Mados namų „Tiulo fėja“ įkūrėja Viktorija Jakučinskaitė per ilgus darbo metus matė pačių įvairiausių nuotakų, besiruošiančių tarti lemtingą „taip“ bažnyčiose, pilyse, ant jūros kranto, kalnų papėdėje, Lietuvos širdyje ir egzotiškose kraštuose. Dizainerė puošė jaunąsias, kurios savo vestuvėms rinkosi tradicines iškilmes, bet vis dažniau mados namų slenkstį peržengia drąsesnės moterys, kurios nori kitokių, nei įprasta, vestuvių. V. Jakučinskaitė sako, kad ją nustebinti jau būtų sunku, tačiau kiekvienai nuotakai ji pasiruošusi sukurti rūbą, kuris idealiai atitiktų jaunosios charakterį ir svarbiausios gyvenime šventės nuotaiką.  

 

_Z1A7267 copy-12 (Small)

„Kokia Tu nori būti  pačią svarbiausią dieną?

 

Aš nuotakoms sukneles kuriu jau 15 metų ir kiekvieną rudenį pas mane skuba tos, kurios dar tik planuoja tą didžiąją dieną. Tą dieną, apie kurią ir Tu svajoji nuo pat vaikystės. Vartydama  draugių nuotraukas socialiniuose tinkluose ne kartą svarstei – kokia gi nori būti Tu. Gal romantiška, valiūkiška, viliojanti ar bohemiška, o gal nuotaka, kuri šokiruoja ir laužo bet kokius standartus? Aš kasmet Tave įsivaizduoju ir mano galvoje gimsta aibė idėjų. Dažniausiai skirtingų, visiškai nepanašių.

 

Viena mano kūrybos pusė – tai romantiškos, siuvinėjimais dekoruotos, lengvos kaip pūkas suknelės. Su jomis nuotakos atrodo lyg fėjos ar karalaitės iš pasakos. Jos turi seksualumo, bet neatidengia daugiau negu reikia. Tokioms suknelėms aš naudoji daug tiulio ir modeliuoju ilgus šleifus, todėl sijonai panašūs į lengvus debesėlius, o pati nuotaka -  lyg iš dangaus nužengusį angelą. Su tokia  suknele  atrodytum trapi ir nežemiška. Dažnai kiek atidengiu gražius pečius arba leidžiu Tau parodyti grakščias kojas aukštai pakeldama sijono  skeltuką. Noriu, kad artimieji žiūrėdami į Tave, brauktų ašaras iš susijaudinimo ir grožio – nes tai Tavo diena ir Tu esi laiminga.

 

Bet gal romantinis įvaizdis Tau svetimas? Tu esi toji, kuri nori atrodyti itin stipri ir demonstruoti pasitikėjimą savimi, kuriai nereikia nei blizgučių, nei dirbtinių gėlių? Tau labiau rūpi tvirtas charakteris ir požiūris į gyvenimą, negu romantiški paistalai. Tu renkiesi lygius matinius audinius, kurie krenta sunkiomis klostėmis ir nemėgsti gipiūro raštų. Tavo šūkis, renkat drabužius, – mažiau yra daugiau. Tau patinka, kai suknelė atkartoja Tavo kūno linijas, o sijonas neplazda.

 

Arba Tau ne motais tos visos suknelės ir tiulis, ir žengsi prie altoriaus dėvėdama griežtą kombinezoną, rankas laikydama kišenėse. Nes Tu  -  lygiavertis savo būsimo vyro partneris ir nesiruoši vaidinti nuolankios mergaitės?

 

Tu gali vairuoti motociklą, šokti su parašiutu, šokti iki ryto arba tyliai žiūrėti jam į akis ir svajoti apie pulką gražių vaikų. Kokia tu bebūtum, aš noriu susipažinti ir išgirsti būtent Tavo suknelės istoriją. Nes aš kuriu sukneles pagal Tavo gyvenimo filosofiją Ir man esi įdomi Tu, nes esi  asmenybė. Be primestos kažkieno nuomones, mamos ir anytos patarimų. Gryna Tu. Ir tuomet mes kartu suprasime – Tu esi būtent tokia nuotaka, kokia esi.

 

Tavo Viktorija“

 

 

Nuotraukų autorius – Vitalijus Jančenkovas, No Drama Foto
Grimas – Ernesta Apavičienė