Ką daryti, kai gyvenimas nubaudžia ne tave, o tavo vaiką? Su tokiu klausimu bene kasdien kovoja BTV laidos Išgyvenk, jei gali dalyviai vilniečiai Audronė ir Aleksandras Sviderskiai, auginantys sūnų, kuris dienas leidžia neįgaliojo vežimėlyje. Kartu su šia šeima į itin emociškai sunkų iššūkį pasiryžo priimti žinoma televizijos ekrane geros nuotaikos nestokojanti humoristė ir dainininkė Laima Tamulytė-Stončė, žiūrovams geriau žinoma kaip Mama Rock’N’Roll.

 

Tamulyte1

 

Tiesa, nors drąsiai iššūkį visą savaitę gyventi su sunkiai besiverčiančia šeima priėmusi dainininkė prieš televizijos kameras visuomet atrodo itin optimistiška, laidoje L. Tamulytė-Stončė atviravo, jog pažintis su Sviderskių šeima ją labai palietė: “Tas vaikas yra toks mylimas, kad jis net nesupranta savo ligos rimtumo”, – sakė Laima.

 

Tamulyte2

 

Nepaisant didžiulio emocinio streso, dėl finansinių išbandymų dainininkė išlieka rami. L. Tamulytė-Stončė gimė ir užaugo provincijoje, kaip pati pasakoja daug pinigų šeima niekada neturėjo, tad taupymas buvo savaime suprantamas dalykas: “Tėvai mums įskiepijo meilę darbui, o gyventi daug paprasčiau, kai žinai, jog daug ką gali pasidaryti pats”. Garsi humoristė laiko save ūkiška ir prie savo namo puoselėja šiltnamį, augina daržoves, gėles, apsipirkinėja turguje, konservuoja ir marinuoja užsiaugintas sodo gėrybes.

 

Tamulyte3

 

Laidoje dainininkė stengėsi ir šeimos tėvui, ir vaikams perduoti visas sukauptas žinias ne tik apie finansinį taupymą, bet ir apie sveiką gyvenseną, kurios dėka L. Tamulytei-Stončei pavyko atsikratyti didžiulio antsvorio. Humoristė drąsiai ėmė valdžią į savo rankas – vos pastebėjusi, kad vaikai nevalgo daržovių, šeimos mamą pavaduojanti žymi moteris ėmėsi pertvarkos. “Didžiausia baimė yra dėl to, kad į maisto gaminimą įdėsiu visą širdį, o vaikai paklaus: “Kokią čia nesąmonę pagaminai?” – nerimavo dainininkė.

 

Vis dėlto, nepaisant L. Tamulytės-Stončės puikaus tvarkymosi namie, savaitę atostogauti išvykusi sunkiai besiverčiančios šeimos mama Audronė neslėpė nerimo. Tai bene pirmas išsiskyrimas su šeima nuo vaikų gimimo. Galvoti apie save Audronė jau seniai pamiršo, mat šeimoje sveikatos problemų turi ne tik sūnus, bet ir vyras. Dėl šios priežasties Audronė viena pati visiškai pilnai finansiškai išlaiko savo keturių asmenų šeimą. Moteriai nuolat reikia tvarkyti buitį, rūpintis paskolos atidavimu bei specialia neįgalaus sūnelio priežiūra.

 

Ar pavyks linksmų plaučių dainininkei L. Tamulytei-Stončei įveikti didžiulį emocinį iššūkį? Ar sugebės žymi moteris tinkamai pasirūpinti sunkiai besiverčianti šeima? Galų gale, ar pavyks žiūrovų mylimai dainininkei visą savaitę neprarasti optimizmo? Visi atsakymai atsinaujinusioje laidoje „Išgyvenk, jei gali“ per BTV trečiadieniais 20.00 val.