Niekas taip neprimena šventinės nuotaikos, kaip artėjančių didžiųjų žiemos švenčių kvapai. Net ir šiandien namai gali pakvipti jaukiais kvapais, liudijančiais apie šv. Kalėdų laukimą.

 

Nebūtina pirkti brangių, bet abejotinos kokybės oro gaiviklių ar kvapnių žvakių. Išbandykite keletą paprastų patarimų, kurie namams suteiks jaukų, šildantį ir kiek nerimastingą kvapą…

 

Paprasčiausias būdas pakvėpinti namus – tai užkaisti ir pavirti 30 minučių puodą su vandeniu kuriame įberta prieskonių, primenančių gražiausias metų šventes. Tokie prieskoniai: cinamonas, muskatas, kvapieji pipirai, gvazdikėliai, anyžiai, citrinų ir apelsinų žievelės, vanilės ankštys, taip pat spanguolės ir rozmarinas.

 

Nesunku pasigaminti namie natūralių kvepalų kambariams. Tiesiog į 250 ml vandens įpilti 60 ml baltojo acto ir gerai sumaišyti. Tada įlašinti 10 lašų pipirmėčių eterinio aliejaus ir supilti į buteliuką su purkštuku. Prieš purškiant, buteliuką gerai pakratyti.

 

Namuose subtilų kvapą gali skleisti išdėlioti apelsinai, prismaigstyti gvazdikėlių. Beje, gvazdikėlius smaigstyti į apelsino žievelę galima įvairiausiais raštais. Gvazdikėliais papuoštas apelsinas gali atrodyti kaip tikras meno kūrinys. Gvazdikėlių linijos bus tiesesnės, jei apelsinas bus apklijuotas lipniąja juostele ir džiovinti gvazdikėlių pumpurai bus smaigstomi lygiagrečiai jai.