Nors sakoma, kad kiekvienas yra savo gyvenimo kalvis, netrūksta tikinčiųjų, jog esame valdomi kitų, nė patys to nesuvokdami. Sąmokslo teorijų šalininkai įsitikinę, kad stipriausių šalių vyriausybės, specialiosios tarnybos ir slaptos organizacijos slepia šokiruojančią tiesą apie pasaulį, o su eiliniais piliečiais žaidžia it su marionetėmis. Tad kokios paslaptys nuo mūsų slepiamos?

 

samokslo teorijos

HAARP – slaptasis XX a. ginklas

 

HAARP yra įrenginys Aliaskoje (JAV), skirtas vykdyti aukšto dažnio aktyvaus pašvaisčių tyrimo programą jonosferoje. Iš esmės tai 12 hektarų plote išdėstytų specialių antenų sistema, galinti skleisti 3600 kW galios spinduliuotę. Ji nukreipiama į jonosferą, siekiant tyrinėti, kaip įsielektrinusios dalelės veikia joje. Oficialus projekto tikslas – gerinti šalies gynybos departamento komandavimo, kontrolės ir komunikacijos galimybes. Visgi sąmokslo teorijų šalininkai teigia, kad HAARP projektas – tai slaptas ginklas, leidžiantis kontroliuoti orus, sukelti galingiausias audras, tornadus, liūtis, žemės drebėjimus ir kitas stichines nelaimes ar net valdyti žmonių mintis, numušti lėktuvus, erdvėlaivius. Prieš kelerius metus serbų mokslininkas apkaltino šį projektą dėl šalyje sukeltų potvynių, o 2010 m. Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas – dėl žemės drebėjimo prie Haičio krantų. Kalbas apie meteorologinių sąlygų kontroliavimą itin paskatino žinia, kad HAARP projekto vykdytojams pavyko sukurti dirbtinės jonosferos gabalėlį ir pirmąją plika akimi matomą dirbtinę pašvaistę. Paslaptingumo aurą HAARP kėlė ir tai, kad eiliniai piliečiai susipažinti artimiau, kas vyksta jo teritorijoje, neturėjo jokios teisės. Dar daugiau triukšmo sukėlė 2014 m. paskelbta žinia, kad HAARP projektas uždaromas. Oficialiai pranešta, kad jis neturi prasmės, nes jau yra kitų būdų jonosferai tirti, nors dar prieš metus liaupsintas. Prabilta, kad projektas nutraukiamas tik dėl to, jog apie jį per daug žino visuomenė, o gal jis tiesiog perkeliamas į kitą įslaptintą vietą. Galiausiai nuspręsta HAARP veiklos nenutraukti, bet jo koordinaciją perduoti Aliaskos universitetui. Jis šių metų vasarą surengė atvirų durų dieną, kad smalsuoliai galėtų susipažinti su HAARP projektu iš arčiau ir įsitikinti, jog jame vis dar vyksta moksliniai tyrimai.

 

Ateiviai jau Žemėje

 

Vienas įdomiausių žmoniją kamuojančių klausimų – ar Visatoje esame vieni? Ne vieną dešimtmetį sklando kalbos, kad intelektuali nežemiška gyvybė ne tik egzistuoja, bet ir lankėsi mūsų planetoje, tik šalių vyriausybės tai slepia. Tokią sąmokslo teoriją palaiko ir kai kurie garbūs mokslininkai. 2014 m. JAV karinės aviacijos technikos specialistas Boydas Bushmanas, dirbęs įslaptintoje karinėje bazėje „51-oji zona“, išplatino vaizdo medžiagą, kurioje prisipažino savo akimis regėjęs ateivius ir net pasidalijo jų nuotraukomis. Esą ateiviai kartu su žmonėmis „51-ojoje zonoje“ atlieka bendrus eksperimentus. Ten įrengta ir jų kosminiam laivui nusileisti skirta vieta.

