Po daugelio komforto metų į mados olimpą sugrįžta siauras džinsų modelis. Dabartiniai 30-mečiai su nostalgija prisimena ankstyvą jaunystę, o Z karta su džiaugsmu neria į naujus eksperimentus. Nors žaidimo dalyvių entuziazmas neišblėso, taisyklės pasikeitė.

 

Nauja tai, kas senaHigh,Fashion,Portrait,Of,Young,Elegant,Woman,Outdoor,In,Blue

 

Skinny džinsai išgyveno daugybę transformacijų, bet niekas nenumarino noro dėvėti. Sunku suskaičiuoti, kiek kartų jie išstumti iš akiračio ir vėl sugrąžinti. 2000-aisiais jų neįsivaizdavo be ryškaus ar leopardo kailio rašto diržo ir trumputės palaidinės su petnešėlėmis. 2010 m. išpopuliarėjo derinys su ilgu megztiniu ir ugsais. Amžininkai pasakytų: „Buvome jauni ir drąsūs.“ Šiandien daugelis panašių įvaizdžių atrodo komiškai.

 

Kartos pasikeitė, užaugo ir subrendo. Užsukus į parduotuvę nėra baimės, kad nepavyks įsisprausti į kelnes – įprasto dydžio, tačiau nežmoniškai siauras. Šiuolaikiniai modeliai laisvi, patogūs ir nevaržo judesių. Daugelis džinsų – kasdieniški ir neįpareigojantys.

 

Todėl mados istorikams kirba pagrįstas klausimas: „Kodėl grįžtame į džinsų kalėjimą?“ Paradoksas, tačiau Z generacija siekia atgaivinti tai, ką į trečiąją dešimtmetį įkopę piliečiai norėtų pamiršti. Deja, naujausios dizainerių kolekcijos, pradedant „Miu Miu“, „Prada“, „Yves Saint Laurent“ ir baigiant „Frame“, „Acne Studio“, patvirtina, jog netrukus denimo kelnės aptemps lyg antra oda.

 

Skelbiama, kad vien instagrame susidomėjimas, kaip 2024 m. stilizuoti siaurus džinsus, padidėjo 50 %.

 

Mados psichologija

 

Tendencijų švytuoklė siūbuoja nuo vieno kraštutinumo prie kito ekstremumo. Itin sustiprėjus vieno aprangos elemento, šiuo atveju – siaurų džinsų, populiarumui, ilgainiui visuomenė persisotina ir puola į priešingą barikadų pusę prie itin plačių kelnių. Beveik kas 10 metų kreivė kyla ir leidžiasi amerikietiškaisiais kalneliais. Šiuo metu galima pastebėti spintų kovas tarp Z ir Tūkstantmečio kartų, kurios abi nori dominuoti ir diktuoti aprangos kryptis.

 

Kita vertus, žmonės, kurie nesidomi mados naujovėmis, gerai jaučiasi įstrigę jaunystės garderobe, dėvi siaurus džinsus nepaisant potvynių ir atoslūgių. Ne veltui akcentuojama, kad svarbiau už tendencijas yra asmeninis stilius. Remiantis 2021 m. mados namų „Balenciaga“ pardavimų statistika, siauri džinsai sudarė net 34 % visų moteriškų prekių. Pasirodo, jie net nebuvo dingęǃ Ir tai nėra sugrįžimasǃ

 

Tie, kuriems nepatinka siauras modelis, neturėtų graužti nagų. Šiuo metu skinny džinsai – tik vienas iš daugelio (šalia vaikino, mamos, pasagos, cargo ir kitų) siluetų.

 

Naujoviškas požiūris

 

Skinny modelio sugrįžimas nėra akla 2000-ųjų madų kopija. Rekomenduojama rinktis standų, tvirtą denimo audinį ir tiesų kirpimą, kuris įrėmina figūrą, o ne aptempia lyg tamprės. Kuriama lieknumo iliuzija, koreguojanti kūno linijas. Ties užpakaliuku kelnės priglunda, nuo šlaunų vidurio leidžiasi žemyn, neišryškina nei kelių, nei blauzdų.

 

Kaip įsitikinti, ar modelis tinka? Rūbas neturi varžyti judesių ar spausti, ypač sėdint. Nusimovus kelnes ant odos neturi likti raudonų žymių ar tinimo požymių. Patogiausia rinktis paaukštintą liemenį, kad sėdint ar pasilenkus netyčia neišsprūstų apatinis trikotažas. Rūbas turi būti nei per platus, nei per siauras. Nepageidaujami susigarankščiavimai ties plačiausia klubų vieta ar keliais.

 

Palyginti su maištingomis 2000-ųjų madomis, siūlomas švelnesnis, moteriškesnis įvaizdis. Patartina atsisakyti grubios odinės striukės ir suvarstomų aulinukų storu padu. Elegancijos ir rafinuotumo suteikia prabangios tekstūrinės medžiagos: šilkiniai marškiniai, tvido ar aksomo švarkas, nėriniuota palaidinė, purių verpalų megztinis. Tinka subtili avalynė – balerinukės ar kitty heels stiliaus bateliai.

