Kodėl staiga pašlijo sveikata? Galbūt dėlto kaltas niekas kitas, bet netinkamas namų dekoravimas? Ką daryti, kad namai tikrai taptų ta vieta, į kurią gera sugrįžti ir norisi užtrukti kuo ilgiau. Galbūt kas nors pamąstys, kad svarbiausia, kokie žmonės tuose namuose gyvena ir jie bus teisūs. Tačiau nereikia nuverti ir interjero galios. Apie tai plačiau straipsnyje.

 

namai

Regimajame lauke nėra jokių augalų

 

Ryškiai žalios spalvos augalai įkvepia gyvybės patalpose. Vazonuose augantys augalai valo orą, kuris kambariuose gali būti net penkis kartus labiau užterštas nei lauke. Tuščioje kambario vietoje pastatytas augalas padeda nurimti, mažina stresą.

 

Vienintelis šviesos šaltinis yra ant lubų

 

Neretai lempa ant lubų negali apšviesti viso kambario, todėl jaukiuose namuose turėtų būti ir kitų apšvietimo šaltinių. Stalinės, sieninės lempos apšvies būtent tas vietas, kuriose labiausiai trūksta šviesos. Psichologų nuomone, šviesioje aplinkoje yra linksmiau ir maloniau gyventi, rečiau apninka niūrios mintys.

 

Miegamojo centre yra televizoriaus

 

Fluorescentinis ekranas miegamajame gali neleisti užmigti ir blaškyti miegą. Be to, kai kurių tyrimų duomenimis kartu gyvenančios poras mylisi kur kas rečiau, jei miegamajame yra televizorius, negu tos, kurios nakties poilsio kambaryje jo neturi.

 

Prieškambaris paverstas daiktų sandėliu

 

Iš pirmo žvilgsnio sukrauti visus reikalingus ir mažai naudojamus įrankius ir rakandus į prieškambarį atrodo praktiška. Tačiau, remiantis pagrindiniais fengšui principais, įėjimo į namus zona turėtų būti neperkrauta daiktais. Labai svarbu, kad nuo durų patekti į gyvenamąsias erdves būtų galima nieko neužkliudžius. Be to, ir šiukšles iš namų reikėtų nešti kuo dažniau, nes jose kaupiasi ne tik bakterijos, bet ir negatyvi informacija.

 

Valgomajame kambaryje vyrauja melsvi tonai

 

Melsvi atspalviai kuria gaivią, bet šaltoką atmosferą. Tokia valgomajame kambaryje yra nepageidaujama. Čia turėtų būti jauku ir kilti noras užtrukti kuo ilgiau. Psichologinių eksperimentų metu patvirtinta, kad mėlyna spalva ir jos atspalviai slopina apetitą. Tokia spalva gali padėti numesti keletą kilogramų (kai kurie dietologai rekomenduoja valgyti iš mėlynų lėkščių), tačiau netiks per šv. Kalėdas ar kitus iškilmingus pietus.

 

Užuolaidos pakabintos per žemai

 

Užuolaidas reikėtų kabinti nuo lubų, o ne nuo lango viršaus. Per žemai pakabintos užuolaidos nuteikia per daug oficialiai. Kambarys, kuriame užuolaidos krenta nuo pat lubų akimirksniu atrodo jaukesnis. Labai svarbu, kad užuolaidų karnizas neblokuotų į patalpas patenkančios natūralios dienos šviesos.

 

Interjere visos detalės nepriekaištingai suderintos, tos pačios spalvos ir atspalvių

 

Pagalvės, pledai, tapetai, paveikslai ir kiti kambario aksesuarai neturėtų būti vienodo atspalvio. Tokia aplinka pernelyg monotoniška, todėl nelabai jauki. Norint susikurti individualų interjerą, kambaryje reikėtų derinti skirtingus raštus ir spalvas. To paties atspalvio daiktai nepadės pagyvinti kambario interjero ir sukurti šeimynišką atmosferą.