„Ketvirtadienio vakarą reikės jūsų visų pagalbos. LNK televizijos eteryje – itin jautri laida „Valanda su Rūta“, kurioje kiekvienas galės prisidėti prie vėžiu sergančių vaikų pasveikimo“, – sako laidos autorė Rūta Mikelkevičiūtė.

 

vsr_plaukai

 

Kasmet vėžiu Lietuvoje suserga 18 tūkstančių žmonių. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, netrukus šia sunkia liga sirgs kas trečias planetos gyventojas. Visi žinome, kad susirgus vėžiu laukia sunkus, ilgas ir brangus gydymas.

 

Šį ketvirtadienį 19.30 val. studijoje bus kalbama apie mažuosius ligoniukus. Ką tenka išgyventi šeimoms, kai vaikas suserga vėžiu?

 

„Nežinau, ką darytume, jei ne geri Lietuvos žmonės”, – sako mažojo, nė vienerių metų neturinčio Domuko mama. O trejų metukų Maksymiliano mama jau nesuskaičiuoja, kiek dienų su sūnumi praleido ligoninėse. Abiems berniukams diagnozuotas akių vėžys – retinoblastoma.

 

vsr_plaukai

 

Žiūrovai „Valandoje su Rūta“ išvys širdį draskantį siužetą, kaip gydymo metu plaukų netenka pustrečių Artas. Nuo sunkaus gydymo berniukui kuokštais slinko plaukai. Kad vaikas nesijaudintų, ligoninėje jam buvo surengta plaukų skutimo šventė. Tačiau nei balionai, nei žaislai mažylio neprablaškė, jam ašaros riedėjo it pupos.

 

„Suaugusiam žmogui skaudu prarasti plaukus, tačiau jis supranta, kad tai laikina. O mažyliui, kuris nesuvokia savo ligos rimtumo, plaukų skutimas yra kaip signalas, jog kažkas negerai. Labai skaudu matyti vaiko ašaras, tačiau jūs neįsivaizduojate kaip tie mažyliai kabinasi į gyvenimą – vos tik pagerėja sveikata, jie laksto ligoninės koridoriais su prijungtomis lašelinėmis, įsivaizduodami, kad tas prikabintas daiktas yra lėktuvėlis ar traukinukas“, – pasakojo ne kartą onkologiniuose skyriuose lankiusis Rūta Mikelkevičiūtė.

 

Visus šį ketvirtadienio vakarą 19 val. 30 min. kviečiame įsijungti LNK televiziją ir  paremti šeimas, auginančias vėžiu sergančius vaikus, kad vaikai kuo greičiau pasveiktų. Keli eurai – nedidelė suma, tačiau jie gali tapti didele pagalba vėžiu sergantiems mažyliams ir jų tėvams.

 

Paaukoti ir prisidėti prie mažylių pasveikimo galite skambindami arba siųsdami trumpąją žinutę numeriais: 1416 – auka 1 euras, 1417 – auka 2 eurai ir 1418 – auka 3 eurai.

 

LAIDOS SIUŽETAS: