Šiandien dažnai tenka išgirsti nuomonę, jog dovanoti dovanas yra kur kas maloniau negu jas gauti. Gal ir taip. Visgi gauti dovanas trokštame visi. Tik ne visi drįstame įvardinti, kokia dovana mus nudžiugintų. Tikriausiai susidūrėte su tokia situacija? Be abejonės, to išmokti galima ir netgi reikia. Pradėkite nuo mažų žingsnių. Jeigu bijote, kad jūsų draugui ar artimam žmogui įvardinta dovana gali būti per brangi, rinkitės, tas prekybos vietas, kur prekės pigiau. Kas žino, galbūt liksite maloniai nustebinti, kai draugas pasiūlys išsirinkti prabangesnę dovaną. Patikėkite, bus malonu suvokti, jog artimieji jus vertina ir pasiryžę maloniai nustebinti.

 

Dovana

Prašykite dovanos pas artimiausią žmogų

 

Taigi, kaip minėjome, išmokti prašyti dovanos, kurios pageidaujate, pirmą kartą gali būti gana sunku. Tai gal pirmiausia reikėtų pradėti nuo artimiausių žmonių? Sakykim, savo vyro ar žmonos. Jeigu sutuoktinis padovanojo gėlių, kurių išvaizda nelabai patinka, nepulkite rodyti nepasitenkinimo. Tiesiog padėkokite ir, esant tinkamai progai, pradėkite pokalbį, kokios gėlės jus labai džiugina, kai gaunate jų puokštę. Dar, nepabijokite pasidomėti ką apie tai galvoja, jau patirties turintys draugai ar netgi specialistai. Psichologiniai patarimai gali efektyviai padėti nugalėti baimę paprašyti dovanos, kurios norite.

 

Mokykimės dovanų prašyti iš vaikų

 

Tikriausiai esate susidūrę su situacija, kai mažylis, išvyniojęs dovaną, papučia lūpas ir demonstruoja nepasitenkinimą? Dažnai tėvai tokiu atveju gėdija vaikučius, o neretai ir visai nekreipia dėmesio, kokį norą išreiškė jų atžala prieš perkant dovaną. Neva tai menkniekis ir jis visai nevertas dėmesio. Taip elgtis tikrai nederėtų. Atvirkščiai, iš vaikų dera pasimokyti, kaip drąsiai išreikšti savo norus. Juk vaikai dar yra neišmokę visų bendravimui primestų stereotipų ir elgiasi natūraliai – aš noriu tokios dovanos ir taškas. Be abejonės, tokiems kategoriškiems gal ir nereikia būti, bet bent jau užsiminti artimiesiems, koks daiktas, kelionė ar grožio paslauga jus nudžiugintų, tikrai verta. Dažnai toks elgesys gali paskatinti tolimesnius santykius tapti šiltesniais ir artimesniais, ko dažnai trūksta suaugusiųjų tarpe.

 

Dovanų čekis – visada gera idėja

 

Aptikote internetinę parduotuvę, kurios prekės jums labai patrauklios? Puiku. Užsiminkite draugams, jog labai norėtumėte progos joje apsipirkti. Galbūt galima įsigyti dovanų čekį arba tiesiog už padovanotus pinigus apsipirkti joje. Kaip žinia, daugelis prekybininkų yra labai draugiški savo lojaliems klientams. Jeigu viena ar kita internetinė parduotuvė gali pasiūlyti labai platų savo prekių asortimentą, tikėtina, jog joje apsipirksite dažnai, o galbūt ir pirksite dovanas savo draugams ir giminaičiams. Tuomet įvairios nuolaidos ir lojalumo taškai jums garantuoti.

 

Kaip rinktis dovanas internetinėje parduotuve?

 

O, tai vienas malonumas. Visai nesvarbu, ar esate dovanotojas ar dovanų gavėjas, galite su kavos puodeliu rankose patogiai įsitaisyti ant sofos prie kompiuterio ekrano ir naršyti po parduotuvę. Tai ypač patogu, kai norima padovanoti dovaną, bet nėra galimybės susitikti su dovanas gausiančiu žmogumi. Jūsų užsakyta prekė nukeliaus į bet kurią Lietuvos vietą. Numatomas prekių pristatymo laikas paprastai būna nurodytas kiekvienos prekės kortelėje. Be to, dažnai taikoma bent jau dvejų savaičių prekių grąžinimo politika. Tad jūsų draugas galės grąžinti ar pakeisti dovaną jeigu ji netiks. Ne bėda, jeigu nerandate išsamios informacijos apie vieną ar kitą prekę. Visuomet galima parašyti elektroninį laišką ar tiesiog paskambinti parduotuvės atstovams. Taigi, rinkti dovanas internetu – greita, pigu ir saugu. Be to, labai smagu.