Asmeninę šventę jau galima surengti ne tik per Zoom ar Skype platformą, o dovanas priimti į savo sąskaitą. Svarbiausia, kad būtų keletas artimiausių draugų ir viskas vyktų po atviru dangumi, kur visokių virusų sklando mažiau. Tam pakaks išsinuomoti sodybą – nedidelę, tačiau su keliais itin svarbiais atributais. Jie turi būti, kad gerai pailsėtumėte ir praleistumėte laiką su draugais.

 

sodyba

1- Kubilas

 

Kas gali būti geriau nei kubilas karšto vandens po žvaigždėmis? Jei pirtyje išbūti galima pusvalandį ar valandą, tai kubile laikas bėga itin greitai. Čia vakarėlis gali tęstis ir kelias valandas. Ieškokite tokių kaimo turizmo sodybų, kurios kubilą jau turi. Būtinai pasiteiraukite, kiek žmonių jame telpa. Kubilas gali būti nedidelis, skirtas vos 4-6 žmonėms. Kiti kubilai būna didesni, skirti 8-10 žmonių kompanijai. Didesniame kubile jausitės erdviau ir smagiau, nereikės grūstis kaip silkėms statinėje.

 

Pageidautina, kad šalia kubilo būtų pavėsinė ar bent jau stalas, kur būtų galima pasidėti užkandžių ir gėrimų.

 

2- Lauko židinys arba ugniakuras

 

Pasisėdėjimai per naktį prie laužo su dainomis ir baisiomis istorijomis sugrįžta! Tai puikus būdas praleisti laiką lauke, sėdint bent 1-2 metrų atstumu. Tam reikalingas ugniakuras arba lauko židinys. Aišku, jame galima kepti pamėgtus šašlykus ar vegetariškus grilio patiekalus, vaikų taip mėgstamus zefyrus.

 

Gitara arba bent jau belaidė garso kolonėlė su mėgstama muzika tikrai praskaidrintų vakarą.

 

3- Netoliese esantis ežeras

 

Ne tvenkinys, o ežeras būtų labai gerai. Ypač toks, kuriame galima maudytis. Jei šviečia mėnulis, galima susiorganizuoti ir naktines maudynes. Saulėlydis prie ežero – tikrai romantiška aplinka ir garantuoti keli geri kadrai socialiniams tinklams.

 

4- Sūpynės arba lipynės

 

Dieną reikia susiorganizuoti aktyvios, gal kiek ekstremalios veiklos. Dažna sodyba turi pasistačiusi gana dideles sūpynes ar net lipynes medžiuose. Jos tinkamos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Jei asmeninė šventė yra su programa, nepamirškite keletą atrakcionų padaryti būtent su sūpynėmis arba įlipimu į medžius. Tai suteikia šiek tiek adrenalino, kuris tik praskaidrina nuotaiką viso vakarėlio metu.

 

5- Lauko pavėsinė

 

Lauke esanti pavėsinė – puiki vieta praleisti vakarą gryname ore. Jei vakaras žvarbokas, visada galima susisupti į pledus iš miegamojo. Paprastai lauko pavėsinės turi ir stalus bei suolus, kur galima atsisėsti ir praleisti vakarėlį su draugais.

 

6- Įspūdingas kraštovaizdis

 

Pabėgti į gamtą pavyksta gana nedažnai, todėl būtina grožėtis lietuvišku kraštovaizdžiu. Fotosesijos socialiniams tinklams yra vienas iš smagiausių užsiėmimų. Reikia tik suorganizuoti fotosesiją kaip atrakcioną. Taip turėsite įspūdingų kraštovaizdžio nuotraukų.

 

7- Jodinėjimas, keturračiai, mini-zoo, kitos pramogos

 

Kai kurios kaimo turizmo sodybos gali pasiūlyti ir papildomų pramogų gryname ore. Tai gali būti pasijodinėjimas arkliais, pasivažinėjimas keturračiais, pasivažinėjimas karieta ar vežimu, apsilankymas nedideliame ūkyje ar zoologijos sodelyje, pasiplaukiojimas valtimi ežere ir t.t. Visos šios pramogos kainuoja papildomai, tačiau jos dažniausiai vyksta atvirame ore ir yra pakankamai įdomios ir prasmingos.

 

Nuomodami sodybą įsitikinkite, kad turėsite pakankamai veiklos lauke. Šią vasarą atstumo teks laikytis, todėl atokesnėse sodybose leidžiamas laisvalaikis bus viena iš populiariausių pramogų.

 

Parengta pagal www.sodybuskelbimai.lt