„Vaikų atostogos yra tas laikas, kai su Živile esame labiausiai užimti. Tuo laiku visa dėmesį būname sutelkę į patyrimines moksleivių stovyklas. Per ne vienerius darbo metus išmokome sudominti vaikus, kaskart pasiūlyti jiems vis naujų vietų ar veiklų. Tai mus, suaugusius, labai praturtino ir paskatino norą dalintis. Tad, atėjo laikas dėmesį skirti ne tik mažiesiems, bet ir jų tėveliams“, – sako bičiulių šeimas į naujo projekto „J.O.Y by friends“ pristatymą pakvietęs šokių festivalių organizatorius, treneris Saulius Skambinas.

Eglei (5)

 

Naujo formato renginiai, skirti šeimoms, jų kokybiškam laisvalaikiui bei laikui drauge, yra ne tik jo ir mylimosios Živilės, bet ir bendraminčių Eglės bei Manto Akranevičių „kūdikis“. Ketveriukės tikslas yra pristatyti naujas vietas, pramogas, užsiėmimus ar produktus besitikintiems įdomesnio laisvalaikio su artimiausiais.

 

„Pirmojo renginio metu mes pristatėme įdėją, vaišinomės, pasinėrėme į magijos šou, pakvietėme šeimas išbandyti jiems skirtas veiklas: tėčiai žaidė mafiją, mamos degustavo kvepalus su parfumerijos dėvėjimo kultūros edukatore Edita Vigelyte, patys mažiausi su „Linksmu lagaminu“ paišė veidukus ar dūko jiems skirtoje žaidimų erdvėje, o vyresni vaikai kartu su 123 renginiais žaidė įvairius stalo žaidimus“, – apie „Natuko atradimuose“ vykusį susitikimą pasakoja S. Skambinas.

 

Jis pastebėjo savo aplinkoje turįs daug itin aktyvių bendraminčių, tačiau ir jie kartais, nors ir trumpai, yra linkę patinginiauti.

 

„Turime tradiciją vakarais kartu pažiūrėti filmą, vakarieniaujant pasikalbėti apie dienos įspūdžius. O savaitgaliais stengiamės kuo daugiau laiko leisti su vaikais. Retai pasitaiko ramios išeiginės, nes vis ieškome pramogų, užsiėmimų, naujų vietų ne tik sau, bet ir stovyklautojams. Kai pasitaiko ramesnis savaitgalis, jį „paverčiame“ visiškai naminiu – su pižamomis, skanėstais ir filmais“, – patikina Ž. Barzdaitytė.

 

Dainininkė Gabija Veronika ir jos vyras, šuolininkas į vandenį Ignas Barkauskas, nepaisant skirtingų ir daug turimų veiklų, visada stengiasi su dukromis sukurti bendrystę, ritualą vakaro veiklai.

 

„Ar tai būtų pokalbiai apie dieną, jos įvykius, emocijas, ar tai būtų stalo žaidimas, tapymas, ar kokio nors linksmo kūrinuko ištraukos grojimas. Tačiau tikslas, jog bet kuri veikla būtų kokybiška ir nuotaikinga!“, – sako žinoma atlikėja.

 

Anot jos, šeimoje yra tikrai svarbu gerbti vienas kitą, išklausyti ir atsižvelgti į kiekvieno nario interesus. Tad, ieškodami pramogų Barkauskai renkasi tai, kas visiems būtų įdomu ir naudinga.

 

Lenktynininkai Aistė ir Mantas Matukaičiai kiekvieną savaitgalį stengiasi praleisti turiningai, o veiklas renkasi pagal oro sąlygas.

 

„Mums itin svarbu, kad būtų patirčių įvairovė: nuo apsilankymo SPA, žaidimų kambariuose iki muziejų, teatrų, koncertų, kino, kūrybinių dirbtuvių. Jei oras geras, laiką leidžiame gamtoje. Dažnu atveju tai irgi būna susiję su edukacijomis. Lietuvoje tikrai nemažai skirtingų gyvūnų rūšių parkų, fizinio aktyvumo pramogų zonų. Neapsiribojame tik savo miestu, drąsiai keliaujame po visą Lietuvą. Bent kelis kartus per metus stengiamės išskristi į kitas šalis. Itin retas atvejis, kad savaitgalį leistume namuose. Mes savaitgaliais net nesitvarkome – generalinė tvarka vyksta trečiadienį arba ketvirtadienį norint, kad visas savaitgalio laikas būtų skirtas bendravimui, šeimai, naujiems potyriams bei žinioms“, – sako mažos dukrytės tėveliai.

 

Laiko kartu tradicijas puoselėja ir tinklaraštininkė, „nesupermama“ Viktorija Beišienė. Jos šeima savaitgaliais taip pat retai būna namuose. Net ir žiemą Beišiai iškylauja gamtoje, važinėja keturračiais, lanko pažintinius takus, parkus, apžvalgos bokštus, muziejus. Edukacijas V. Beišienė kartais surengia ir namuose.

 

Panašūs ritualai įprasti ir gydytojo Lino Šikarsko šeimoje.

 

„Daugiau renkamės ramesnius pasibuvimus, nors ieškome ir naujų vietų pramogoms, tačiau neekstremalių. Būnant su vaikais, be abejo, prioritetą teikiame juos lavinančioms pramogoms, o mes, tėvai, dažniausiai prisitaikome“, – sako pašnekovas.

 

Ramybę ir kokybišką laiką kartu vertina Gintarė bei Andrius Armaliai. Jų šeimai, kurioje auga mažoji Dia, tai yra geras restoranas, įdomus pokalbis, naujos žinios.

 

„Tai kas mums reiškia tobulą vakarą, – sako moterų plaukų grožiu besirūpinanti verslininkė, – Laisvą dieną mėgstame sustabdyti laiką išėję pasivaikščioti į Laisvės alėją“.

 

Penktadienio vakaras būna skirtas filmukui ir užkandžiams Šatikų šeimoje.

 

„Šeštadienį ilgiau pamiegame, o pramogauti laisvalaikiu stengiamės visi kartu“, – pasakoja „Cut Cut“ kirpimo studijos savininkė Egidija Šatikienė.

 

Susisiekimo viceministras Mindaugas Tarnauskas pasakoja dažniausiai besirenkantis tokias pramogas, kurios būtų skirtos visai šeimai.

 

„Neretai elgiamėmės impulsyviai ir stengiamės kažkur nuvykti, keliauti. Žinoma, kartais smagu pasirinkti ir ramų savaitgalį namuose žiūrint gerą filmą ar žaidžiant stalo žaidimus“, – sako jaunas tėtis.