 

Dar viena tokia vieta, kur tariamai darbuojasi ateiviai, yra Dulsės miestelyje (JAV) įsikūrusi slapta požeminė bazė. Esą joje ateiviai atlieka tyrimus su gyvūnais ir žmonėmis: vykdo genetines manipuliacijas, klonuoja, kryžmina skirtingas rūšis, implantuoja mikroschemas, mokosi valdyti žmonių mintis. Pasakojama, kad laboratoriją kartu su ateiviais valdo JAV vyriausybė. Šią informaciją paviešinęs buvęs Dulsės bazės apsaugos darbuotojas Thomas Edwinas Castello po metų kartu su šeima dingo be žinios.

 

Apie ateivių egzistavimą 2015 m. prabilo ir buvęs Kanados gynybos ministras Paulas Hellyeris. Pasak jo, šalių vyriausybės slepia informaciją apie ateivių egzistavimą ir nuolatinius jų vizitus mūsų planetoje. Buvęs gynybos ministras teigė, kad ateiviai tikrina, kaip gyvename, ir nėra tuo patenkinti. Jie turi labai pažangių technologijų, bet jomis nesidalys, kol toliau kariausime, niokosime gamtą, kenksime sau ir Žemei. Vyras sako, kad Žemėje lankosi toli gražu ne viena ateivių rūšis, jų yra apie 80! Kai kurie ateiviai labai panašūs į žmones, todėl galėtų kuo laisviausiai vaikščioti gatvėmis. Dauguma ateivių rūšių nusiteikusios geranoriškai ir nori mums padėti.

 

Pasaulis iliuminatų rankose

 

Iliuminatai – tai slapta draugija, susibūrusi 1776 m. Vokietijoje. Ji kovojo už humanizmą, priešinosi pernelyg didelei religijos ir vyriausybės įtakai žmonių gyvenime. Šiam ordinui priklausė daug to meto garsių šviesuolių: Leonardas da Vinčis, Viktoras Hugo, Izaokas Niutonas ir kt. Oficialiai draugijos veikla žlugo, bet, pasak sąmokslo teorijų, iliuminatai gyvuoja iki šiol ir slapta valdo pasaulį. Manoma, kad organizacija šiandien valdo viso pasaulio ekonominius, politinius, socialinius, religinius ir net gamtinius procesus. Esą būtent iliuminatai kalti dėl masinių stichinių nelaimių, karų, sukilimų, ekonominių krizių ir ligų protrūkių.

 

Šių metų pradžioje anonimu panoręs likti 47 m. vyras JAV žiniasklaidai prisipažino pats buvęs iliuminatų draugijos narys ir yra vienas iš 7 per visą istoriją iš šio ordino išstojusių žmonių. Pasak jo, iliuminatai iš tiesų valdo visą pasaulį. Vien JAV yra 57 slaptos požeminės jų bazės, o pasaulyje tokių – 439. Didžiausia yra San Paule (Brazilija). Joje gali tilpti iki 5000 žmonių, kurie ten išgyventų iki 10 metų! Bunkeris įrengtas pasaulio turtingiausiems ir įtakingiausiems žmonėms pasislėpti tuomet, jeigu kiltų termobranduolinis karas ar kita masinė katastrofa. Neva tokiuose bunkeriuose slėpėsi ir Levas Trockis, Abraomas Linkolnas, Sadamas Huseinas ir kt. Vyras kalbėjo ir apie HAARP projektą teigdamas, kad tai iš tiesų yra slaptas ginklas. Esą būtent juo sukurtas uraganas Katrina, žemės drebėjimas Haityje ir kitos stichinės katastrofos. Iliuminatai neva turi ir kitų pažangių technologijų, pavyzdžiui, robotų, galinčių infiltruotis į visuomenę ir atlikti įvairias užduotis. Pažangios technikos jie turi neva net Mėnulyje. Anonimas pasakojo, kad iš tiesų pirmieji jame nusileido ne amerikiečiai, o rusai – 7 m. anksčiau. Tai būta slaptos misijos, kurios metu Žemės palydove įrengtos specialios raketos, galinčios bombarduoti bet kurį Žemės kampelį. Kalbant apie pažangą kosmose, iliuminatai esą atrado būdą, kaip sunaikinti Saulę ar bet kokią planetą itin tankiu radiacijos spinduliu. Anonimas paminėjo ir garsių žmonių, kurie esą priklauso iliuminatams, pavardes. Tai W. Buffettas, B. Bernanke, L. Blankfeinas, B. Clintonas, B. Obama, N. Sarkozy, G. Brownas, V. Putinas ir kt.

