Galbūt stebėsitės, bet krapai gali būti puiki odos priežiūros priemonė. Krapai yra natūralus salicilo rūgšties, ursolio rūgšties, A, B grupės ir C vitaminų, geležies bei kalio šaltinis. Ekologiški krapai tinka beveik visiems odoms tipams. Krapuose esančios salicilo ir ursolio rūgštys švelniai šveičia odą, mažina poras ir šalina pigmentines dėmes.

 

Universali krapų kaukė

 

Porą šviežių ir smulkiai supjaustytų krapų šakelių užpilti 240 ml karšto vandens. Palikti atvėsti. Paskui užtepti ant odos su vatos diskeliu. Pagulėti 15 minučių. Tada nuplauti šiltu vandeniu ir veidą patepti drėkinamuoju kremu.

 

Ši kaukė naikina pigmentines dėmes, sutraukia poras ir gydo uždegimą.

 

Krapų kaukė sausai odai

 

Porą šviežių  ir smulkiai supjaustytų krapų šakelių užpilti 240 ml karšto vandens. Palikti atvėsti. Įpilti šlakelį saulėgrąžų arba alyvuogių aliejaus, arba abu. Užtepti ant odos ir palikti 15 minučių. Paskui nuplauti šiltu vandeniu.

 

Ši kaukė gydo sausą odą ir naikina dėmes nuo saulės.

 

Raminanti krapų kaukė

 

Perpjauti alavijo lapą išilgai ir išskobti šaukštelį alavijo sulčių. Sumaišyti alavijo sultis su 120 ml pieno ir žiupsneliu smulkiai supjaustytų krapų. Išmaišyti, kad masė būtų tolygi. Kaukę įmasažuoti į drėgną odą. Po minutės nuplauti šaltu vandeniu.

 

Ši kaukė ramina ir valo odą. Gali būti naudojama kaip veido prausiklis.