuviai visi drauge kuria „Tautiškos giesmės“ giedojimo žemėlapį. Šiuo metu specialiame žemėlapyje užfiksuota beveik 700 giedojimo vietų Lietuvoje ir pasaulyje. Videožinių portalui „Žinios.lt“ adresu www.zinios.lt/himnogiedojimas lietuviai anketas siunčia iš įvairiausių pasaulio kampelių. „Tautiška giesmė“ bus giedama lietuvių bendruomenėse Ispanijoje, D. Britanijoje, Airijoje, Vokietijoje, Mongolijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Olandijoje, Danijoje, Norvegijoje, Švedijoje, Graikijoje, Rumunijoje, Rusijoje, JAV, Brazilijoje ir kt.

 

Po „Tautiškos giesmės“ giedojimo „Žinios.lt“ laukia visų internautų nuotraukų ir video su užfiksuotomis himno giedojimo akimirkomis. Aktyviausiems bus įteikti prizai – Lietuvos vėliavos.

 

Tiesioginė transliacija „Tautiškos giesmės giedojimas“ –  liepos 6-ąją 20.50 val. per TV3!