Net ir tolumoje stovinčios kupolo tipo palapinės sunku nepastebėti. Nestandartinės formos, labiau primenanti namą nei palapinę, dažnai stebina net ir visko mačiusius renginių organizavimo virtuozus. Tiesa, kupolo formos palapinės šiandien pastebimos ne tik masiniuoserenginiuose, bet taip pat ir ne tokiose didelėse šeimų šventėse – jas vis dažniau renkasi vestuvėms, krikštynoms, gimtadieniams ar kitoms panašioms. Įdomu ir tai, kad jų paklausa tokia pat didelė tiek rudenį, tiek pavasarį. Tad kuo gi išskirtinės kupolinės palapinės?

 

unnamed

 

Asociatyvios nuotraukos šaltinis: unsplash.com

 

Patikima nestandartinė konstrukcija

 

Įprastos trikampės ar keturkampės palapinės dažniausiai turi vieną ar kelis centrinius visą statinio pagrindą laikančius strypus bei dar kelis šoninius strypus, suteikiančius palapinei formą. Ir nors šie palapinę laiko pakankamai stabiliai, išorėje stūgaujantį vėją galima pajusti. Be to, įprastų trikampių palapinių viduryje esantys strypai dažnai šiek tiek trikdo judėjimą, tenka pasukti galvą, kaip juos dekoruoti ar paslėpti. Tuo tarpu kupolo formos palapinė  neturi centrinio ją laikančio strypo, o jos forma išgaunama pasitelkiant šiuolaikinius inžinerinius sprendimus.

 

Bendrą kupolinės palapinės konstrukciją sudaro atskiri, vienas prie kito jungiami, metaliniai rėmeliai, šiek tiek primenantys korį. Vėliau jos pagrindas tvirtinamas prie žemės ar specialaus jai skirto paviršiaus. Įdomu tai, kad nestandartinė konstrukcija šias palapines leidžia pastatyti ant bet kokio paviršiaus – medis, betonas ar žolė – visiškai nesvarbu. Sujungus palapinės rėmą gaunama išskirtinė palapinės forma – pusė sferos.

 

Paskutinė užduotis – konstrukcijos uždengimas tentu. Įprastų, daugeliui žinomų, palapinių tentas būna vienspalvis, o jį dažniausiai laiko pagalbiniai strypai. Su kupolinėmis palapinėmis viskas šiek tiek sudėtingiau, tačiau anot palapinių nuomos specialistų, tokios palapinės daug stabilesnės ir geriau apsaugo nuo neprognozuojamų orų. Kupolo formos palapinei stogo dangai naudojamas ne brezentas, o skaidrus bei vienspalvis PVC tentas. Jis neleidžia į palapinės vidų prasiskverbti vėjui bei yra atsparus drėgmei. Skaidrus tentas leidžia į palapinę patekti daugiau dienos šviesos. Be to, daugelį nustebina galimybė rinktis iš dviejų tipų įėjimų – PVC durų su užtrauktuku arba stiklinių dvigubų durų. Apsauga nuo nemalonių orų pokyčių – garantuota.

 

unnamed (1)

 

Nuotraukos teisės: palapiniumagnatai.lt

 

Platesnės vidaus interjero išpildymo galimybės

 

Šiandien kupolo formos palapinės mėgstamos ne tik dėl žvilgsnį traukiančios savo formos. Jas taip pat lengva dekoruoti. Skirtingai įrengus kelias kupolines palapines šalia, šios gali atstoti visiškai skirtingas funkcines zonas: vaikų žaidimų aikštelę, renginio filmų erdvę, šokių aikštelę, mini biblioteką, informacijos tašką, parodų ar paskaitų erdvę. Viskas priklauso nuo vidaus dekoracijų ir pradinės palapinės interjero vizijos.

 

Žaismingas ir dėmesį traukiantis kupolinės palapinės dizainas leidžia pažvelgti į renginio dekoravimą nauju žvilgsniu. Ant metalinių konstrukcijų lengva kabinti lempučių girliandas, tvirtinti scenines lempas. Jei palapinės viduje buvo ištiesta speciali grindų danga, ją nesudėtinga iškloti kilimais ir taip sukurti jaukią vakarėlio erdvę, arba atvirkščiai – didesnė kupolinės palapinės erdvė leidžia patogiai įrengti erdvę paskaitoms, kūrybinėms dirbtuvėms gamtoje ar parodoms.

 

Pabaigai

 

Tvirta metalinė konstrukcija, vėjui bei lietui atsparus tentas, šilumą viduje išlaikyti padedančios dvigubos stiklinės durys – tai pagrindiniai kupolinių palapinių privalumai, tačiau išskirtinis dizainas ir netradicinės erdvės sukūrimas bus vienas įsimintiniausių ne tik renginio svečiams, bet ir patiems organizatoriams.