Kokio vieno dalyko visiems labiausiai reikia santykiuose? Jeigu pagalvojote, kad sekso – jūs klystate. Anot emociškai orientuotos terapijos kūrėjos dr. Sue Johnson, tvirtos poros mano, kad laimę sudaro tik 15 – 20 % malonumą suteikiantis seksas. Kad santykiai būtų laimingi, seksas yra tik nedidelė, nors svarbi gyvenimo kartu dalis kaip kokia vyšnia ant torto. Tačiau nelaimingos poros yra įsitikinusios, kad 50 – 70 % jų nepasitenkinimo santykiais sudaro blogas seksas. Atrodo, kad statistika prieštarauja pati sau. Kaip yra iš tikrųjų?

 

seksas

Seksas padeda jaustis artimesniems, todėl nenuostabu, kad nepatenkinti partneriai dėl visko pradeda kaltinti seksą. Jie teigia, kad jei sekso būtų daugiau arba jis būtų geresnis, tai ir santykiai būtų geresni. Čia reikėtų akimirką stabtelėti ir pagalvoti: kas prasidėjo pirmiau: santykiai ar seksas, rašo goodmenproject.com.

 

Naujausi tyrimai parodė, kad didžiausią seksualinį pasitenkinimą jaučia ir daugiausiai sekso turi susituokusios poros. Ši statistika paneigia anksčiau vyravusią nuomonę, kad lytiniai santykiai, apsigyvenus kartu, retėja ir labiausiai jaudinantys yra nauji seksualiniai nuotykiai.

 

Santykiuose su įsipareigojimais pasitenkinimą garantuoja ne naujumo faktorius, bet emocinis ryšys. Kuo gilesnis ryšys su partneriu, tuo dinamiškesnė seksualinė patirtis. Kuo stipresnis emocinis ryšys, tuo geriau dera fiziniai ir seksualiniai poreikiai. Emocinis ryšys reikalauja daugiausiai jautrumo bet kokiems mūsų poreikiams, todėl svarbiausia yra jį puoselėti ir stiprinti.

 

Emocinis ryšys dažniausiai ilgainiui išblėsta, nes jam puoselėti reikia daug dėmesio, o šiuolaikinių žmonių gyvenimo būdas nepalieka tam daug laiko. Įtempa darbotvarkė, buities rūpesčiai, vaikai nepalieka laiko kitoms mintims, jausmai partneriui yra nustumiami kažkur į šalį.

 

Kada mes prarandame jautrumą emociniams mūsų partnerių ir asmeniniams poreikiams, mes esame linkę atsiriboti, „užsidaryti“ visomis, įskaitant seksualinę, prasmėmis. Kadangi emocijas yra lengviausia ignoruoti, mes esame linkę skirti per daug dėmesio seksualumui ir intymumui, kaltindami juos dėl visų problemų santykiuose.

 

Daugumai žmonių susilpnėjęs emocinis ryšys yra pagrindinė priežastis, kodėl kyla seksualinės problemos. Seksualinis nepasitenkinimas tai tik ledkalnio viršukalnė – ne jis sukelia daugumą problemų santykiuose. Todėl norint turėti intensyvesnį ir turtingesnį seksualinį gyvenimą, visų pirma reikia atkurti prarastą emocinį ryšį su savo partneriu.

 

Trumpi patarimai, kurie padės atkurti emocinį ryšį ir turėti nepamirštamą seksą:

 

  • Pabandyti įsijausti į partnerio situaciją ir jį suprasti.
  • Kalbėti apie savo jausmus ir tikruosius poreikius, tada paprašyti to, ko trūksta.
  • Būti atlaidiems.
  • Dažniau liesti partnerį, nebūtinai turint seksualių minčių.
  • Padaryti pertrauką nuo sekso. Abipusis susitarimas kurį laiką susilaikyti nuo sekso, padės grąžinti aistrą į meilės guolį.
  • Padaryti pertrauką nuo pornografinių filmų žiūrėjimo.

 

Sustiprinus emocinį ryšį su partneriu, pagerės santykiai visais atžvilgiais. Ilgainiui pavyks atkurti gilų, ilgai trunkantį ryšį su partneriu ir seksas taps toks, apie kokį visada svajojote.