Įvairūs psichologiniai testai ir žaidimai padeda geriau pažinti tikrąjį save. Kasdien matomi dalykai ir kaip jie yra suprantami pasako daugiau negu būtų galima pamanyti. Testai padeda pažinti savo vidinį pasaulį, sužinoti, kaip apeiti kliūtis ir išvengti pagundų.

 

"vaizduotė"

Kaip ir į daugelį, taip ir į šio testo klausimus reikėtų atsakyti kaip įmanoma greičiau, stengtis per daug neanalizuoti. Atlikti testą reikėtų susikaupus ir pasitelkus vaizduotę. Svarbu nepamiršti, kad nors tai atrodo kaip smagus žaidimas, iš tikrųjų tai yra psichologinis testas. Atsakymai į klausimus turi tarsi išplaukti iš pasąmonės, iš karto ir be dvejonių. Tik tokie atsakymai padės atskleisti tiesą apie tai, koks iš tikrųjų esate.

 

11 testo klausimų apie tai, ką iš tikrųjų matote gyvenime:

 

 • Įsivaizduokite save, stovintį kelio viduryje. Koks tai kelias (dulkėtas, gruntinis, greitkelis ir t. t.)?

 

 • Įsivaizduokite, kokioje padėtyje yra saulė. Koks dabar paros metas?

 

 • Įsivaizduokite, kad einate tuo keliu ir staiga prieinate tvorą. Kokia ta tvora, iš ko ji pagaminta (medžio, geležies, akmens, vielos ir t. t.)?

 

 • Įsivaizduokite, kaip ketinate įveikti šią kliūtį?

 

 • Įsivaizduokite, kad toliau už tvoros plyti miškas. Koks tai miškas (kaip iš pasakų, eglynas, pušynas, mišrių medžių, šviesus, tamsus)?

 

 • Įsivaizduokite, kad įeinate į mišką ir pastebite, kad per jį veda takas. Einate ir staiga ant kelio randate raktą. Koks jis yra? Ką ketinate su juo daryti (paliekate, pasiimate, pakabinate ant medžio ir t. t.)?

 

 • Įsivaizduokite, kad einate toliau ir sutinkate nykštuką. Kaip elgiatės (pasisveikinate, trumpai pasikalbate, atsiprašote, paduodate ranką ir t. t.)?

 

 • Įsivaizduokite, kad galų gale išeinate iš miško ir prieinate vandens telkinį. Koks tai vandens telkinys? Ką jūs darysite šioje vietoje (eisite maudytis, atsisėsite ant pakrantės ir t. t.)?

 

 • Įsivaizduokite, kad taip būdami prie vandens staiga pamatote tolumoje svajonių namą ir iš jo išeina svajonių vyras (moteris) ir pakviečia jus užeiti, ir pasilikti. Kaip elgiatės?

 

 • Įsivaizduokite, kad už namo vėl driekiasi kelias. Koks jis? Kokią kliūtį jame randate (daugiau ar mažiau panašią kaip testo pradžioje)?

 

 • Įsivaizduokite, kokioje padėtyje dabar yra saulė? Koks dabar paros metas?

 

11 testo atsakymų apie tai, ką iš tikrųjų matote gyvenime:

 

 • Kelias – tai jūsų požiūris į realybę. Jeigu kelias yra grįstas ir juo važiuoja automobiliai, pavyzdžiui, greitkelis – tai jūs greičiausiai gyvenate labai aktyvų gyvenimą, turite daugybę reikalų, esate įpratę gauti tai, ko norite. Jums pavyksta įgyvendinti gyvenimo tikslus. Jūs mokate rasti laiko tiek darbui, tiek laisvalaikiui. Jeigu kelias yra dulkėtas ir gruntinis – tai jūs greičiausiai ramus žmogus, stengiatės viską gyvenime pamatuoti kelis kartus, kontroliuoti ir numatyti įvykius, stengiatės, kad jie neužbėgtų jums už akių. Jei kelias nelygus, daug akmenukų – jus kažkas neramina, kamuoja kokia nors problema, galbūt visai nedidelė, bet labai erzinanti jau gana ilgą laiką.

