Kiaušidžių cistos – viena iš dažnesnių ginekologinių problemų, kurios vargina tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus moteris. Cistos – tai patologinis darinys kiaušidėje, kai susiformuoja folikulas, pripildytas skysčio. Dažniausiai cistų turinčioms pacientėms gydytojai rekomenduoja tiesiog dažniau pasitikrinti, ar nėra pakitimų. Paprastai cistos dingsta savaime per porą mėnesių. Kartais gydytojai gali skirti vartoti vaistus nuo skausmo ir kontraceptines tabletes, kurios sumažina cistas. Operacija atliekama, jei cistos skersmuo padidėja iki 6 cm.

 

cistos

Kartais vaistai ir operacija gali būti neišvengiami, bet jie taip pat turi trūkumų. Pavyzdžiui,  vaistai yra brangūs, neleidžia pastoti ir sutrikdo hormonų veiklą. Natūralaus gydymo šalininkai rekomenduoja vengti šių gydymo būdų, nes jie nėra tokie efektyvūs, kad galėtų sustabdyti problemą ir padėtų išvengti cistų atsinaujinimo.

 

Teigiama, kad kiaušidžių cistų gydymas natūraliai – tai alternatyva vaistams ir chirurgo įsikišimui. Natūraliai atkūrus hormonų pusiausvyrą, cistos susitraukia ir ilgainiui išnyksta. Svarbiausia, kad jos nebeatsinaujina. Toks gydymas susideda iš dvejų etapų: hormonų pusiausvyros atkūrimo ir veiksnių, sukeliančių cistas vengimo. Būtina laikytis plano, kad gydymas būtų veiksmingas.

 

Sumažinti estrogenų kiekį. Cistų atsiradimą skatina hormonų veiklos sutrikimai, ypač estrogenų perteklius ir ksenohormonai (toksinai, kurie skatina hormonų irimą). Todėl labai svarbu sumažinti estrogenų kiekį ir vengti ksenohormonų. Tai reiškia, kad reikia vengti sojų ir jų produktų, nes juose yra tokių cheminių junginių, kurie veikia panašiai kaip estrogenai organizme. Šių maisto produktų vartojimas apgauna kūną, kad jis gauna daugiau estrogenų. Panašių cheminių medžiagų yra plastikinėse maisto pakuotėse, induose ir įrankiuose. Reikėtų vartoti tik organinę mėsą ir pieno produktus, kosmetikos priemonėse vengti mineralinio aliejaus ir parabenų, negerti vandens iš plastikinių butelių.

 

Kiaušidžių cistas naikina augaliniai preparatai, kurie atkuria endokrininės sistemos veiklą, hormonų pusiausvyrą, reguliuoja ovuliaciją ir gerina reprodukcinių organų kraujotaką. Manoma, kad cistos atsiranda, sutrikus kepenų veiklai ir kraujotakai, todėl rekomenduojama vartoti preparatus, kurie valo šiuos organus. Gydymas augaliniais ekstraktais trunka ilgiau nei cheminiais vaistais, todėl labai svarbu natūralius preparatus vartoti pakankamai ilgą laiką. Teigiama, kad kiaušidžių cistas gali sumažinti ramunėlės, skaisteniai, raudonieji dobilai, kiaulpienės, kekinės juodžolės, tikrieji margainiai, laukinės dioskorėjos bei bičių surinktos žiedadulkės.

 

Taisyklinga mityba gali neleisti atsirasti kiaušidžių cistoms, todėl rekomenduojama pakoreguoti ją dėl sveikatos. Reikėtų mažiau valgyti mėsos ir pieno produktų. Į kasdienę mitybą įtraukti daugiau daržovių, vaisių, ankštinių daržovių ir neskaldytų grūdų produktų. Vegetariška dieta gali padėti išvengti cistų atsinaujinimo ir panaikinti jau esančias.

 

Per didelis kūno riebalų kiekis skatina estrogenų išsiskyrimą, todėl rekomenduojama numesti antsvorį. Kūno masės indeksas neturėtų viršyti 25 matavimo vienetų. Daugeliu atveju to pasiekti galima vien tik pakoregavus mitybą pagal aukščiau pateiktas rekomendacijas.

 

Galima vartoti kai kuriuos vitaminus ir maisto papildus, ypač tuos, kurie atkuria hormonų pusiausvyrą. Tai tokie maisto papildai kaip vitaminas E, linų sėmenų aliejus, magnis ir B grupės vitaminai. Taip pat gali padėti maisto papildai, kuriuose yra diindolylmetano – cheminio junginio, randami brokoliniuose kopūstuose. Ši medžiaga stiprina imuninę sistemą, turi antivirusinį, antibakterinį poveikį. Mokslininkai teigia, kad net apsaugo nuo vėžio, o tai reiškia, kad neleidžia supiktybėti kiaušidžių cistų ląstelėms.

 

Kiaušidžių cistos gali būti vienas iš simptomų, įspėjančių apie kitus organizmo negalavimus. Todėl natūralus gydymas ne tik jas panaikina, bet ir gerina bendrą organizmo būklę. Šiuo atveju operacija nėra pati geriausia išeitis.