Gal jūsų seni stalo įrankiai laikui bėgant tapo nuobodūs ar apgadinti? Kraustotės į kitą būstą ir šia proga norite naujų reikmenų? O gal tai – dovana jaunavedžiams vestuvių proga? Visa tai – rimtos priežastys atnaujinti inventorių ir nusipirkti naują rinkinį. Tačiau šios priemonės pasižymi itin plačiu asortimentu: dėl įvairių formų, dizainų, raštų ir net medžiagos, iš kurios jie gaminami, neretai sunku nuspręsti, kurie yra tinkamiausi. Norint, kad įsigyti stalo įrankių rinkiniai atitiktų visus poreikius, rekomenduojama atsižvelgti į kelis svarbius šių priemonių aspektus.

 

stalo irankiu rinkiniai

Apdaila

 

Daugumos šių įrankių apdaila būna dviejų tipų: veidrodinė poliruota, kurių paviršius itin nušlifuotas, blizgus, ir matinė satininė, jis – labiau prislopintas, ne toks žvilgantis. Ganėtinai populiarus pasirinkimas būtent satininė apdaila, nes daugeliui tai – estetiškas įvaizdis, o ant paviršiaus ne taip matosi pirštų antspaudai. Tai taip pat gali būti ir patogesnis variantas, kadangi dėl tokios dangos priemonės ne taip slysta iš rankų.

 

Kalbant apie įbrėžimus ir dėmes, kurios natūraliai atsiranda pastoviai naudojant įrankius, abi apdailos susidėvi vienodai. Taip yra dėl to, atlikdami savo funkciją, jie trinasi vieni į kitus, į kitus indus, taip pat tam įtaką turi ir jų priežiūra. Todėl šis pasirinkimas priklauso nuo jūsų estetinių poreikių.

 

Firminiai stalo įrankių rinkiniai ant paviršiaus turi įspaustą ar atspaustą prekių ženklą – jei jums ypač rūpi jų išvaizda, vertėtų atsižvelgti į vardo, logotipo poziciją. Jei šie ženklai naudojami pastebimoje vietoje, pavyzdžiui, ant tos peilio ašmens pusės, kuri gulėtų atvaizdu į viršų, jie turėtų būti smulkūs, ne tokie ryškūs. Labiausiai nepastebima ženklo vieta – apatinėje rankenos dalyje, prie kaklelio.

 

Svoris bei balansas

 

Renkantis šias priemones taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kaip jūs jaučiatės laikydami juos rankose. Šis sprendimas galiausiai irgi priklauso nuo asmeninių poreikių – galite rinktis iš lengvų, sunkių arba tokio varianto, kuris suderina abu.

 

Kai kurie stalo įrankių rinkiniai gali būti ypač sunkūs vienoje kurioje pusėje (ties rankena arba priešingai), o tai nepratusiems gali išbalansuoti priemonę. Nekokybiškai pagaminti, per ploni ar lengvi gali rankose pasijusti pigūs, o taip pat, neatsargiai elgiantis, susilankstyti. Kaltiniai peiliai paprastai sunkesni, tačiau rekomenduojama ieškoti tokių, kurie subalansuoti, ne tokie stambūs, kad valgymas netaptų sudėtingas ar kad įrankiai nenukristų nuo lėkštės krašto.

 

Ilgis bei forma

 

Europietiško stiliaus šakutės dažniausiai turi pailgus dantis, kurie suteikia papildomos vietos maisto laikymui. Ilgi, ploni dantys gali būti labai elegantiški, tačiau atsiranda ir tokių įrankių variantų, kurie tokie dideli, jog sriubinį šaukštą galima supainioti su skirtu serviruoti.

 

Vėlgi, tai asmeninis pasirinkimas, bet paprastai rekomenduojama, kad pasirinkti stalo įrankių rinkiniai būtų patogūs laikyti ir atitinkantys valgymo įpročius. Įdomūs, keisti dizainai gali patraukti svečių dėmesį, tačiau jei nepatogu juos naudoti, tai gali apkartinti valgymo patirtį.

 

Taip pat patariama apgalvoti šių priemonių siluetą. Kai kurie renkasi būtent tokius, kurių kaklelio dalis – liekna, plona, kiti mėgsta storus, plačius. Kitas aspektas yra šaukšto semtuvo forma, kuri gali būti gili arba negili. Žinant pageidautinos formos lūkesčius, įrankių paieška tiek fizinėse, tiek internetinėse parduotuvėse nebus tokia sudėtinga.

 

Dizainas

 

Nors prieš įsigyjant svarbu įsitikinti, kad pasirinkti stalo įrankių rinkiniai atitinka jūsų asmeninį stilių, vertėtų apmąstyti ir tai, ar jų dizainas – nesenstantis, klasikinis. Taip galima apibūdinti priemones, pasižyminčias švariomis, griežtomis linijomis, be jokių puošmenų ar papildomų dekoratyvinių detalių.

 

Remiantis statistikos duomenimis, dauguma žmonių įrankius perka maždaug tik tris kartus per savo gyvenimą. Todėl nepravartu įsigyti įrankius, kurie madingi dabar, bet kurių gal nebenorėsite naudoti po dvejų metų. Taip pat verta atsižvelgti ir į tai, kaip jie atrodys derinami su turimais indais: jei jūsų lėkštės margos, raštuotos, patrauklesnis variantas paprasti, nedekoruoti įrankiai.

 

Jei neperkate dviejų komplektų – vieno kasdieniam naudojimui, o kito specialioms progoms – pabandykite rasti tokį, kuris tiktų kiekvienam atvejui. Modernūs stalo įrankių rinkiniai pasižymi didele įvairove, šiuolaikiškomis dizaino kombinacijomis, todėl rasti tokį variantą nėra sunku. Svarbiausia atsižvelgti į savo poreikius: ar pirmenybę teikiate funkcionalumui, ar estetikai? Atsakę į šį klausimą, aiškiau suprasite lūkesčius, o tuomet pasirinkti galutinį, tinkamiausią variantą neabejotinai lengva.