Gali atrodyti smulkmena, tačiau nemažai žmonių jaučiasi nejaukiai sulaukę pagyrimo ne tik iš mažai pažįstamo, bet ir artimo žmogaus. Komplimentas …
Tema: psichologija
Vis dažnėjanti baimė praleisti kažką svarbaus
Gyvename laikais, kai dienotvarkėje sunku rasti laisvą tarpelį, tačiau vis tiek dažnai sukirba mintis, kad kažko įdomaus nespėjame, kažką gero …
Z karta nori romantikos
Atsižvelgiant į naujausias apklausas, mokslininkai drąsiai teigia, kad pasikeitė paauglių seksualinis elgesys. Nedomina atsitiktinė patirtis. Tikslas – ilga, graži ir …
Ar aukšta mūsų savivertė ir ką tai lemia?
Savivertė – gebėjimas suprasti ir priimti savo gerąsias bei blogąsias savybes. Žmonės, kurie geba save toleruoti, kurie nei aukština, nei …
Erotinis sapnininkas
Seksualinio pobūdžio sapnai gali būti labai realistiški ir paskatinti fiziologinį kūno atsaką, tačiau ne visada reiškia nepatenkintus poreikius. Orgazmas miegant …
Labiausiai erzinantys asmenybių tipai
2022 m. JAV santykių ekspertai sugalvojo atlikti neįprastą tyrimą. Grupė psichologų susistemino sukauptas žinias ir išvardijo, kokie neoficialūs asmenybių tipai …
Nevala – pedanto siaubas
Anot psichologų, tvarkos ir organizuotumo jausmas itin individualus. Vieni jaučiasi gerai tarp išmėtytų daiktų, kiti nusiramina tik išsikuopę. Dideli kraštutinumai …
Kaip atsigauti po nutrūkusių santykių?
Nutrūkę santykiai – ne nutrūkęs gyvenimas, nors iš pradžių taip gali atrodyti. Jeigu partnerystė buvo ilgalaikė, skyrybos gali sukelti panašių …
Kaip išgyventi toksiškoje šeimoje?
Sakoma, kad šeimos nepasirinksime. Nors iš artimųjų tikimės palaikymo, priėmimo ir gerų santykių, gyvenime nutinka taip, jog nuo vaikystės tenka …
Kuo naudinga artimesnė pažintis su savimi?
Dažnas įsisukęs į kasdienę rutiną nepastebi, kiek daug dalykų daro ne dėl savęs, o tam, kad pritaptų prie kitų, nebūtų …
Ypatinga atleidimo sau galia
Joks veiksmas, žodis ar mintis neišsisklaido ore. Absoliučiai viskas sukelia pasekmes. Tik ne visada jos pastebimos iškart. Nuoskaudos, nusivylimai ar …
Į mokyklą – be nerimo
Artėja mokslo metų pradžia ir greičiausiai dažnas vaikas laukia susitikimo su draugais, iš anksto apmąsto naujas veiklas ir būsimus pasiekimus. …
Saulė didina kaltės jausmą
Saulė kviečia pasinerti į jos glėbį – daugiau laiko leisti lauke, keliauti, bendrauti, patirti naujų nuotykių… Tačiau ne visų vasara …
Darbo vieta pagal asmenybės tipą
Dažnai profesiją renkamės pagal tai, kas tuo metu atrodo perspektyvu, taip pat kliaujamės tėvų patarimais ar sekame autoritetų pėdomis. Tokie …
Septyni pozityvūs įpročiai kasdienai
Psichologė Greta Kursevičiūtė-Jakaitė Gyvenimas – dinamiškas ir įvairiapusis. Jei pažvelgsime į įvairius kasdienybės aspektus, susidursime su daugybe iššūkių. Kai …
Kačių baimė
Mediciniškai vadinama gatofobija, arba ailurofobija, o liaudyje žinoma kaip kačių baimė nėra dažna. Paprastai žmonės prisibijo didelių šunų, vorų, gyvačių. …
Kodėl slepiame savo tapatybę?
Tam tikrais atvejais, siekiant tikslo ar saugumo sumetimais, naudinga apsimesti kažkuo kitu, priskirti sau visuomenėje paklausias savybes ir nutylėti skirtumus. …
Ir suaugusiesiems svarbu lavinti kūrybiškumą
Visi žino, kaip svarbu ugdyti vaikų kūrybiškumą, tačiau suaugusiesiems ši savybė ne mažiau reikšminga. Kūrybiškai į įvairias situacijas gebantieji pažvelgti …
Atostogos tik sau
Romantiniai santykiai eina ir praeina, draugystės neatlaiko metų naštos, vienus bendradarbius keičia kiti, tačiau su savimi liekame amžinai. Laikas atskirai …
Atsakyti tik tiek, kiek vaikas klausia
Šnekėtis su vaikais atvirai ar neapkrauti tėvų problemomis? Kiek ir ko skirtingo amžiaus vaikai turi žinoti apie iššūkius, kuriuos patiria …
Laisvalaikis – būtina kokybiško gyvenimo dalis
Rekomenduojama paros formulė: 8 valandos miegui, 8 valandos darbui ir tiek pat poilsiui. Kiek iš jūsų tokios laikotės? Tyrimai atskleidžia, …
Pirmas įspūdis – lemtingas!
33–100 milisekundžių – tiek reikia susidaryti pirmam įspūdžiui. Kitus įvertiname per akimirką, ir pakeisti pirmąją nuomonę labai sunku. Todėl verta …
Porai skiriantis vaiko poreikiai negali būti „pastumiami“ į šoną
Pastebima, kad besiskiriančios poros atsakingiau žiūri į vaiko jausmus ir stengiasi padėti vaikams išgyventi permainas. Tačiau vaiko teisių gynėjams vis …
(Ne)sveikas mikroklimatas darbe
Darbas nėra visas gyvenimas, tik viena iš jo dalių, bet reikšminga ir daranti milžinišką įtaką kitoms. Tai, ar žmogus patenkintas …