Trečiadienį į Simono Daukanto aikštę susirinko jau dešimtojo laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ sezono nugalėtojai. Aštuoni penktų-dvyliktų klasių moksleiviai, savo žiniomis nurungę šimtus kitų, susitiko su LR Prezidente Dalia Grybauskaite, tradiciškai sveikinusia jos globojamo projekto laimėtojus.

 

DSC_7448 (Small) DSC_7468 (Small) DSC_7473 (Small)

 

Prieš įteikdama laimėtojams diplomus, LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė prisiminė, kad nuo valstybės tūkstantmečio minėjimo, kaip ir projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, pradžios praėjo jau dešimt metų. Valstybės vadovė įvertino vaikų žingeidumą bei pastangas: „Tai rodo jūsų darbštumą ir norą pažinti valstybę, norą žinoti kuo daugiau.“

 

DSC_7481 (Small) DSC_7493 (Small) DSC_7506 (Small)

 

Anot šalies vadovės, per šį laiką užaugo visa karta vaikų, kurie jau tapo pažįstami televizijos žiūrovams, o jų sumanumas ir pilietiškumas – gražiausia dovana šimtmečio Lietuvai. Sveikindama geriausiai pasirodžiusius praėjusio sezono projekto dalyvius, jų mokytojus ir tėvus, Prezidentė vaikams palinkėjo, kad puikiai įvertintos žinios ateityje būtų naudingos, o mokymasis – įdomus, kupinas pažinimo džiaugsmo ir netikėtų atradimų.

 

DSC_7514 (Small) DSC_7519 (Small) DSC_7524 (Small)

 

Šiemet į prezidentūrą buvo pakviesta penktokė Agnė Ulinauskaitė, šeštokas Virginijus Skumanas, septintokai Matas Raugevičius ir Kristupas Kalvaitis, aštuntokė Vesta Cicėnaitė, devintokas Rokas Kalesnykas, laimėjęs ir dešimtųjų klasių finalą, vienuoliktokas Rytis Stankevičius ir dvyliktokas Laurynas Raudonius. Susitikime šalies vadovė supažindino vaikus su Prezidento rūmų reprezentacinėmis salėmis, Prezidento darbo kabinetu, papasakojo apie valstybės vadovo darbą. Konkurso nugalėtojai taip pat aplankė istorinį rūmų parka, ten 2014 m. Prezidentės ir „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ pasodintą ąžuoliuką bei vaišinosi pačios Prezidentės spaustomis obuolių sultimis.

 

DSC_7530 (Small) DSC_7546 (Small) DSC_7557 (Small)

 

„Dešimt metų – įspūdingas skaičius. Šis projektas, prasidėjęs kaip graži idėja, dabar jau tapo neatsiejama daugybės talentingų ir žingeidžių vaikų gyvenimo dalimi. Kartais sunku patikėti, kad pirmoji „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ karta ne tik užaugo, bet jau kuria ir dirba Lietuvai. Tikiu, kad projekto dalyviai kasmet įkvepia daugybę kitų vaikų mokytis ir tobulėti. Džiaugiuosi, kad ši moksleivių, mokytojų bei tėvų bendruomenė kasmet auga, stiprėja bei skatina didžiuotis jais ir mūsų valstybe“, – sakė „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ idėjos autorius ir prodiuseris Laurynas Šeškus.

 

DSC_7568 (Small) DSC_7597 (Small)

 

Valstybės vadovės globojamas konkursas nacionalinio transliuotojo eteryje kviečia žiūrovus susipažinti su gabiais, kūrybingais ir sumaniais vaikais iš visos Lietuvos. Tradicija tapusiame ir jau dešimt metų gyvuojančiame projekte kasmet rungiasi 5-12 klasių jaunuoliai. Nuo laidos pradžios „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ titulą pelnė apie 80 šalies mokinių.

 

Nuotraukos Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos/Roberto Dačkaus