Prancūzės nuo seno laikomos grožio ir elegancijos etalonu. Kaskart nuvykus į Paryžių savo akimis galima įsitikinti jų patrauklumu. Kokios grožio paslaptys slypi už nepriekaištingos išvaizdos?

 

grozis

Dėmesys veido odai

 

Prancūzės labai rūpinasi veido oda, negaili nei laiko, nei pinigų. Prancūzių grožio tinklaraštininkės atskleidžia, kad Paryžiuje veido valymo procedūrai reikia registruotis gerokai iš anksto – prieš 4 ar 6 mėnesius. Taigi, reguliarus veido valymas yra svarbi grožio rutinos dalis.

 

Prancūzės pamėgusios saikingą makiažą. Kasdien dauguma moterų nenaudoja kreminės pudros ar kito sunkaus makiažo pagrindo. Svarbiausia švariai nuplauti, sudrėkinti odą ir apsaugoti ją nuo žalingų ultravioletinių spindulių. Didžioji dalis Prancūzijoje parduodamos kosmetikos – nuo kremų, pudros iki lūpdažių – su UV spindulių apsauga.

 

Vakare prancūzės veidą nuvalo miceliniu vandeniu arba specialiai pagal odos tipą pritaikytu valikliu, būtinai patepa drėkinamuoju arba maitinamuoju kremu. Beje, kremu jos tepa veidą, kaklą ir visą dekoltė sritį.

 

Išryškinti vieną bruožą

 

Dažnai išgirdus žodį „prancūzė“, prieš akis iškyla fatališka moteris, būtinai ryškiai raudonomis lūpomis. Iš tiesų prancūzės ištikimos klasikai ir tikrai dažo lūpas raudonai, bet ne kasdien, o puošiantis vakarui mieste, šventei ar kitai progai.

 

Įdomu tai, kad prancūzaitės linkusios paryškinti tik vieną bruožą, dažniausiai raudonas lūpas arba padūmavusias akis, viliojamai įrėminančias žvilgsnį. Jos žino, kad ryškios akys ir tokios pat lūpos suteiks pernelyg sunkų efektą.

 

Nemėgsta jos ir kontūruoti veido. Skirtingai nei nemaža dalis amerikiečių, azijiečių ir europiečių, kurios naudodamos kelių atspalvių priemones gali paploninti nosį, iškelti skruostikaulius, susiaurinti kaktą, prancūzės mieliau renkasi išryškinti gražiausią veido bruožą, tik šiek tiek paslepia odos trūkumus.

 

Kokybiška kosmetika 

 

Ir jokių eksperimentų. Taip keliais žodžiais galima nusakyti prancūzių požiūrį į kosmetikos priemones. Prancūzų grožio tinklaraštininkės atskleidžia, kad naudoja tik kelias priemones – drėkinamąjį ir maitinamąjį kremus, makiažo valiklį arba micelinį vandenį, prausiklį ir veido kaukę. Visas priemones prancūzės perka vaistinėse, kur prekiaujama ne tik medikamentais, bet ir kokybiška kosmetika, dažniausiai hipoalergine, todėl nebaisu patirti neigiamą reakciją.

 

Atradusios tinkamas priemones prancūzės neeksperimentuoja su naujais, madingais, nuomonės formuotojų reklamuojamais produktais. Jos įsitikinusios, kad kasdienė odos priežiūra su tinkančiomis keliomis priemonėmis yra šimtus kartų veiksmingesnė nei kalnas madingiausių produktų.

 

Taip pat prancūzės linkusios rinktis vietos gamintojus. Jos neabejoja, kad prancūzų kosmetikos gamintojai atsakingai žiūri į kokybę.

 

Palikti plaukus ramybėje

 

Plaukų priežiūrai nemažai moterų skiria kone tiek pat dėmesio ir laiko, kaip ir odai. Tačiau prancūzės mano kiek kitaip – kuo daugiau lįsi prie plaukų, tuo daugiau jiems pakenksi. Juk pernelyg uolus galvos trinkimas, plaukų priežiūros ir šukuosenos formavimo priemonių gausa galiausiai nualina plaukus. Prancūzės stengiasi neplauti plaukų kasdien, o jei šie daugiau riebaluojasi, naudoja sausąjį šampūną. Išsitrinkusios galvą vengia plaukų džiovintuvo, taip pat netiesina ir negarbanoja – gulasi miegoti su drėgnais, o ryte, įvertinusios plaukų būklę, sprendžia, ar eiti palaidais, ar susirišti.

 

Prancūzės taip pat žino, kad nevalia šlapių plaukų stipriai šluostyti ar susukus į rankšluostį vaikščioti pusę dienos. Plaukus reikia šluostyti tik šiek tiek paspaudžiant rankšluosčiu, netrinant ir neveliant sukamaisiais judesiais. Taip pat negalima šukuoti šlapių, nes rizikuojama nemažai išpešti. Vasarą plaukams būtina apsauga nuo UV spindulių.

