Šv. Kalėdos, be abejo, magiškas laikotarpis. Daugybė legendų, prietarų ir burtų, susijusių su šiomis šventėmis, neleidžia tuo suabejoti. Kalėdos ir paranormalūs reiškiniai, regis, yra neatskiriami. Pirmieji stebuklai įvyko tada, kai gimė kūdikėlis Jėzus. Vėliau visus žavėjo mistiški įvykiai, vaiduokliai garsaus anglų rašytojo Ch. Dickenso romane „Kalėdų giesmė“. Šiuo metų laiku tuo, kas neįmanoma, patiki net patys didžiausi skeptikai. Galbūt iš tiesų šiuo laikotarpiu galima pamatyti Kalėdų senelį ar kitą visiems žinomą Kalėdų personažą?

 

"Kalėdų mistika"

Bažnyčios vaiduoklis Kalėdų naktį? Polinezijos salose atostogaudavusi australė Polina pasakojo, kad anksčiau niekada netikėjo paranormaliais reiškiniais, kol kai kas nenutiko. Mergaitė žaidė su kitais kiemo vaikais slėpynių ir stengėsi per daug neatsilikti nuo vyresniojo pusbrolio. Buvo vidurnaktis ir daugelis vaikų slėpėsi tamsoje. Polina gerai nepažinojo šių vietų, nes nebuvo vietinė ir čia leido tik žiemos atostogas. Vaikai pasislėpė kapinėse, apšviestose bažnyčios žiburių, ir pradėjo tyliai laukti berniuko, kuris turėjo ateiti jų ieškoti. Berniukas triukšmingai įėjo į bažnyčią, nes pamanė, kad ten gali slėptis jo brolis. Vėliau jis papasakojo, kad vos įžengęs į bažnyčią pamatė kitą vaiką, stovintį prie altoriaus. Jis nežinojo, ar tai buvo jo brolis, nes vaikas buvo nusisukęs. Slėpynes žaidęs berniukas pribėgo prie to vaiko ir palietė jo petį. Tačiau vos tai padarė berniukas iš karto dingo. Vaikai papasakojo apie šį įvykį tėvams, kurie nuvykę į bažnyčią rado vaiką, gulintį ant grindų be sąmonės. O berniuko brolis pasirodo slėpėsi namuose. Į bažnyčią jis nebuvo nė užsukęs. Nuo to vaikai nebesilankė naktį kapinėse, nes suprato, kad kažką aukščiau užrūstino jų žaidimai.

 

Tikrojo Kalėdų senelio apsilankymas? Amerikietė Scarlet yra įsitikinusi, kad 2008 metais sulaukė neįprasto svečio – Kalėdų senelio. Ji atidarinėjo dovanėles po eglute. Šeima ir draugai po šventinės vakarienės išvyko į savo namus apie 17 valandą vakaro. Scarlet liko viena namuose su seserimi ir jos vyru. Tačiau jie miegojo kitame kambaryje, nors buvo palikę šiek tiek praviras duris. Scarlet taip pat nuėjo į savo kambarį su savo šunimi Toby ir gerai uždarė duris. Šunelis susirangė merginai prie kojų, ruošdamasis miegoti. Ji taip pat patogiai įsitaisė ir užsnūdo, kai staiga išgirdo, kaip atsidarė jos miegamojo skląstis. Scarlet pamanė, kad atėjo sesuo arba jos vyras, bet tas, kad įėjo nepratarė nė žodžio. Buvo jau vėlus ir tamsus vakaras, šiek tiek šviesos sklido iš virtuvės ir vonios kambario, kuriuose mergina specialiai paliko įjungtą šviesą, bei nuo kalėdinių girliandų. Scarlet pakėlė galvą nuo pagalvės, kad pamatytų naktinį svečią, bet vos atsisukusi link durų, turėjo vėl užmerkti akis, nes ją apakino per skaisti šviesa. Mergina suriko, kad jis ją apakins ir su tais jos žodžiais šviesa dingo, durų skląstis užsidarė iš kitos pusės. Tuomet Scarlet uždegė šviesą ir apžiūrėjo kambarį – nebuvo jokių įrodymų, kad kambaryje būta kito žmogaus. Keisčiausia, kad ir Toby neįspėjo apie nekviestą svečią. O juk Toby – ne paprastas šuo, o olandų aviganis (mokytas, sargus šuo). Scarlet nusprendė nueiti į sesers ir svainio miegamąjį ir paklausti, dėl ko jie buvo atėję naktį. Tačiau įžengusi į jų kambarį, pamatė juos abu saldžiai miegančius. Rytą jie patvirtino, kad niekur nebuvo išėję iš kambario, net prabudę. Iki šiol neaišku, kas tą Kalėdų naktį apsilankė amerikiečių namuose. Galbūt tai buvo Kalėdų senelis, kurį atsiuntė visata, o gal mirusios mamos ar brolio sielos, atėjusios aplankyti šią ypatingą naktį.

 

Poltergeistas, kuris prasidėjo per Kalėdas. Kita amerikiečių šeima gyveno beveik 90 metų amžiaus name. Į tuos namus jie įsikraustė tada, kai Caitlin buvo 7, o išsikėlė, kai jai sukako 19. Visą laiką, nuo tada, kai jie ten įsikraustė, mergaitė jautė, kad yra ne viena. Naktį gulėdama lovoje ji jausdavo tarsi ją kažkas stebi. Kartą prieš Kalėdas namuose liko nakvoti ir Caitlin draugė. Vakare mergaitės žiūrėjo televizorių ir pajuto, kad namuose gana smarkiai atšalo. Caitlin nuėjo padidinti šildymo, bet vos atsistojusi pastebėjo, kad Kalėdų eglė pradėjo stipriai kratytis. Žaisliukai krito į visas puses ir merginos gerokai išsigando, todėl nubėgo į miegamąjį. Iš paskos atsekė ir naminė balta katė. Pro durų plyšelį draugės stebėjo, kas vyksta prie eglutės: iš holo link jos slinko aukšta, balta figūra. Caitlin paklausė draugės, ar ji mato tą patį, ką ir ji. Draugė patvirtino. Po to ji niekada nepasilikdavo nakvoti Caitlin namuose. Paskui bėgo metai ir nenutiko nieko keisto. Tačiau ilgainiui poltergeistas pradėjo kartotis ir gąsdinti visus namiškius. Galiausiai namuose tapo nebeįmanoma gyventi.