Vis dažniau pasigirsta kalbų, kad lietuviai turėtų ne švęsti tarptautinę šv. Valentino, o senovės baltų deivės Mildos meilės šventę. Tuo labiau, kad pavasaris ir atgijusi gamta labiau asocijuojasi su meile ir poravimusi negu speiguotas vasaris. Nors nėra išlikusių daug archeologinių įrodymų, tačiau laikomasi nuomonės, kad ji buvo vaizduojama nuoga, rankose laikanti gėlių puokštę. Laikantis tradicijų deivės Mildos dieną reikėtų švęsti atliekant pagoniškas apeigas, kai užkuriamas aukuras, aukojamos aukos deivei ir kitiems dievams, šokama, dainuojama, žaidžiama.

 

milda

Šią dieną galima išbandyti įvairius meilės burtus, prašyti deivės Mildos meilės, laimingo santuokinio gyvenimo, palikuonių ir kitų dalykų, susijusių su gražiausiu žmonių jausmu –  meile. Gegužės 13-oji, skirta deivei Mildai garbinti, alsuote alsuoja stipria energetika, todėl norai ir svajonės vieną dieną gali tapti realybe.

 

Trys skirtingi meilės burtai su obuoliu

 

Norint sužinoti atsakymą, ar kas nors myli, ar ne, galima atlikti tokį ritualą. Ant lauko stalo sudėti obuolius ir palikti per naktį. Rytą atidžiai apžiūrėti, kokių atsirado pokyčių. Jeigu obuoliai bus šiek palesti paukščių, subadyti snapu, reiškia, kad tie, apie kuriuos galvojama, nenori rimtų santykių, o jei vis dėlto pavyktų susituokti, jie gali labai pakeisti tą asmenį, kuris buriasi. Jeigu vieną obuolį snapu prakapojo paukštis, reiškia, kad yra meilės varžovas. Jeigu dingo vienas obuolys, reiškia, kad vyras nėra tikras dėl savęs, todėl nekovos dėl galimybės būti kartu, nors ir trokš to. Jeigu obuolys nukritęs ant žemės – nepalankus ženklas: santykiai su tuo žmogumi atneš skausmą abiems partneriams. Kad ir kaip būtų skaudu, tokius santykius reikėtų nutraukti.

 

Pasiimti tiek obuolių, kiek yra patinkančių gerbėjų ir išeiti į sodą ar pievą. Ten mesti obuolius tolyn. Jei obuolys perskyla pusiau, kad tokie santykiai gali nutrūkti, jis tikrai netoleruos mylimosios kaprizų ir reikalavimų. Geriausias gyvenimo partneris bus tas, kurio obuolys krisdamas neperskils.

 

Net valgant obuolius galima sužinoti apie meilę. Tai pats paprasčiausias burtas, kurį galima atlikti per kelis kartus, jei yra ypač daug gerbėjų… Tereikia įsivaizduoti, kad obuolys – tai konkretus žmogus ir įvertinti jo skonį. Jei saldu, tai santykiai bus romantiški, jei rūgštu – bus nuobodu, jei aitrus – gresia konfliktai dėl aistros ir draugystės. Jeigu obuolio vidus purus ir šiek tiek pavytęs, santykiai su šiuo žmogumi bus šalti ir reti. Jeigu obuolys sultingas, netrūks romantikos, santykiai bus gražūs, jei obuolys nėra rūgštus. Jeigu obuolys kietas, partneris bus užsispyręs, o jeigu minkštas – sutuoktinis bus linkęs vadovauti, kaip sakoma laikys savo žmoną po padu. Jeigu obuolys negražus, bet skanus, tai reiškia, kad nereikia vertinti žmogaus dėl jo išvaizdos. Negraži išorė gali slėpti nepaprastą sielą…