 

Prancūziška dieta

 

Naivu tikėtis, kad mityba neturi įtakos grožiui. Prancūzės ypatingą dėmesį skiria tinkamai mitybai ir nors jų virtuvė garsėja dieviškais kepiniais, sviestiniais padažais, daugybę rūšių sūrių, kepenėlių paštetu, apvalių formų moterį retai pamatysi. Taip yra todėl, kad prancūzės angliavandenius valgo pirmoje dienos pusėje. Dažniausiai skanauja kruasaną be jokių įdarų su nesaldinta kava. Pietums ir vakarienei renkasi subalansuotus patiekalus iš žuvies arba mėsos ir daržovių. Iš tiesų prancūzių mityba artima Viduržemio jūros dietai – daug šviežių daržovių, žuvies ir jūrų gėrybių, alyvuogių aliejaus, šiek tiek mėsos ir pieno produktų.

 

Kartkartėmis prancūzės linkusios išbandyti patikrintą sveiką būdą atsikratyti poros kilogramų, pvz., detoksikacijos programos, kai vartojami vien šviežių vaisių ir daržovių kokteiliai. Taip ne tik sulieknėjama, bet ir organizmas gauna įvairiausių vertingųjų medžiagų, kurios gražina odą bei plaukus.

 

Be kvepalų – nė žingsnio

 

Taip pat atidžiai prancūzės renkasi ir kvepalus. Vidutiniškai kiekviena turi 3–10 kvepalų buteliukų. Pasikvėpinti vienu iš mėgstamų kvapų – neatsiejamas ryto rutinos ritualas. Pasidažiusios ir apsirengusios nedideliu kvepalų kiekiu papurškia ar patepa už abiejų ausų, nugarinėje kaklo dalyje ir riešus. Būtent čia kraujagyslės arčiausiai odos, o pulsuojančiose vietose kvapas ilgiau išsilaiko. Šiltuoju metų laiku prancūzės renkasi lengvesnius citrusų ir gėlių aromatus, o šaltajam sezonui palieka sodresnius – įvairių prieskonių, medžio, riešutų ir kt. Kartu su savimi kvepalų nesinešioja, nes perka kokybiškus, kurie skleidžia aromatą nuo 24 iki 48 val.

 

Aktyvi gyvensena

 

Sportas neatsiejamas nuo grožio. Aktyvus judėjimas ne tik gerina savijautą, stangrina kūną, padeda nepriaugti nereikalingų kilogramų, bet ir skaistina bei gražina odą, nes judant organizmas įsisavina daugiau deguonies, geriau po visas ląsteles išnešiojamos maistinės medžiagos. Prancūzės nėra itin didelės sporto klubų gerbėjos, bet joms labai patinka vaikščioti pėsčiomis ir važinėti dviračiu. Sukarti kasdien nemažai kilometrų, dar ir su pirkiniais vakarienei, yra kasdienybė. Ypač miestietės įpratusios atstumus nuo namų iki darbo, o tada turgelio ar parduotuvės įveikti pėsčiomis. Laisvalaikiu vengia sėdėti prie ekrano, eina į žygius pėsčiomis, vaikšto pajūriu.

 

Palepinti save

 

Ne paslaptis, kad pavargusi, darbų ir rūpesčių kamuojama moteris praranda dalį žavesio. Būtent todėl prancūzės skiria daug dėmesio malonumams. Kiekvieną savaitę bent valandėlę jos praleidžia taip, kaip nori. Dažnai šis laikas maloniai tirpsta grožio specialisto, manikiūrininko ar plaukų stilisto kėdėje. Tarp prancūzių itin populiarūs stangrinamieji veido ir viso kūno masažai. Beje, anticeliulitinės procedūros įvardijamos kaip vienos populiariausių grožio procedūrų Prancūzijoje.

 

Palepinti save, anot prancūzų tinklaraštininkių, būdinga įvairaus amžiaus prancūzėms. Net jei jos skiria mažiau laiko šiuolaikiškoms grožio procedūroms, tą valandėlę praleidžia su mėgstama knyga, eina į kiną, teatrą ar su bičiulėmis pakelia taurę vyno.

 

Laisvalaikiu mėgsta atnaujinti garderobą. Dažniau renkasi jaukius butikus, kur prekiaujama kokybiškais vienetiniais drabužiais. Ieškodamos aprangos prancūzės lengvai nužingsniuoja ne po vieną dešimtį tūkstančių žingsnių. Kaip ir priklauso Coco Chanel tėvynainėms, bet kokio amžiaus prancūzės spintoje kabo maža juoda suknelė, su kuria galima sukurti dešimtį skirtingų kokybiškų derinių.

 

Įdomu

 
  • Plastinės operacijos Prancūzijoje yra mažiau populiarios nei kitose šalyse.
  • Pagal turimų šios srities chirurgų skaičių užima tik 15 vietą.
  • Mažiausiai populiari procedūra yra veido patempimas.
  • Dažniausiai kreipiasi dėl riebalų nusiurbimo.
  • Leisdamosi raukšleles lyginančias injekcijas niekada nepamiršta ir dekoltė srities.
  • Prancūzijoje nebuvo mados didinti sėdmenų. Čia visuomet grožio etalonu laikomas lieknas, ne itin išraiškingas kūnas.