Birželio 21-oji ar 22-oji tradiciškai laikoma vasaros saulėgrįžos diena. Mūsų protėviai tikėjo, kad šią dieną saulė sustingsta vietoje ir nejuda. Šį kartą aiškinamės, kokia tai diena, ko iš jos tikėtis ir ką būtinai turėtumėte šiandien, kad pritrauktumėte sėkmės ir džiaugsmo į savo gyvenimus.

 

vasaros saulėgrįža_800x533

Kuo ji ypatinga?

 

Mūsų protėviai vasaros saulėgrįžos dieną laikė magiška, nes jiems atrodė, kad saulė tiesiog sustingsta danguje. Tiesą sakant, vasaros saulėgrįžos dieną Žemės sukimosi ašies posvyris Saulės kryptimi yra žemiausioje vertėje – tik 23,4 laipsnio. Dažnai ši diena dar vadinama vasaros viduriu (angl. Midsummer), ilgiausia arba pirmąja tikrosios vasaros diena.

 

Vasaros saulėgrįža neturi fiksuotos datos ir priklausomai nuo metų, būna birželio 20, 21 arba 22 dienomis. Lietuvos baltai šiomis dienomis seniau švęsdavo Rasų šventę, kuri, įvedus krikščionybę, buvo sutapatinta su Joninėmis. Senieji latviai švęsdavo Ligo šventę. Suomiai švenčia Juhannuso šventę, o slavų šalyse minima Kupala.

 

2022 metų birželio 22-oji – ilgiausia metų diena, nes jos trukmė sieks 17 valandų ir 19 minučių. Atitinkamai, naktis bus trumpiausia per metinį ciklą.

 

Mūsų protėviai tikėjo, kad vanduo šią dieną turi gydomąją galią, todėl prausdavosi ryto rasa, kad pratęstų savo jaunystę ir grožį. Apskritai senieji gyventojai visą saulėgrįžos dieną stengdavosi praleisti prie vandens.

 

Pasak legendos, šią dieną reikia sutikti aušrą ir nusišypsoti saulei. O tada, apsirengti saulėtai geltoną arba baltą lininę suknelę ir užsiimti kūryba, padėti žmonėms arba pasivaikščioti gamtoje.

 

Svarbūs dalykai, kuriuos verta padaryti per vasaros saulėgrįžą

 

Mūsų protėviai ir net šių dienų žmonės vasaros saulėgrįžai priskyrė daug magiškų savybių. Todėl šiomis dienomis galima pabandyti padaryti kažką, kas atneša sėkmės.

 

Peršokti per laužą. Tikima, kad vasaros saulėgrįžos dieną šokinėjimas per degantį laužą, atneš apsivalymą, atsikratysite visų blogybių ir pasisemsite naujų jėgų.

 

Sudeginti ratą. Padaryti ratą iš gluosnių šakų ir, sugalvoję norą, įmesti jį į ugnį. Ugnis yra naujos pradžios simbolis, kuris atneš į jūsų gyvenimą naujų ir įdomių įvykių.

 

Nupinti vainiką. Saugioje vietoje prisiskinti vasarinių žalumynų, gėlių ir iš jų nupinti vainiką. Prie jo pritvirtinkite žvakę ir nuleiskite į upės vandenį, kad galėtų laisvai nuplauti. Šis ritualas išgelbės jus nuo rūpesčių ir padės įgyvendinti svajones.

 

Eiti ieškoti paparčio, bet nebūtinai jo žiedo. Nusiskinkite kelis paparčių lapus ir susidžiovinkite juos savo herbariumui. Visada turėkite gabalėlį džiovintos paparčio šakelės, pavyzdžiui, galite jį laikyti piniginėje – tada sėkmė ir laimė jūsų neaplenks.

 
Mylėtis. Vasaros saulėgrįžą seksas žada būti fantastiškas ir nepamirštamas. Netgi protėviai šią dieną rinkosi į miškus ir pievas, kurdami šventas poras kūniškiems malonumams. Galbūt tai puiki priežastis imti pavyzdį iš protėvių ir labiau pasimėgauti meile ir jos teikiamais malonumais. Tad nebūkite šią dieną vieni!