 

Marsas jau kolonizuotas

 

Apie Mėnulio, Marso ir kitų planetų kolonizavimą sukurtas ne vienas mokslinės fantastikos filmas, bet yra tikinčiųjų, kad tai nėra tik fantastika. Pagal sąmokslo teorijas, Marsas jau seniai kolonizuotas. Apie tai prakalbo ir 2014 m. į JAV radijo stotį „Coast to Coast AM“ paskambinusi moteris, prisistačiusi vardu Jackie. Ji teigė buvusi NASA darbuotoja, dirbusi su Marso tyrimo „Viking“ programa. 1979 m., žiūrėdama raudonojoje planetoje kosminių aparatų filmuojamą medžiagą, moteris netikėtai kadre išvydo Marse vaikščiojančius žmones. Jie vilkėjo ne įprastus milžiniškus astronautų kostiumus, bet modernesnius ir gerokai patogesnius. Esą tokius kadrus matė ir kiti šeši NASA darbuotojai. Moteris tikina, kad ši organizacija vykdė slaptą misiją, kurios metu išlaipino žmones raudonojoje planetoje ir paliko ten įsikurti.

 

Tais pačiais metais kitas anonimas, pasivadinęs kapitonu Kaye, teigė pats 17 m. praleidęs Marse. Neva tarnavo slaptoje karinėje bazėje, kurios pagrindinė misija buvo apsaugoti penkias kosmoso kolonijas. Paklaustas apie sąlygas raudonojoje planetoje, vyras tikino, kad jos paviršiuje įmanoma kvėpuoti be jokios specialios technikos, be to, ir temperatūra kartais būna gana šilta. Anot jo, Marse yra vietos gyventojų – dviejų rūšių. Jos abi itin aukšto intelekto, linkusios ginti savo teritoriją, bet kol žmonės į ją nekelia kojos, konfliktų nekyla. Deja, kartą žmonės peržengė ribas. To pasekmė buvo tūkstantis žuvusių misijos dalyvių. Neva išgyveno tik 28, tarp jų ir šios istorijos pasakotojas. Todėl misija buvo nutraukta anksčiau ir į Žemę žmonės grįžo po 17, o ne po 20 metų.

 

Įdomu

 

JAV internetu atlikta apklausa, siekiant patikrinti, kiek žmonių tiki žymiausiomis sąmokslo teorijomis. Paaiškėjo, kad:

 
  • 37 % apklaustųjų mano, kad visuotinis atšilimas tėra melas;
  • 6 % tiki, kad Osama bin Ladenas vis dar yra gyvas;
  • 21 % tiki, kad Rosvele iš tiesų sudužo ateivių laivas;
  • 28 % mano, kad pasaulį išties valdo slapta elito draugija.
  • 7 % netiki, kad žmonės iš tiesų kada nors buvo nusileidę Mėnulyje.
  • 13 % tiki teorija, kad B. Obama yra Antikristas.
  • 29 % įsitikinę, kad šalių vyriausybės iš tiesų nuo visuomenės slepia ateivių egzistavimą.
  • 14 % tiki, kad sniego žmogus išties egzistuoja.
  • 15 % mano, kad per žiniasklaidą transliuojami signalai, kontroliuojantys žmonių mintis.
  • 5 % mano, kad lėktuvų dūmai, palikti danguje, iš tiesų yra chemikalai, veikiantys žmonių psichiką ir leidžiantys juos kontroliuoti.