 

Darbo aplinkoje siaurus džinsus siūloma poruoti su ilgais marškiniais, lietpalčiu ar languotu švarku ir sportbačiais, nepamirštant tvirtos konstrukcijos portfelio. Taip pat dera vienspalvis juodas įvaizdis įterpiant lakuotų, blizgių tekstūrų.

 

Reziumė

 

Galbūt pieštukinių kelnių siaubas perdėtas. Siauri džinsai nenusipelno kritikos ir blogos reputacijos. Nenorime pripažinti, kad jaunystė prabėgo ir nesugrįš, todėl vengiame gręžtis atgal. Galiausiai pasikeitė ne tik figūra, bet ir stiliaus pojūtis. Vis dėlto nereikėtų išbraukti galimybės pasimatuoti naują skinny versiją, kuri nėra tokia kardinali ir seksuali. Modelis puikiai ilgina kojas, suteikia grakštumo ir moteriškumo. Net jei jaunystėje teko patirti ne vieną stiliaus katastrofą, tikėkime, kad šį kartą neparklupsime ant mados podiumo ir nesuplėšysime kelių.

 

Specialistės komentaras

Įvaizdžio stilistė Marja Strelec 

www.strelec.lt 

 

Kokie siauro modelio džinsai populiarūs šiandien?

 

Pagaliau pats geidžiamiausias 2000-ųjų rūbas sugrįžta! Skinny džinsai vėl madingi! Aktualūs visi modeliai, tinkantys pagal figūros tipą, mėgstamą estetiką ir bendrą moters garderobo DNR.

 

Universaliausi – mėlynos, juodos, šviesiai žydros spalvos modeliai, kurie pritaikomi visur ir visada. Tačiau siūlau vengti papildomų detalių ar įmantrių dizaino sprendimų, nes tokius dekoruotus džinsus sudėtinga integruoti į jau turimą spintos turinį.

 

Svarbu atkreipti dėmesį, kad skinny džinsai būtų pasiūti iš standžios medžiagos (sudėtyje – kuo mažiau elastano), turėtų aukštą liemenį (taip lengviau subalansuoti figūrą) bei rinktis modelį, kuris neaptempia blauzdų.

 

Kaip šiuolaikiškai stilizuoti siaurus džinsus?

 

Y2K laikmečio gerbėjai gali pažaisti su 2000-ųjų stiliaus interpretacijomis. Tuomet prie skinny džinsų tinka trumpintas viršutinis rūbas (palaidinė, megztukas, trikotažiniai marškinėliai), blizgus diržas ir „Diesel“ tipo rankinukas. Nuotaikingas derinys paaugliams ir jaunesnio amžiaus moterims ir vyrams.

 

Siekiant klasikinio arba šiuolaikiško įvaizdžio, siaurus džinsus reikėtų dėvėti su per didelio dydžio rūbais. Svarbu rasti dermę tarp prigludusių ir lengvai krintančių drabužių. Tinkamas pavyzdys – skinny džinsai, oversized dryžuota palaidinė, lietpaltis, balerinukės ir hobo stiliaus rankinė.

 

Skinny džinsus galima sukišti į ilgaaulius batus, derinti su paprasta prigludusia palaidine, oversized švarku, tote bag tipo rankine.

 

Šiuolaikiškai ir madingai atrodo 100 % denimo įvaizdis priderinus kaubojiškus batus.

 

Kokius viršutinius drabužius ir avalynę derinti prie siaurų džinsų?

 

Pasirinkus skinny modelį, kiti įvaizdžio elementai turėtų būti išdidinti ar laisvai krintantys. Tinka platūs švarkai ir megztiniai, bomberiai, baikerių striukės, didinti medvilniniai ar džinsiniai marškiniai. Iš avalynės – tiek lygiapadžiai bateliai, tokie kaip balerinukės, loaferai, masyvūs sportbačiai, tiek plokščiapadžiai aulinukai, kaubojiški batai.

 

Kokios galimos stiliaus klaidos?

   

Viena dažniausių stiliaus nuodėmių skinny džinsų derinimas su klasikiniais laiveliais arba aukštakulniais aulinukais. Reikia atminti, kad dėl didelio elastano kiekio džinsai pabrėš kūno netobulumus pilvo, klubų, kojų srityse. Dėvint minėto modelio kelnes būtina neutralizuoti šias zonas korektiškai derinant likusias aprangos dalis.

 

Siauri džinsai tinka ne visoms. Kokios alternatyvos?

 

Lengviausia alternatyva – tiesiai kirpti džinsai aukštu liemeniu. Jie tinka beveik visoms figūroms, o problemines vietas padeda koreguoti tinkamas stilizavimas. Kita alternatyva – klasikinio kirpimo, lengvai krintančios kelnės. Tai universalus ir lengvai derinamas sprendimas.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė