Daugelis vos suskambus žadintuvui šoka iš lovos, skuba rengtis, praustis, valgyti ir keliauja į darbą. Tačiau specialistai tikina, kad kur kas naudingiau būtų dieną pradėti aistringu seksu. Ypač rekomenduojama rytais mylėtis kamuojamiems streso, linkusiems dažnai sirgti ir tiems, kurie jaučiasi nepatrauklūs…

 

seksas

Padeda atrodyti pritrenkiamai

 

Paburkę paakiai, papilkėjusi ir suglebusi oda nepuošia, tačiau daugelis būtent taip atrodo rytais. Užsiimant seksu dienai auštant suaktyvinama kraujotaka. Todėl veidą nuplieskia raudonis, ir oda ima švytėti. Be to, mylintis organizme išsiskiria didesnis estrogenų lygis. Šie hormonai greitina ląstelių atsinaujinimą, oda atrodo jaunatviškiau, plaukai ima blizgėti ir tampa purūs. Įrodyta, kad asmenys, turintys pastovų partnerį ir reguliariai užsiimantys seksu, aplinkiniams atrodo 7–12 m. jaunesni. Aiškinama, kad taip yra dėl reguliariai išsiskiriančių estrogenų daromo poveikio odai ir plaukams.

 

Seksas dailina ne tik odą bei plaukus, bet ir figūrą. Tai – gana aktyvi fizinė veikla, prilyginama nedidelio intensyvumo treniruotei. Mylintis sudeginama nemažai kalorijų. Vyrai per valandą sudegina apie 240 kcal, moterys – apie 180 kcal. Taigi per 1 val.erotinių žaidimų meilės guolyje išeikvojama tiek pat energijos, kiek ir per 30 min. trunkančius jogos užsiėmimus. Todėl pasimylėjus ryte nepadarysite nuodėmės, jeigu tą dieną praleisite treniruotę arba suvalgysite pyragėlį prie puodelio kavos. Be to, meilės aktas ryte pažadina ir išjudina kūną, padeda tapti žvalesniems bei pakelia nuotaiką visai dienai.

 

Įveikia stresą

 

Užsiimant seksu visos problemos atrodo kur kas menkesnės. Atlikus tyrimus su žiurkėmis paaiškėjo, kad lytiniai santykiai, kaip ir skanus maistas, mažina stresą. Mylintis skatinama endorfinų ir oksitocinų gamyba. Šie hormonai suaktyvina už malonumą atsakingas smegenų sritis. Tai primena narkotikų poveikį, nes mylintis smegenyse taip pat ima vykti tam tikros cheminės reakcijos, kurios suteikia euforiją. Šis poveikis nėra trumpalaikis. Jis tęsiasi net 7 dienas! Todėl, kai nerimaujama dėl susitikimo darbe, egzamino arba tiesiog jaučiama nuolatinė įtampa, praverstų rytinis seksas su antrąja puse. Norint išlaikyti stabilią emocinę būseną, užtenka su mylimuoju ryte pasimylėti kartą per savaitę.

 

Stiprina sveikatą

 

Rytinis seksas stiprina imunitetą ir saugo nuo peršalimo ligų, nes skatina su infekcijomis kovoti padedančio imunoglobulino A gamybą. Teigiama, kad mylintis bent 1–2 kartus per savaitę 30 % padidėja imunoglobulino A kiekis. Taigi seksas prieš pusryčius gali pakeisti maisto papildų piliulę.

 

Airijos mokslininkai tvirtina, kad geriausia kardiotreniruotė – rytinis seksas. Tokių meilės žaidimų nederėtų užmiršti ir senjorams, nes reguliarus seksas gerina kraujotaką, normalizuoja kraujospūdį ir mažina infarkto bei insulto riziką. Miegant vyrų organizmuose padidėja testosterono lygis. Pastarasis didžiausias būna 3 val. nuo pabudimo momento. Kodėl tuo nepasinaudojus ir bent jau dėl sveikatos nepasimylėjus sekmadienio rytais?

 

Poroms, trokštančioms mažylių, didžiausia tikimybė pastoti santykiaujant rytais, kai vyro spermoje daugiausia spermatozoidų.

 

Tai, ką verta išbandyti…

 

Seksui nuteikianti muzika. Jeigu vakare telefone nustatysite tinkamą melodiją, ryte žadintuvas suskambės intymumui nuteikiančiais garsais. Tik pabudus ir greitai nusirengus miego drabužius verta išbandyti vieną gudrybę. Jeigu partneris guli ant nugaros, galima padėti rankas ant jo šlaunų taip, kad plaštakos liestų intymiausią jo kūno vietą ir nykščiais lėtais bei švelniais sukamaisiais judesiais pamasažuoti mylimojo sėklides. Pasak akupunktūros specialistų, masažuojant šią jautrią vietą kraujas plūstelti kaip tik ten, kur reikia.

 

Gaivus ryto aromatas. Kodėl partneriui dar miegant tyliai nenuėjus į vonią išsivalyti dantų? Ne vien tam, kad bučiniai būtų gaivūs, bet ir dėl to, jog dantų pastoje esantis mentolis gali suteikti partneriui dar didesnį ir lengvai dilgčiojantį malonumą užsiimant oraliniu seksu. Tenkinant mylimąjį verta sutelkti dėmesį į itin jautrias vietas – varpos galvutę ir sėklides. Partneris mentolio poveikį pajus po kelių minučių.

 

Jaudinantis vaizdas. Viena priežasčių, kodėl ryto seksas ypatingas, – dieną nėra jokios galimybės paslėpti savo trūkumų. Lieka tik sviesti antklodes šalin ir trumpam laikui pamiršus kompleksus visiškai atsiduoti malonumui. Vyrai tvirtina, kad mylėdamiesi nekreipia dėmesio į partnerių figūrų netobulumus. Be to, įrodyta, kad nuogo kūno vaizdas mylintis moteris jaudina taip pat stipriai kaip ir vyrus.

 

Vyro kvapas. Vos nubudus galima priglusti arčiau partnerio ir jį pauostyti. Natūralus vyro, muilo ir kvepalų dar neužmaskuotas kvapas kai kurias moteris itin jaudina. Pensilvanijos universiteto (JAV) mokslininkai teigia, kad muskuso aromatą primenantis stipriosios lyties atatsovų pažastų kvapas žadina moterų geismą. Kvapų specialistai tikina, kad taip veikia vyrų pažastyse išsiskiriantis feromonas androstenolis.

 

Tingi poza. Rytais partnerių kūnai būna vangūs, todėl galima išbandyti „šaukštelio“ pozą, reikalaujančią labai nedaug pastangų. Nugara prie partnerio prigludusi moteris turėtų praskėsti kojas ir rankomis „parodyti“ jam kelią į makštį. Tuo metu vyras gali glamonėti partnerę ir seksualiai užkimusiu balsu ką nors šnabždėti mylimajai į ausį.

 

Aistringas greitukas. Lytiniai santykiai dienai auštant neturėtų būti įmantrūs. O jei trūksta laiko, ryte geriausia praleisti įžanginę dalį ir užsiimti greituku. Partnerį galima sugundyti tada, kai mažiausiai to tikisi, pavyzdžiui, kai eina iš dušo, rengiasi arba ruošia pusryčius. Dėl spontaniškumo ir įprastų taisyklių nepaisymo išsiskiriantis adrenalinas tik sustiprins malonumą. Teigiama, kad jei seksu užsiimančių dailiosios lyties atstovių neblaško išoriniai dirgikliai, tarkime, įjungtas televizorius, jos gali susijaudinti per 30 sek.

 

Glamonės vandenyje. Jeigu dušo kabina arba vonia gana erdvios, galima pamėginti vienu šūviu nušauti du zuikius – išsimaudyti ir pasimylėti. Vanduo turėtų būti gana karštas. Dėl karščio į odą priplūsta daugiau kraujo, todėl ji tampa jautresnė prisilietimams. Vonioje patogiausia užsiimti oraliniais žaidimais, nes vanduo ir muilas nuplauna natūralią makšties lubrikaciją.

 

Kodėl rytinis seksas geriausias?

 

  • Yra įsimintinas. Dauguma mylisi tik priešužmigdami, o seksu ryte užsiimama ne taip dažnai. Tad Būtent dėl to tokį meilės aktą prisiminsite ilgai.

 

  • Kam nepatinka pradėti dienos orgazmu? Seksas ryte – tarsi Kalėdų dovana, kai žinai, kad tave tuoj pradžiugins maloni staigmena.

 

  • Labai intymus. Ryte partneriai dažniausiai būna visiškai nuogi – be drabužių, makiažo, kaukių, dienos įspūdžių. Tai paverčia rytinį seksą itin intymiu.

 

  • Nereikia nusirengti. Darbo dienomis kiekviena minutė yra brangi. Be to, net Aristotelis sakė: „Jeigu visi yra nuogi, natūralu, kad reikėtų pasimylėti…“

 

  • Pakeičia kavos puodelį. Rytinis seksastarsipažadina kūną, sielą ir yra puikus energijos užtaisas visai dienai. Dėl šių privalumų tikrai verta pabusti šiek tiek anksčiau.

 

  • Parodo, kad santykiai turi ateitį. Jeigu vakarėlyje padauginus alkoholio ir praleidus audringą meilės naktį su nepažįstamuoju ryte norisi ne kuo greičiau nuo jo sprukti, o dar kartą pasimylėti, galbūt tai tikros meilės pradžia?

 

Įdomu

 

  • Kartu gyvenančių porų apklausa atskleidė, kad net 90 % vyrų ir 70 % moterų su malonumu mylėtųsi rytais, bet bijo prisipažinti partneriui, nes mano, kad jis atsisakys.

 

Specialistės komentaras

 

Gydytoja psichiatrė ir kvalifikuota seksualinės medicinos gydytoja dr. Giedrė Jonušienė

 

Seksas stiprina imunitetą, gerina kraujotaką ir nuotaiką bet kuriuo paros metu. Kaip mylėtis sveikiausia, t. y. spontaniškai ar tik suplanavus, priklauso nuo kiekvieno asmens paros ritmo ir poreikių. Vieni būna aktyvesni anksti ryte, kiti – antroje dienos pusėje. Intymūs santykiai ryte padeda išsibudinti, suteikia teigiamų emocijų, stiprina imunitetą ir skatina laimės hormonų gamybą. Taip pat reikėtų įvertinti ryte patiriamas emocinio artumo akimirkas, džiaugtis, kad diena pradedama su mylimu ir geidžiamu žmogumi. Beje, žmonės, kurie reguliariai užsiima seksualiniais santykiais, labiau pasitiki savimi. Tad akivaizdu, kad savimi labiau pasitikintis ir aukštesnę savivartę turintis asmuo pozityviau vertina visus dienos įvykius ir darbus. Vakare lytinį potraukį gali mažinti nuovargis, neigiami dienos išgyvenimai. Bet kuriuo atveju, reikėtų išbandyti rytinį seksą. Galbūt jis padės porai atrasti ką nors naujo.

Nors tai labai individualu, tačiau rytas gali būti palankesnis metas mylėtis vyresnio amžiaus arba erekcijos sutrikimų turintiems vyrams. Ryte atsikeliama pailsėjus, be to, organizme būna didesnis testosterono lygis ir pasireiškia fiziologinė spontaninė erekcija. Tačiau erekcijos sutrikimų turintys vyrai dažniausiai jaučia nerimą, nepasitikėjimą savimi, todėl jiems naudingesni suplanuoti lytiniai santykiai. Būtų idealu jei tokie stipriosios lyties atstovai suplanuotų būtent rytinį seksą. Moterims seksualiniai santykiai ryte gali būti geresnis pasirinkimas dėl to, kad pabundama pailsėjusios, o organizme būna padidėjęs lytinių hormonų lygis.