Vasarą negalime sėdėti vietoje: kažkas traukia į tolimas šalis, kažkas keliauja po gimtinę, o kažkas kiekvieną savaitgalį išvažiuoja iš miesto, kad pabėgtų nuo kasdienio šurmulio į gamtą – į tylos ir gryno oro oazę. Kiekvienas iš mūsų nori, kad kelias būtų lengvas ir malonus. Tam mūsų protėviai sekė ženklus, piešdavo runas ir su savimi pasiimdavo specialius talismanus.

 

kelionės

Kelionės ženklai

 
  • Prieš išvykdami įsikibkite į stalo kampą, tada kelionė bus sėkminga, o grįžimas namo – džiaugsmingas.
  • Lietus išvykimo dieną pranašauja nuostabias atostogas.
  • Jei tris kartus grįžote namo dėl bilietų ar kažkokių pamirštų daiktų, geriau kelionę atšaukite. Tai visiškai akivaizdus likimo ženklas, kad niekur nereikia vykti.
  • Jei kartą grįžote ko nors pasiimti, išeidami pažiūrėkite į veidrodį – taip išvaikysite nesėkmę.
  • Kad kelionės metu nepasiilgitumėte namų, išeidami neatsigręžkite, kol horizonte dar matosi namai ir išlydintieji asmenys.
  • Skylių susiuvimo nepalikite paskutinei minutei, padarykite tai dieną prieš, kitaip turėsite bėdų.
  • Jei išeidami ant slenksčio ar verandoje prie įėjimo sutiksite ką nors kitą nei namiškius, kelias bus sunkus.
  • Jei išvykdami ant kelio pamatysite šunį, tada laukia lengvas kelias ir visų atostogų planų įgyvendinimas.
 

Talismanai ir amuletai

 

Į keliones nereikėtų pasiimti per daug visokių talismanų ir amuletų, tačiau geriau turėti bent porą, kad sulauktumėte palaikymo ir apsaugos nuo nemalonių netikėtumų. Kaip talismanas pasirinktas daiktas ar ženklas sujungs jus su namais, t. y. pasąmonės lygmenyje sulauksite pagalbos iš tų, kurie laukia jūsų sugrįžtant.

 

Puikus talismanas bus džiovinta pelyno šakelė, paslėpta lagamino apačioje. Tai atbaidys blogus žmones ir piktąsias dvasias, apsaugos kelią nuo bėdų.

 

Jei leisitės į kelionę jūra  ar į kruizą, pasiimkite su savimi akvamariną – jis jus ne tik apsaugos nuo vėjų ir audrų, bet ir nuo jūrligės. Galite įsigyti žiedą su šiuo akmeniu, pakabuką ar auskarus. Tačiau ir tiesiog akmuo, įsiūtas į kostiumo pamušalą ar įdėtas į rankinės kišenę, taps puikiu talismanu.

 

Runos

 

Runos taip pat turi didelę apsauginę galią. Galite jas naudoti tiek atskirai, tiek kartu, kurdami savo asmeninį runų raštą, skirtą apsaugoti ir mėgautis gyvenimu. Jei norite apsaugoti savo daiktus nuo vagystės, nupieškite „Fehu” runą ant krepšių ir lagaminų. „Eyvaz” runa, užrašyta ant jūsų odos, pašalins nuo kelio visas kliūtis.

 

Kelyje labai svarbi intuicija ir pavojaus nuojauta. Runa „Algiz” paaštrins jūsų intuiciją ir padės išvengti bendravimo su probleminiais žmonėmis. Užrašykite šią runą ant molinės ar medinės lentelės ir nešiokitės ją su savimi kišenėje ar rankinėje.

 

„Wynn” runa, išsiuvinėta ant daiktų, kuriuos ketinate dėvėti dažniau nei kitus, padarys jūsų kelionę džiugią ir malonią.

 

Kiti patarimai

 

Jei ketinate vykti į šalį, kurioje vietinės tradicijos labai stiprios, įsigykite autochtoninį amuletą. Toks talismanas padės jums pritraukti vietinių paramą. Pavyzdžiui, Turkijoje magišku talismanu taps stiklinė mėlyna akis, Egipte – vabalas skarabėjas, Japonijoje – dievo Netsuke Hottei (bendravimo, linksmybių ir klestėjimo dievas) atvaizdas. Pasidomėkite iš anksto, ką čiabuviai laiko galingiausiu amuletu ir jūsų apsauga padidės daug kartų. Tiesa, talismanas veiks išskirtinai tam tikros šalies teritorijoje, o tada pavirs tiesiog gražiu suvenyru.