Psichologė-psichoterapeutė Greta Kursevičiūtė-Jakaitė www.gretajakaite.lt Ne visada gyvenimo aplinkybės lemia mūsų nuotaiką. Laimė, ramybė, meilė – tai jausmai, kurie gyvena …
Tema: psichologija
Nuo kūdikio iki paauglio – kokie iššūkiai laukia kiekviename etape ir kaip juos įveikti?
Vaiko teisių gynėjai pastebi, kad augindami vaiką su iššūkiais tėvai susiduria kone visais vaiko raidos tarpsniais. Vos pradėjęs vaikščioti vaikas …
Rūpintis psichine sveikata būtina kiekvienam!
Kalbant apie sveikatą, dažniausiai akcentuojamas kūnas ir įvairūs fiziologiniai duomenys. Visgi ne mažiau svarbi psichinė sveikata. Deja, lietuviai vis dar …
Laimingiausių šalių paslaptys. Ko galime pasimokyti?
Kasmet Jungtinių Tautų Organizacija skelbia laimingiausių pasaulio šalių sąrašus. Nors pamažu kopiame į sąrašo viršų, dar tikrai yra kur stiebtis, …
Ko imtis, jei vaiką kamuoja nevalingi judesiai?
Vaikus kamuojantys nerviniai tikai – viena dažniausiai pasitaikančių bėdų, dėl ko tėvai kreipiasi į neurologus. Tai greiti, pasikartojantys ir nevalingi …
Psichologė E. Sabaitytė: pastebiu, kad 2–3 para po gimdymo šeimoms tampa emociniu lūžio tašku
Ne paslaptis, kad šeimos susiduria su daugybe emocinių išbandymų, kuomet į pasaulį tenka pasitikti per anksti atkeliavusį naujagimį. Dažnai tėvus …
Kad didžiųjų švenčių netemdytų liūdesys ir vienatvė
Žiemos švenčių laukimas ne visiems sukelia šviesius išgyvenimus. Nors tradiciškai šis laikotarpis skirtas šeimos ir artimųjų bendravimui, deja, ne visiems …
Skirtingos nuovargio rūšys
Daugelis lyg išganymo laukia savaitgalio ar užtarnautų atostogų, bet sugrįžę į darbus vėl krintame iš nuovargio. Poilsis nuo darbinių užduočių …
Užsiėmimai vyresnio amžiaus žmonėms
Senjorams laisvalaikis ne mažiau svarbus nei bet kurio kito amžiaus žmonėms. Laikas, kai užsiimama mėgstama veikla, ne tik praturtina kasdienybę, …
Nugalėti vidinius demonus
Mes visi savyje nešiojamės vienokių ar kitokių vidinių demonų. Tai gali būti baimė, nepasitikėjimas savimi, kaltė, įvairios priklausomybės… Šie demonai …
Kaip tėvams ugdyti vaikų savivertę?
Save žeminantys, nuvertinantys ir sumenkinantys žodžiai iš vaikų lūpų nuskamba dažnai. Vaiko teisių gynėjai ir socialiniai darbuotojai dažnai dalinasi savo …
Lyginimosi su kitais pavojai
Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad gyvename individualizmo laikais. Tačiau iš tiesų jaučiame milžinišką spaudimą atitikti standartus, prisiimti socialinius vaidmenis, …
Pokyčiai vaikų gyvenime: kaip padėti jiems sklandžiai įveikti naujus iššūkius?
Preliminariais Oficialiosios statistikos portalo duomenimis, šiemet daugiau nei 117 tūkstančių vaikų atėjo į priešmokyklinio ugdymo grupę darželyje. Tai reiškia, kad …
Godumas – būtinas sėkmės komponentas?
Godumas – galingas ir prieštaringai vertinamas žmogaus polėkis, atliekantis svarbų vaidmenį net tik asmeniniame gyvenime, bet ir formuojantis visuomenei bei …
Kaip dvasinis skausmas virsta fiziniu
Pasitaiko, kad žmogus keliauja iš vieno gydytojo kabineto į kitą ieškodamas negalavimų priežasties, bet jos taip ir neranda. Statistika rodo, …
Asmeninės ribos ir stebuklingas žodelis NE
Asmeninės ribos itin svarbios norint geriau suprasti save ir pažinti aplinkinius. Jos apibūdina mus kaip asmenybę ir padeda lengviau orientuotis …
Kartu su lapkričiu užslinko ir slogi nuotaika. Ką daryti?
Nerimas, mieguistumas, slogi nuotaika – tokia savijauta užklumpa daugelį, kai dienos ima trumpėti ir saulė nušvinta vis rečiau. Šie jausmai …
Nesmurtinė komunikacija padeda geriau pažinti save
Lektorė, nesmurtinės komunikacijos praktikė, fasilitatorė, mediatorė Enrika Benevičienė teigia, kad tik prisiėmę atsakomybę už asmeninius poreikius tampame savo gyvenimo kūrėjais. …
Energijos vampyrus keičia dėmesio vergai
Daugeliui teko susidurti su energijos vampyrais, kurių buvimas šalia išsunkia, sekina, kelia neigiamų emocijų. Socialinių tinklų laikais vis ryškiau stebimas …
Paprasti, bet veiksmingi nerimo valdymo būdai
Lietuvos gyventojų nerimo indeksas atskleidė, kad 2020–2024 m. visų amžiaus grupių lietuviai dėl ateities nerimavo ir baiminosi kaip niekada anksčiau. …
Paauglystė be ašarų – įmanoma?
Paauglystė – sudėtingas laikotarpis ne tik jaunuoliams, bet ir jų tėvams. Tėvai dažnai susiduria su iššūkiais, kai jų vaikai ima …
Kaip pavydas valdo gyvenimą?
Neretai sakoma, kad pavydas gali sugraužti iš vidaus. Ši emocija laikoma viena destruktyviausių, tačiau bent kartą gyvenime šį jausmą esame …
Sensorinė dieta – gyvenimo harmonijai ir produktyvumui
Gyvename pasaulyje, kuriame vis dažniau pasireiškia jutimų perteklius. Kasdienis šurmulys dirgina įvairias jusles, vargina ir kelia stresą. Siekiant atkurti gyvenimo …
Vienatvės epidemija – kodėl ji pavojinga senjorams?
Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio valstybių, didėja vyresnio amžiaus žmonių dalis bendroje gyventojų struktūroje. Senjorų skaičius šalyje šiuo metu siekia …