Psichologai sako, kad vienas pagrindinių jų kasdienio darbo uždavinių – savigalbos ir savęs palaikymo įgūdžių vystymas. Mat šių gebėjimų turėjimas …
Tema: psichologija
Kaip suvaldyti šėlstančias mintis?
Gali atrodyti, kad jūs vieninteliai vėlai naktį gulite lovoje negalėdami užmigti, nes nuolat svarstote apie anksčiau priimtą sprendimą arba dėliojate …
Konfliktų sprendimo meistrystė
Nuomonių išsiskyrimas, nesutarimai dėl smulkmenų ir net griausmingi konfliktai – natūrali žmonių gyvenimo dalis. Vieni išmoksta to vengti, o kiti …
Gerais socialiniais įgūdžiais pasižymi vienas iš trijų vaikų – kaip lavinti šį gebėjimą?
Vaiko poreikis bendrauti yra įgimtas. Mokydamasis bendrauti bei būti su kitais žmonėmis ir skirtingose aplinkose vaikas plečia savo socialinio bendravimo …
Emociniai inkarai – kaip jų atsikratyti?
Ar kada teko patirti netikėtą pozityvumo ir energijos antplūdį? O gal patyrėte priešingą situaciją – dėl nepaaiškinamų priežasčių užklupo liūdesys …
Mokome vaikus atpažinti emocijas ir tinkamai jas reikšti
Vaikai jaučia visą emocijų spektrą, lygiai kaip ir suaugusieji. Skirtumas tas, kad mažieji dar nemoka atpažinti ir tinkamai reikšti emocijų, …
Lėto gyvenimo menas
Savaitgalis pralekia nepastebimai, o dvi savaitės atostogų atrodo it akimirka, po kurios į darbus ir įprastą ritmą sugrįžtama nepailsėjus. Jeigu …
(Ne)priklausomi nuo socialinių tinklų
Daugelis neįsivaizduoja savo kasdienybės be socialinių tinklų. Net vyresni žmonės sėkmingai jais naudojasi sekdami artimųjų gyvenimo įvykius, skaitydami kasdienes naujienas. …
Kaip padėti depresija sergančiam artimajam?
Depresija kasmet diagnozuojama dešimtims tūkstančių lietuvių. Anot specialistų, ši statistika neparodo tikrojo sergamumo masto, nes dauguma nesikreipia pagalbos į specialistus. …
Turtinga mąstysena. Ar ji padės gyventi geriau?
Pinigai yra daugiau nei skaičius banko sąskaitoje. Juk tiek daug kasdienių rūpesčių ir emocijų susiję su pinigais. Psichologų teigimu, finansų …
Meilės gali būti per daug
Perlaistytas kambarinis augalas pūva iš vidaus ir sunyksta. Vaikai, kuriuos tėvai apgaubia pertekline globa, auga neveiksnūs ir neįgyja kompetencijų, reikalingų …
Idealaus grožio iliuzija šiuolaikiniame pasaulyje
Nuo kelis eurus kainuojančio lūpas putlinančio blizgio iki dešimtis tūkstančių atsieinančių plastinių operacijų – kas sekundę visame pasaulyje parduodama milijonai …
Emocijas ir savijautą lemia menstruacinis ciklas
Kodėl vieną dieną energijos turime tiek, kad galime kalnus nuversti, o kitą vos pajėgiame iš lovos išlipti? Arba kartais gera …
Suprasti savo baimes
Apie 13 % pasaulio gyventojų kenčia nuo nerimo sutrikimų, o net 18 % kasdien bando susidoroti su fobijomis. Beje, šių …
Sugrįžtame į darbo ritmą. Kaip nepatirti šoko?
Vasara nenumaldomai artėja į pabaigą, netrukus grįšime į įprastą ritmą – darbai, vaikų ugdymo įstaigos, būreliai. Daugelis jau pradeda jausti …
Išmokime atskirti darbą ir laisvalaikį
2017 m. Lietuvoje atliktas statistinis tyrimas parodė, kad šalyje 75 % paros laiko žmonės skyrė asmeniniam gyvenimui, o darbui – …
Minčių ir jausmų kalėjimas. Kaip ištrūkti?
Per dieną galvoje gimsta 60–70 tūkst. minčių. Nenuostabu, kad galva primena dūzgiantį bičių avilį, o net iki 80 % minčių …
Dėl ko nerimauja moterys ir vyrai?
2023 m. pradžioje mūsų šalyje atliktos apklausos rodo, kad kone du trečdalius visuomenės stipriai veikia didelis negatyvios informacijos srautas, baimė …
Priklausomybė nuo lūpų dažų
„Jei tau liūdna, nusivylei meile, pasirūpink grožiu, pasidažyk lūpas ir kovok“, – tokius patarimus, kaip moterims padidinti savivertę, dalino mados ikona …
10 dalykų, kurie padės dažniau šypsotis
Pasaulyje niekas nestovi vietoje. Žmogus irgi banguoja tarsi vandenynas, kartu keičiasi jo emocinė būsena. Tai normalu, niekas negali visą laiką …
Kodėl nesijaučiame laimingi?
Žmonija šiuo metu gyvena geriausiais laikais – dauguma mėgaujasi laisve, jaučia maisto perteklių, medicinos pažanga ilgina gyvenimą, technologijos paprastina kasdienes …
Jaunimas turi savo stilių išgyventi paauglystę
Kas dešimtas paauglys bent kartą gyvenime yra ką nors pavogęs iš parduotuvės. Nesutarimai, mokyklos nelankymas, psichotropinės medžiagos – skirtingos priežastys …
Pasitikrinkite, ar esate priklausomi nuo socialinių tinklų
PSO priklausomybę nuo kompiuterinių žaidimų 2018 m. oficialiai pripažino liga. Nors kol kas ligų klasifikacijoje priklausomybės nuo socialinių tinklų nėra, …
Pasiruošti kritinėms situacijoms
Sakoma, jeigu iš anksto žinotume, kur krisime, pasidėtume pagalvę. Deja, likimas yra nenuspėjamas ir kartais priverčia susigrumti su iš pusiausvyros …