 

 • Saulė – tai jūsų planai, idėjos, mintys. Jeigu saulė kyla – tai dar tik pradedate jas įgyvendinti. Jeigu saulė yra tiesiai virš galvos – idėjos, mintys pradeda realizuotis. Jeigu tai vakarinė saulė – tai daugelis idėjų jau yra įgyvendintos, tikslai pasiekti, planai įvykdyti.

 

 • Tvora – tai kliūtis. Kuo didesnė ir aukštesnė tvora, tuo labiau jūs esate linkęs perdėti savo nesėkmes.

 

 • Būdas, kaip apeiti tvorą parodo, kaip susidorojate su problemomis realiame gyvenime. jeigu bandote lipti, šliaužti, ieškote vartų – tai reiškia, kad bandote problemas spręsti lanksčiai ir, kaip įmanoma, neskausmingai. Jeigu pereinate kiaurai, tai esate labai tiesmukiškas žmogus, mokantis žaibo greitumu priimti sprendimus.

 

 • Miškas – tai jūsų vidinė esmė. Kuo šviesesnis, retesnis miškas, tuo daugiau šviesos turite širdyje ir mintyse. Mišrus miškas greičiausiai reiškia, kad jūs esate labai įdomus žmogus, kuris ieško žinių. Pušynas arba eglynas – jūs esate labai racionalus, tvirtai stovite ant žemės, žinote, ko norite iš gyvenimo. Jūs – labai patikimas žmogus.

 

 • Raktas – tai jūsų laimė. Čia viskas paprasta. Kuo mažesnis raktas, tuo labiau jūs esate atradęs dvasinę pusiausvyrą, laimę, intymumą su partneriu. Kuo didesnis raktas, tuo labiau trokštate turėti daug pinigų, praturtėti. Kuo gražesnis, estetiškesnis raktas, tuo labiau jūs kreipiate dėmesį į estetiškąją gyvenimo pusę. Jeigu pasiimate raktą su savimi, jūs niekada nepraleisite galimybės, kuri galėtų padaryti jus laimingu. Jeigu pasielgiama kitaip (pakabinama ant šakos, praeinama) – jūs linkę nepastebėti savo laimės, palikti ją kitiems.

 

 • Nykštukas simbolizuoja jūsų sveikatą. Kuo daugiau su juo bendraujate, tuo labiau esate linkę sirgti įvairiomis ligomis.

 

 • Vanduo simbolizuoja jūsų jausmus mylimajam ir kaip juos parodote. Kuo gilesnis tvenkinys, tuo gilesni, stipresni jūsų jausmai. Jeigu vanduo ramus, koks paprastai būna ežere, tai jūs ir jūsų išriktieji – ramūs žmonės, neprarandantys pusiausvyros. Jeigu tai greitai tekanti upė, šaltinis, krioklys – jūs esate aistringos prigimties. Kiekvieną dieną išgyvenate daugybę skirtingų jausmų, jums reikia nuolatinio dėmesio ir buvimo tarp jaunų žmonių. Tą patį galima pasakyti ir apie veiksmus prie vandens telkinio. Jeigu sėdite ant kranto – tai būnate visiškai patenkinti tik tada, kai šalia yra brangus žmogus. Jeigu einate maudytis, plaukiate arba neriate į vandenį – jums svarbu nuolatos jausti dėmesį, girdėti švelnius žodžius.

 

 • Svajonių namas ir vyras parodo jūsų gebėjimą atsispirti pagundoms, azartiškumą, norą rizikuoti.

 

 • Kelias už namo – tai gyvenimas ateityje (žiūrėti į pirmąjį paaiškinimą). Jeigu kliūtys išlieka tos pačios, tai reiškia, kad nesate linkęs pasimokyti iš savo klaidų.

 

 • Saulė parodo, kaip sugebėsite įgyvendinti savo gyvenimo tikslus.