Sakoma, kad pirmasis įspūdis apie žmogų susidaromas, vien pažvelgus į jo aprangą. Tačiau batai gali atskleisti  dar daugiau. Psichologai lyg susitarę tvirtina, kad batai atskleidžia žmogaus mados jausmą, statusą, tvarkingumą, dėmesį detalėms ir t.t.

 

Aukštakulnius batelius renkasi ryškios ir iš kitų išsiskiriančios asmenybės, kurioms patinka būti dėmesio centre. Jos šiek tiek kaprizingos ir išlepusios, tačiau visada gauna, ką nori. Šios moterys pasitiki savimi ir žino, kad yra seksualios. Vis dėlto kai kurie žmonės aukštakulnių mėgėjas laiko paviršutiniškomis ir kvailomis.

 

Lygiapadę avalynę renkasi mielos, draugiškos, bet šiek tiek nuobodžios asmenybės. Giliai sieloje tokia moteris išlieka vaiku. Lygiapadžių batų mėgėjos seka mados naujoves.

 

Grubius, kareiviško ar baikeriško stiliaus, batus renkasi santūrios ir šiek tiek egocentriškos asmenybės. Jos nepasitiki žmonėmis ir viską daro pačios. Tačiau taip pat šios moterys labai jautrios, jos dažnai išgyvena dėl santykių su kitais žmonėmis. Jas nuoširdžiai stebina šiurkštumas ir netinkamas elgesys.

 

Mokasinus ir Oksfordo stiliaus batelius renkasi nemėgstančios išsiskirti asmenybės, slepiančios savo jausmus, net jei viduje siaučia uraganas. Jos žino, ko nori ir to pasiekia, nesvarbu, kas nutiktų ar ką galvoja žmonės. Kartais šios moterys būna per daug pedantiškos.

 

Daugiausiai sportinės avalynės turi draugiškos ir kūrybingos moterys. Joms patinka keliauti, negali ilgą laiką būti vienoje vietoje. Jos nuolatos turi būti tarp kitų žmonių ir draugų, kurie jas gerbia.

 

Moterys mėgstančios batus su pleišto pavidalo kulnu yra paparastos, pasitikinčios savimi ir spinduliuoja meilę. Sprendimus priima sunkiai, nes labai abejoja. Santykiuose trokšta patikimumo ir pasitikėjimo.